Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Сакаат малку да глумат дека се недопирливи мене тоа ми е глупо, кога ми се допаѓа некое момче не можам да чекам тој да ми пријде обично јас сум таа која го прави првиот чекор
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Таква не направила природата.Мажот бил ловец секогаш.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се водат на тоа дека Машкото треба прво да пријде.. Се прават недопирливи.. Не сваќаат дека на денешно време ги нема кавалерите .. од 70ти те години..Се се билдери и "Фраери" :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Сакаат малку да глумат дека се недопирливи мене тоа ми е глупо, кога ми се допаѓа некое момче не можам да чекам тој да ми пријде обично јас сум таа која го прави првиот чекор
Штета што има малку девојки што размислуваат како тебе. :)
 
П

Пепси_

Гостин
оти немаат муда:pipi:
Па цицки имате ако немате муда и ај сеа паметна испадна нели ? :rolleyes:

Кога никој не ви се удвара зошто никој не ми се удвара,а кога ќе се осмели некој немате никакво понашање (поголем број се на млади години со никаква култура ).
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Па цицки имате ако немате муда и ај сеа паметна испадна нели ? :rolleyes:

Кога никој не ви се удвара зошто никој не ми се удвара,а кога ќе се осмели некој немате никакво понашање (поголем број се на млади години со никаква култура ).
се пошегував малку:), Да сум слободна сега и да ми се свиѓа некое машко без двоумење прва би му пришла,така ништо не би изгубила, не би чекала долго време да ми пријде, а и ќе знам на што сум:pipi:
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
79
Поени од реакции
63
Мене ми праи мерак да дадам ишарет па дотичниот да ме лови, да ме збрка....а јас демек бегам, а уствари ќе се сопнам како кокошката во вицот:P Можам и цела работа да ја завршам т.е. да му пријдам, сум го направила и тоа, ама не е тоа тоа, некако како побрзо да губам интерес за типот во таков случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom