Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
34
Дел од нив зашто се дигнати и сакаат да се прават недопирливи, некои зашто мислат дека ќе си ја погазат гордоста, некои од стравот дека ќе бидат одбиени и си чекаат на сигурно, некои се застанати во некое старо време... горе-долу тоа е. Сметам дека не е важно ко ќе пристапи прв се додека е самоуверен и го направи тоа на креативен начин. Исто така сум против тие сфаќања дека само машкото треба да части, прв да и се јави, да пише, да ја викне да искочат... Сум имала многу позитивни реакции од машки кога сум им пристапила и не гледам ништо чудно и лошо во тоа женското да си проба :) A тоа дека губи интерес не важи за сите, а и ние женските знаеме понекад да си ги кренеме акциите. ;)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Дел од нив зашто се дигнати и сакаат да се прават недопирливи, некои зашто мислат дека ќе си ја погазат гордоста, некои од стравот дека ќе бидат одбиени и си чекаат на сигурно, некои се застанати во некое старо време... горе-долу тоа е. Сметам дека не е важно ко ќе пристапи прв се додека е самоуверен и го направи тоа на креативен начин. Исто така сум против тие сфаќања дека само машкото треба да части, прв да и се јави, да пише, да ја викне да искочат... Сум имала многу позитивни реакции од машки кога сум им пристапила и не гледам ништо чудно и лошо во тоа женското да си проба :) A тоа дека губи интерес не важи за сите, а и ние женските знаеме понекад да си ги кренеме акциите. ;)
Ако ти е привлечен еден маж,половина од играта е завршена.Од почеток не треба да се гуши девојката,ако те свиѓа ќе ти се јавува да излезете.И многу мразам девојки што се палат на частење,можат и подобро од тоа да направат еден нормален муабет,но не да ме испрашуваат како да сум интервју за работа.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
жената себе си се гледа како предмет на лицитација и наддавање. Ќе опне шминка (да ја видиш како стварно игледа треба да ја измие чоек со бензин и разреѓивач) ќе клаи мини до стидни длаки и деколте, (па ѓо и е незгодно туку го тегне сукњичето надолу) ќе светни бутови и нозе и чека најдобра понуда, нема да појде за дечко со фијат ако може за некој со алфа, и ќе ја батали алфата за бмв ил мерцедес..... значи нешо како на ибеј “бест офер“
 

sasha4fiercef

Титула по желба
Член од
9 август 2011
Мислења
167
Поени од реакции
64
Сите вие во горенаведениве постови (женските), сеа на форум парталите тука „јас приоѓам“ „јас не чекам“ „јас ова јас она“ и блаблабла ... troll_coffe-conversation. А на дела сте _________________ (нема зборови шо да опишам) оти кучето шо лае не каса :D Тоа женските што чекаат некој да им пријде останало од стари години: Чекај под пенџера, ако можам ќе излезам! Но не викам сите, повеќето(80%) го практикуваат тоа.

П.С: Последниве 2-3 години не приоѓам, они ми пријдуваат. Ваљда се тие 20% :icon_lol:
Не се фалам, али ај ќе се пофалам :X3:
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
564
Поени од реакции
437
жената себе си се гледа како предмет на лицитација и наддавање. Ќе опне шминка (да ја видиш како стварно игледа треба да ја измие чоек со бензин и разреѓивач) ќе клаи мини до стидни длаки и деколте, (па ѓо и е незгодно туку го тегне сукњичето надолу) ќе светни бутови и нозе и чека најдобра понуда, нема да појде за дечко со фијат ако може за некој со алфа, и ќе ја батали алфата за бмв ил мерцедес..... значи нешо како на ибеј “бест офер“
Wow! Легендардно, браво!
За жена ти шо кола ти требаше? -.-
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
Wow! Легендардно, браво!
За жена ти шо кола ти требаше? -.-
Да знаеш колку вистина има у муабетот на чичко Лет3 ќе се скриеш...
Ве опиша во два збора, принцип на Најдобра Понуда.
Буквално.
Лецитација.
Цицките и газот на излог, па кој понуди највеќе, добива.
Дали тоа ќе бидат пари, кола, стан, мускули, функција, познаници, не е битно.
Тежнеете да го ќарите најдоброто што можете.
И не ми е јасно шо се извреѓа толку...
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
564
Поени од реакции
437
Да знаеш колку вистина има у муабетот на чичко Лет3 ќе се скриеш...
Ве опиша во два збора, принцип на Најдобра Понуда.
Буквално.
Лецитација.
Цицките и газот на излог, па кој понуди највеќе, добива.
Дали тоа ќе бидат пари, кола, стан, мускули, функција, познаници, не е битно.
Тежнеете да го ќарите најдоброто што можете.
И не ми е јасно шо се извреѓа толку...
Кога имаш избор, го избираш најдоброто за тебе, освен ако си глуп. И тоа е најнормално, и сите го прават, без разлика на полот, возраста, националноста... А на избор се понудени многу други работи освен парите, колата, станот и незнам-ти-што, и самиот знаеш. И муабетот со цицките и газот ти е површен, незнам зошто цело време се фаќаш за него. Сите женски имаат цицки, газ и вагина, ако не си приметил досега. Ако ви беше дојдено само до тие три атрибути, зошто тогаш пребарувате да била ваква, таква, онаква?

А постот на чичко лет3 препрочитај го уште еднаш, ако треба запиши си го на ливче, и следниот пат кога ќе излезиш од станот, набљудувај и заклучи колкав дел од женските се навистина такви како што тој ги опиша.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Wow! Легендардно, браво!
За жена ти шо кола ти требаше? -.-
во времето ко се женев бев јас најголем фраер, имав фијат 1300 (со кука) и трактор ИМТ 539 со се плуг, приколка, дрљача и тањирача. Значи бев а и се уште сум добра прилика за секоја жена нарочно од ко кладов плин во фијатот (атестиран)
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
жената себе си се гледа како предмет на лицитација и наддавање. Ќе опне шминка (да ја видиш како стварно игледа треба да ја измие чоек со бензин и разреѓивач) ќе клаи мини до стидни длаки и деколте, (па ѓо и е незгодно туку го тегне сукњичето надолу) ќе светни бутови и нозе и чека најдобра понуда, нема да појде за дечко со фијат ако може за некој со алфа, и ќе ја батали алфата за бмв ил мерцедес..... значи нешо како на ибеј “бест офер“
am neli kleckaat poupornite :) abe ne e se do kolite treba da si ulicar vo dusa da znaes so zbor da im pristapis i da gi osvojs i kako pojava i so zbor se drugo e out
--- надополнето: Aug 16, 2011 12:19 PM ---
Дел од нив зашто се дигнати и сакаат да се прават недопирливи, некои зашто мислат дека ќе си ја погазат гордоста, некои од стравот дека ќе бидат одбиени и си чекаат на сигурно, некои се застанати во некое старо време... горе-долу тоа е. Сметам дека не е важно ко ќе пристапи прв се додека е самоуверен и го направи тоа на креативен начин. Исто така сум против тие сфаќања дека само машкото треба да части, прв да и се јави, да пише, да ја викне да искочат... Сум имала многу позитивни реакции од машки кога сум им пристапила и не гледам ништо чудно и лошо во тоа женското да си проба :) A тоа дека губи интерес не важи за сите, а и ние женските знаеме понекад да си ги кренеме акциите. ;)
moze se dignati ne vlema ne, moze odbivaat ama so dobro telo i nekolku finti i hraborost pred se nema devojka koja ne pagja
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
am neli kleckaat poupornite :) abe ne e se do kolite treba da si ulicar vo dusa da znaes so zbor da im pristapis i da gi osvojs i kako pojava i so zbor se drugo e out
Дур му се назбораш на девојката, ќе дојде некој со кеш и ќе ти ја изебе и без муабет
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Значи жена ти ја ебит секој со појќе кеш од тебе? Nice, nice.
а бе после децении брак исто е како да некој ти го вози фиќото од 1967ма....
важно е да се врти капиталот
--- надополнето: Aug 16, 2011 12:27 PM ---
obratno e prijatele jas ce mu ja izebam na toj, so imat pari posto parite ne mozat da im go zamenat alatot na zenite, popametno od zena nema za tie raboti
не е така ете дал ти би сакал да те онади некој со алатот?
 
На врв Bottom