Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Значи според тебе ако добро сфатив дека надворешниот изглед игра повеке улога отколку внатрешниот?Грешка уште од старт.
Дали е дебела или грда или слаба или не знам што жената е жена и треба да се почитува и сака таква каква што е...Знаеш кај мене има пример на таков пар...девојчето дебело момчето слабо...но си се сакаат и живеат заедно,друг пример исто така но само овде е обратно,девојчето слабо,момчето дебело и си се во брак...така да...твојот надворешен изглед не игра улога секогаш...Може да биде грда а стопати подобра од некоја "јака пичка".Ако погрешив во нешто со постот исправи ме..
Види вака, јас ти кажав ако сакам да си поминам убо одам кај некоја и добро тело и откачена и работата е наредена...а инаку ти пишав какви сакам за посериозно. ДЕБЕЛА НЕ, али ок то е релативна работа секој може да ослаби и да се поправи, до пред 2 и пол години бев дебел и јас и за тие 2 години во пубертетот кога се имав направено како свиња ќе жалам цел живот и ми е криво, а само јас знам низ што поминав додека направив направив атлетско тело, од тие работи што се откажав во изминатите 2 години тешко дека се откажува секој. Друга работа секој си има свое мислење и свој вкус, едноставно дебела не сакам, понатаму може и да се здебели било која али како дебела не би ја фатил за девојка, a за карактерот ти кажав, прво одам на физички ако ми се допадне понатаму карактерно ОК, ако не чао пријатно. А тоа какви парови има не коментирам, на кој како му одговара така ќе си одбери, можеби грешам можеби не, но тоа се мои сваќања.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Пошто тоа е природата,таква не створила и нас луѓето и животните.Животинското во мажот е да биде ловец,односно да ги освојува жените.Истото е и кај животните,мачки,кучиња...Кога женката е во период,20 џукели мажјаци се борат за неа кој да ја спари.

Истото се случува и кога девојките бараат повисоки,покрупни и посилни мажи,тоа е и кај нив работи инстинкот,дека посилниот може подобро да ја заштити.Се е од природата,иако сме со разум,животинското во нас уште е присутно!

Зашто жените ги гледаме во задник и се палиме на задници...зашто кучето и го мириса гзот на кучката?

Е затоа девојките чекаат машкото да пријде,тоа им е во основата на женското битие.


Инаку кога мене ми се пушта девојка(прва приоѓа),ретко ја одбивам,највеќе ради храброста што ја има било која девојка што и се пушта на машко.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
А знајш ти шо му прај женката шкорпија на мажјако после парење ?Ако тргниме по логиката на животните....:sneaky:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
А знајш ти шо му прај женката шкорпија на мажјако после парење ?Ако тргниме по логиката на животните....:sneaky:
Со богомолката беше ова, за скорпииве незнам, толку ли баксуз да сум... скорпија сум
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Затоа што девојките сакаат да бидат освојувани...Тоа е дел од играта...мачето и глувчето:P
Тоа е така природно..;)
Но се слагам дека може некаков знак да даде девојката но НИКАКО НАПАДЛИВО и наметливо...Тоа не им личи;)
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Затоа што девојките сакаат да бидат освојувани...Тоа е дел од играта...мачето и глувчето:P
Тоа е така природно..;)
Но се слагам дека може некаков знак да даде девојката но НИКАКО НАПАДЛИВО и наметливо...Тоа не им личи;)
Некогаш тие игри знаат да преминат во изволевање па почетната привлечност, да се претвори во одбивност!Помалце игри ,повеќе искреност и работите ќе се многу попријатни за двете страни.;)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
затоа што женските немаат муда да го направат тоа :X3:


:pos:Ќути, од толку муда што имате вие - у темана љубовни проблеми не може да се постигне да им се одговори на сите што се прашуваат - „што да правам сега, девојкава ме погледна и ми се насмеа, ама па после не ми пиша на чат“

:X3:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Оти ако е обратно, ќе стане ... калакурница.
Нит ќе се знае кој пие ни кој јаде, а најмалку кој плаќа.
Ако ме сфаќате, мислам.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.670
:pos:Ќути, од толку муда што имате вие - у темана љубовни проблеми не може да се постигне да им се одговори на сите што се прашуваат - „што да правам сега, девојкава ме погледна и ми се насмеа, ама па после не ми пиша на чат“

:X3:
се јави Мајка Тереза :cuc:
--- надополнето: 10 декември 2013 во 01:29 ---
Затоа што девојките сакаат да бидат освојувани...Тоа е дел од играта...мачето и глувчето:P
Тоа е така природно..;)
Но се слагам дека може некаков знак да даде девојката но НИКАКО НАПАДЛИВО и наметливо...Тоа не им личи;)
оф леле,во твој смисол мачето и глувчето ги смениле страните - од право машко што вистински му значи да те има со душа и тело нема да добиеш право внимание,прав третман,а лажен ќе добиеш од оној кој сака да те искористи во секое време
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Некогаш тие игри знаат да преминат во изволевање па почетната привлечност, да се претвори во одбивност!Помалце игри ,повеќе искреност и работите ќе се многу попријатни за двете страни.;)
На почетокот се интересни..бар за мене...после да се слагам треба да се биде искрен и отворен
--- надополнето: 10 декември 2013 во 03:32 ---
--- надополнето: 10 декември 2013 во 01:29 ---
оф леле,во твој смисол мачето и глувчето ги смениле страните - од право машко што вистински му значи да те има со душа и тело нема да добиеш право внимание,прав третман,а лажен ќе добиеш од оној кој сака да те искористи во секое време
Како може вистински да ја сака со душа и тело кога темава е за почеток, кога се упознаваат и кој прв треба да пријде....Не станува збор за после ....Само за едно обично запознавање!..Реков дека е крајно глупо девојките да приоѓаат..Тоа..
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
:pos:Ќути, од толку муда што имате вие - у темана љубовни проблеми не може да се постигне да им се одговори на сите што се прашуваат - „што да правам сега, девојкава ме погледна и ми се насмеа, ама па после не ми пиша на чат“

:X3:
Баш на такви игри мислев,давање знак за акција,па потоа глумење лудило!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom