Игри на среќа?

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
A закон беше порано спортска прогноза, ама јеби га....
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18
Porano igrav bingo ama ne dobivav :toe:,sea sum po sporskata :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еднаш добив маица од Кока Кола и цеде од тогашен Мобимак. Од другото(Супер бинго, лото) ништо ми се нема посреќено, а и баталив да ги играм. Ми беа интересни во прво-второ одделение топчињата што скокаа, и ги малтретирав баба ми и дедо ми да ми купуваат ливчиња. Иако често ми се случува да погодам цел резултат од спортски натпревар, по кладилници не одам. Тоа е коцка за мене, а јас не се коцкам со ништо.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Кладилница одам и добивам понекогаш,најголема добивка шо сум земал до сеа 9.750 така нешто беше,а лото и капачиња никогаш не.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Наградни игри и игри на среќа

Дали играте наградни игри? Испраќате капачиња, собирате обвивки од чоколади, пакување на кафе ...? Праќате ли кодови преку смс? Играте ли бинго, лото, грепки? Што е со наградните игри преку интернет?

Дали сте добиле некоја награди или сеуште ја очекувате првата?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
еднаш на грепка добив 500 денари, и еднаш најдов 50 денари на улица. се рачуна последново?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
УУУУ годинава се разиграв еве баш вчера ми пројде на он нет наградната игра, сеа ја чекам на пепси, па ќе ја чекам на скопско па после на даб ХАХХАХХАХА

Што да кажам многу пијам
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
играм и многу
имам добиено од милка мобилен (кој мајка ми го зема)
од обрит картички од 5.000 ден ( кои сестра ми ги зема)
на грепки 8.000 ден ( одамна беше не памтам што се случи со париве)
и така моите праќаат,на мое име се паднува и никад кај мене не остануваат наградите:nesum:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
играм и многу
имам добиено од милка мобилен (кој мајка ми го зема)
од обрит картички од 5.000 ден ( кои сестра ми ги зема)
на грепки 8.000 ден ( одамна беше не памтам што се случи со париве)
и така моите праќаат,на мое име се паднува и никад кај мене не остануваат наградите:nesum:
:pos:
и не лажи пола пари од картичката ти ги истроши а пола јас ... братска делба :)
јас плус имам добиено обетки сваровски на интернет наградна игра (требаше текст да напишам и си освоив)
еднаш одамна имав 14ка на бинго али само 50 евра земав многу не имаше ја делевме добивката:pos:
и 200 грама од Гранд кафе :)
то е то засега, но ќе играм уште :vozbud:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Кока Кола Саундвејв добив влезници, од прво праќање СМС. А не ни пијам Кока Кола, на татко ми беше шишето. :pos:

Edit: И на некој квиз моронски, мерак ми беше да се јавам... И поред толку тупамароси собрав све, и игри и книги и чоколади и капче и привезок и чаша за млеко. :pos::pos::pos:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
:pos:
и не лажи пола пари од картичката ти ги истроши а пола јас ... братска делба :)
јас плус имам добиено обетки сваровски на интернет наградна игра (требаше текст да напишам и си освоив)
еднаш одамна имав 14ка на бинго али само 50 евра земав многу не имаше ја делевме добивката:pos:
и 200 грама од Гранд кафе :)
то е то засега, но ќе играм уште :vozbud:
со 50ден. фатив 4760ден. во кладилница пред 3год. ама беа местени, ми ги кажаа и одма ги ставив, ете види чудо...испаднаа...:vozbud:
п.с џабе е Роналдињно...ова морав да го напишам....поздрав. малце шала не е на одмет...FORZZA INTER...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Демн.... најмногу што сум добил 1000 ден. ама тоа одамна во праисторија, инаку имам некоја чудна среќа последниот пат на штандче на лотарија на македонија успеав со купена една грепка (мислам беше хит) да добијам пари за уште една па уште една па се префлив на поло грепки па уште еднаш 50 ден па уште еднаш... мисалм дека ми се собраа 8-9 грепки, типот што работеше таму се шекна кога ме гледаше :pos:
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
До сега ништо не сум добил само таму по пеесет денари од бингото ќе земам и толку иначе играм наградни игри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom