Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Не испаднало дека типот не бил заинтересиран а не дека ти си му пришла прва туку тој и без тоа немал интерес. Ако му се свиѓаш на дечко и прва му пријдеш ќе ви бидне, секако нема да ти игра лудило и да се прави недостапен ако те свиѓа. Така да не е погрешен пристап и девојката да пријде прва иако од неа е доволно и само да даде сигнали за пристап така да другото е веќе формалност која машкото ќе ја доврши до крај (пристапување, запознавање и друго што иде) :).
Па да бе, последната реченица што ја напишав кажува дека се слагам со тебе :) 'Како и да е, не сметам дека не е убаво женското да пријде, напротив, ама лично јас не би пришла, не знам, може попосакувана ќе се осетам ако типот го ставам во недоумица дали ми се допаѓа или не, па он да превземе иницијатива.' А за тој типот, да, и за тоа се слагам, дека ја и да не сум му пришла ништо немало да испадне.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Па да бе, последната реченица што ја напишав кажува дека се слагам со тебе :) 'Како и да е, не сметам дека не е убаво женското да пријде, напротив, ама лично јас не би пришла, не знам, може попосакувана ќе се осетам ако типот го ставам во недоумица дали ми се допаѓа или не, па он да превземе иницијатива.' А за тој типот, да, и за тоа се слагам, дека ја и да не сум му пришла ништо немало да испадне.
И јас се согласувам со тебе дека би требало машкото прв да пријде ама ако е некој срамежлив па иако му даваш сигнали чека и чека и чека, сакала или нејќела ќе мораш ти да стапиш во акција ;).
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
абе...навика.....секогаш машките први...а ние маслинка не чекаме :) и се бркаме :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Трипати досега сум дала знаци на заинтересираност.Всушност повеќе од знаци, и директно сум им дала до знаење дека ме привлекуваат и слично.Корпа добив двапати.На последниов му требало време...:confused:
Но важно јас си кажав што чувствувам.:D
Никаков проблем не ми претставува да пријдам некому, но поради досегашното непријатно искуство наредниот пат ќе размислам подобро дали јас да бидам таа што ќе преземе нешто или сепак ќе го оставам тоа на посилниот пол...Не за џабе ја имаат таа придавка нели? :)
 
С

Сатори

Гостин
Зошто машкото его е покревко од мојот нокт, затоа!
Кога веќе толку сакате да бидете мужјаци, онда треба да ја бркате женката ... ебате машката логика ебате...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Зошто машкото его е покревко од мојот нокт, затоа!
Кога веќе толку сакате да бидете мужјаци, онда треба да ја бркате женката ... ебате машката логика ебате...
ц ц ц ц многу лош опис за мажите;)
демек вие ја превзедовте улогата на посилен пол
http://img-fotki.yandex.ru/get/5304/19902916.a/0_69cba_203fe17b_XXL
 
M

Moon Child

Гостин
Неможам да разберам едно што постојат девојки што во никој случај не покреваат иницијатива први, туку ме нервира фактот што мислат дека со тоа што први ќе пријдат уствари се понижуваат. Што има понижувачко во тоа? Имам пријателка, пред некоја вечер се видовме со неа и ми расправаше за некој си нејзин таму, незнаела ниту што и е. И викам, па зошто не го прашаш на што си? Одговорот беше, несакам да му пишам прва да се понижувам. Значи седи и чека тој да и пише, зашто неа и било тоа понижувачки и се нервира со 300 мисли во глава и пак држи некој инает и не му пишува, а јас неможам да сфатам што е понижувачко во тоа? Понижувачко е тој да си игра курташак со неа, да ја навредува пред сите а оваа да му плаче. И напротив, мислам дека женското его е многу поголемо од машкото, токму поради тоа не покреваат иницијатива, погоре кажав и пример. :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Тоа е затоа што повеќето девојки се несигурни.
На пример, за комплиментите, кога се женско друштво меѓусебно фрчат комплименти, како добро ти стои ова, многу ти е добра фризурата итн,
додека во машко друштво да се случи ова тогаш тоа е педерско друштво.
Сепак, девојката прва треба да пушта ишарети, ако машкото ги забележи треба да пријде и кроз муабет да се отпуштат и тоа само по себе ќе дојде, полошо е девојка да му пријде на машкото и да му каже од прва дека и се свиѓа бидејќи не знае на што ќе налета, да не е има девојка, женет па може да биде и педер, и со тоа ќе загуби сигурност.
Значи да резимираме, девојки пуштајте повеќе ишарети на тие што сте заинтересирани, ако не ви пријде и не ви одговори на нив, подобро не губете време
а машки, пристапувајте кога ќе добиете ишарети и нема после да се жалите на форумот дека не може поштена женска да најдете.
 
С

Сатори

Гостин
ц ц ц ц многу лош опис за мажите;)
демек вие ја превзедовте улогата на посилен пол
http://img-fotki.yandex.ru/get/5304/19902916.a/0_69cba_203fe17b_XXL
Не дај Боже, жените да ја преземат улогата на посилен пол!
Јас можам во секое време сама да си модувам игрица или да си го закачам кулерот во компјутерот ако ми се откачи, дури и да се обидам (неуспешно) да поправам нешто ако сум сама низ дома, ама сум мало суштество кое нема ни висина, ни тежина и сериозно сакам да готвам и да се лакирам во слободно време.Така што немам аспирации да бидам посилната половина.
Она што фрустира е дека денешниве wanna be мажи кои се позагрижени за изгледот од мене не се заинтересирани за таа улога исто така.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не дај Боже, жените да ја преземат улогата на посилен пол!
Јас можам во секое време сама да си модувам игрица или да си го закачам кулерот во компјутерот ако ми се откачи, дури и да се обидам (неуспешно) да поправам нешто ако сум сама низ дома, ама сум мало суштество кое нема ни висина, ни тежина и сериозно сакам да готвам и да се лакирам во слободно време.Така што немам аспирации да бидам посилната половина.
Она што фрустира е дека денешниве wanna be мажи кои се позагрижени за изгледот од мене не се заинтересирани за таа улога исто така.
Се сменаа времињата ни се здосади од тоа,ќе се смениме сега,ама пак вас ви се здосади од кујната и така.:D
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Зошто машкото его е покревко од мојот нокт, затоа!
Кога веќе толку сакате да бидете мужјаци, онда треба да ја бркате женката ... ебате машката логика ебате...
Po zatucano sfakanje od ova nemam do sega slusnato. Devojko daj zemi prosetaj malce nadvor od zemjava.
 
С

Сатори

Гостин
Po zatucano sfakanje od ova nemam do sega slusnato. Devojko daj zemi prosetaj malce nadvor od zemjava.
:pos: Иронија брате, иронија.Земи прочитај некоја книга.
Иако не би ти препорачала да почнеш со Достоевски и Кундера, ама Коелјо ќе ти одговара, верувам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom