Идеална возраст за брак

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сите ние барем некогаш сме размислувале на оваа тема или сме разговарале со пријателите, а посебно ние женските и сме си го поставувале прашањето: A на колку години сакаш да се омажиш? И момчињата a кога сакаш да се ожениш?


Па која е според вас идеалната возраст за да стапите во брак?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.728
Поени од реакции
5.402
хммм за идеална не знам ама јас си планирам некаде после 30 години па и до 40 ако стигнам нема да се жалам :) :) порано како помал ептен си правев филмови дека ќе се женам на 28 години ама сеа коа демек пораснав ми дојде памет дека треба да се "живее" што подолго :pos: :pos: :vozbud::vozbud:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ne be zasto, jas bi sakala da se omazam nekade pred 30-tata godina. Ama nekako vo posledno vreme moderno e da vlezes vo brak sto pokasno
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
24, 25 би сакала, а како и кога ќе биде, никогаш не се знае....Не е убаво ни прерано, а лошо е и да се претера ептен касно па.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Кога ќе ми текне, тогаш.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Штознам, 28 ми изгледа како идеална бројка.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Што покасно тоа подобро,ама до 25 сигурно нема да биде :)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
.. абе ако е мн рано..си го уништил животот..ако е прекасно...незанеш дали можеш децата да ги догледаш,...фактички негде средина....според мене на 27..или 28 поради тоа што тогаш и школо завршуаш...едноставно почнуваш сам за себе да се грижиш..:toe:
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
јас не се мажам ни на 25 ни на 30....
никој нема да ме чува подобро од мама и од тато.:pipi:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ја уште од мала си сакам на 28 :)
а бе може да се мажам и на 25(не помалку) ама до 28 да немам деца :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Kaко мал си ја имав зацртано мојата 23та година - како година за брак ...

Ај имам уште некој месец да си го исполнам ветувањето ... :pos2:

Шала... како и да е, ќе биде од 27 до 30. ... I guess
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Идеална возраст за брак-нема.Се тоа е индивидуално.некој не созреал ни на 50.Едноставно кога двајцата ке почуствуваат дека им е време и дека ја нашле вистинската личност е ок.Само јас не ги оправдувам оние бракови под некоја нормална граница на пр.21-22 (за жени зборувам).Над тоа ми е таман.Ама не до бескрај.Иако денеска модата е изопачена па баби и дедовци склучуваат бракови.Над 30 години.И после тешко деца, тешко со деца нерви истанчени, ама тоа е.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
ИИИИ... Што побрзо тоа подобро, па да се надеваме на златна свадба (со старо-женците во добра мозочна состојба- неизветреаност).

Се зезам, штознам, не е ова ке купувам кола па кога или ми фалат 2.000 евра па по 100 евра месечно ке ставам на страна за 20 месеци готово. Домашниот есап на пазар не излегува луѓе сме грешки прајме (или грешки сме луѓе прајме):smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom