Идеална возраст за брак

Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Jas nema da se omazam pred 28, za drugite ne znam koja e idealna vozrast za brak, toa e sepak individualno.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Vistinsko vreme za brak? Hm tesko prasanje. Jas poima nemam koga ke bide toa ali sigurno koga ke bidam spremna za toa, a toa ke bide.... poima nemam koga, ali za sekoj covek toa e individualno ali zivejte kolku sto mozete podolgo, pa posle vleguvajte vo bracnite vodi.:smir:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
mislam deka takvi raboti ne se planiraat,edno e sto sakam a drugo sto ke mi se realizira, za takvi raboti obicno ne izleguva kako sto planirame..vazno e da go sakam premnogu i da sum sigurna vo toa sto go pravam....:back:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
според мене за машко 30 години женско негде 26 ... тамам и двата да го имат изживеано животот
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Мислам дека не постои одредено време за стапување во брак, тоа треба да се почувствува или едноставно да се создадат можности и околности за заеднички живот, желба и насоченост. Сепак бракот не е мал чекор и пред се мора да постои голема сигурност од двете страни и нормално љубов и подготвеност на сите обврски што ги сноси оваа институција.
Кога би морала да одберам кога, би се одлучила за заеднички вонбрачен живот на возраст од околу 24-25 години од чисто репродуктивни, љубовни причини и сопствени принципи.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
не постојат правила за тоа кога да влезиш во брак, ама очигледно старосната граница е многу изместена нагоре од времето на нашите родители
па 26-28 год е некако најидеален период според мене
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Се што е над 30 е многу. Нај убаво на 25 до 28 или 29
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
Непостои идеална возраст за влегување во брак, во денешно време прашањето би било кои се идеални услови за влегување во брак
Али според мене некаде околу 27год
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Пред да одговорам, една мала забелешка: нели е посоодветно темава да биде на Дом и семејство?
Инаку, нема правило за соодветна возраст за брак. Во брак треба да се стапи кога личноста е емоционално, физички и материјално подготвена за таков чекор,
возраста (календарска) е релативна.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
леле па вие многу сакате да се изживеете :pos2::pos2:!! што се мени тиче би се оженил само што ќе напунам 18.!! ама у секој случај најдобро би било 23 за мене а за девојка ми 25 пошто е постара:pos2::pos2:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Идеална возраст за брак не постои.Не постојат ни правила поврзани со него.Кога двајцата ќе се чувствувааат доволно зрело и спремно да го превземат тој чекор тогаш ќе стапат во брак.во секој случај не треба да се брза...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
кога женската ке остане трудна :vozbud:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Не знам,ама јас сакам млад да се оженам 20-22 години!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom