Игри на среќа?

Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Imam edno moto: ne baram da mi se padne bingo, zivotot neka mi e bingo!:helou:
A ovie so kladilnicive stvarno ja preteraa, stanaa veke malcinstvo koe go mrazam!:baeh:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ја играм спортска скоро секоја недела. Не е баш игра на среќа, само треба да знаеш што да играш.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
E jas...Mislam starite moi imaat dobieno pari na bingo! Abe ripav od sreka bese nekade pred 1,2 god. toa.Sea igraat samo loto :D
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Понекогаш се случува да ја посетиме астра и да укрупниме по некој денар повеќе за у град, ама се случувало и да си преседиме на клупи на плоштад и пешки накај дома:) зависи каква „рука„ не спотерало. Играме стрикно рулет и ДА чиста среќа во нашиов случај шансите се 50:50 првите 5-6раце зашто се игра или црвено или црно т.е. или џа или бу. После тоа ако се дојде до поголема сума на пари зборам за денари со 3-4 нули е тогаш дел тргаме за убав провод а дел оставаме среќата да ни ги „обработи„ или на повеќе или на ич.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Играв порано Супер Бинго, ама сега немам купено којзнае од кога...
А сум добивала само утешни награди од 50 денари за да си купам друго ливче, како што викаше Игор „за плачковците” :)
Немам друга добивка, немам среќа баш во такви работи.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
igram loto od vreme na vreme, a kladilnica igram sekoj vikend, onaka sportski, ne sum navlezen dlaboko, a i ne planiram, nema leb od kladilnica
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Ги лупам тоа апаратите во Астра.Инаку на бинго и спортска никогаш немам добиено.Астра барем пушта нешто.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Vlatko_Rusin напиша:
Ја играм спортска скоро секоја недела. Не е баш игра на среќа, само треба да знаеш што да играш.
Е да не е игра на среќа.. коцкање е тоа :) Но добро сепак, јас играм само во викенд.. ретко повеќе од 2 лифчиња во неделата. Но сепак е коцка. Ама се исплаќа. :zlo:
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Игри на среќа не постојат тоа сите знаат.
понекогаш уплатувам на кучиња само со уште 2ца другари од 6 кучиња има шанси 3 да погодиме и тоа тешко се дешава.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Игри на среќа

Еј луге кајганџиии. Има ли некој од вас што играл или сеуште игра игри на срека како што се лото, бинго , грепки...???

Има ли некој добиено нешто??

Поззз:salut:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Малце да ја потсредиме темата дур не почнале да чукаат постови без врска.
Нека биде општо...
Пишувајте за ваши искуства со игрите на среќа.



Игри на среќа, па лото не сум играл одамна, бинго јок моите таа работа. Кога владееше еуфоријата со СуперБингото на Игор Џамбазов, се наоѓаше дома по некој тикет... денес тешко. Освоените суми, симболични. Се на се` овие парчиња хартија имаа слаб допринос во домашниот буџет.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Кога бев помал, моите купуваа бинго редовно.Едно 10-ина пати добивме по 50 денари и еднаш за малце 13-ка.Оттогаш не играм ништо, не купувам такви работи и така не добивам:toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Е исто значи. Едно 100 пати по 50 денари, и тоа во големата ера на бингото кога беа Игор Џамбазов и Натали..:drk::tv::pos2:
Пред некое време и другарите уплативме лото, и добивме 30 денари.

ПС: Јове , фала за средувањето. поззз
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Ako i pod igri na sreka se podrazbira i sportsko oblozuvanje sum fatil do sega 50-tina evra vkupno ama zatoa sum ostavil mnogu poveke.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Даваш пари, за ако имаш среќа да земеш повеќе од уплатеното!?!

Комар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom