Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Зависи од карактерот на личноста, од неговата затвореност во себе, способност, можност да ги искаже своите емоции и од повеќе други компоненти кои ја сочинуваат срамежливоста како особина и поради тоа не би генерализирала.

Има женски кои се оперирани од срам и слободно се изразуваат и делуваат, а има и мажи на кои ќе помислиш дека мачка им го изела јазикот. Кои се побројни во двете групи не можеме да констатираме.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ехее у денешно време кога секој со секого се сака, секој прави што ќе му текне не би рекла дека тоа што си машко или женско те определува да бидеш посрамежлив или похрабар. Добро додуше ова важи само за поразвиениве земји. Башка како им тргнало на младиве, после чашка две ни срам ни перде... Така да, све о свему, нема везе, си зависи од човекот, не од полот.
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
Индивидуална работа се е до карактерот.Некој се поопуштени и можат да пријдат први а некој не.Ама секогаш сум за тоа дека машко си е машко и се знае што треба да направи и дека треба прв да пристапи,добро само ако на девојката и е преку глава да чека нешто да се случи.Не пишано правило:pipi:
Да,да,али коа ке видиш некоја јака типка кога ќе останеш без здив,што ќе направиш?не сум срамежлив ама во тие моменти ми се блокира мозокот:smir:
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
Ехее у денешно време кога секој со секого се сака, секој прави што ќе му текне не би рекла дека тоа што си машко или женско те определува да бидеш посрамежлив или похрабар. Добро додуше ова важи само за поразвиениве земји. Башка како им тргнало на младиве, после чашка две ни срам ни перде... Така да, све о свему, нема везе, си зависи од човекот, не од полот.
tachno, pogooto i ako konstelativno e pogodena, kao na primer ako e Strelec/Vaga...nema sram tuka...prosto ke brishe se pred sebe...:baeh:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Да,да,али коа ке видиш некоја јака типка кога ќе останеш без здив,што ќе направиш?не сум срамежлив ама во тие моменти ми се блокира мозокот:smir:
Хммм ова се вика страв од одбивање.

Иначе срамот е страв од отварање кон личноста. Причините се различни: недоволна доверба кон личноста, кон себе, страв од одбивање, страв поради тоа што порано бил/а повреден од некој....И да... се создава со време и исчезнува со време (ако се потрудиш и ако сакаш). Кај некој побрзо кај некој побавно (зависи од личноста). Значи нема везе дека женските се посрамежливи од машките, се` зависи од личноста.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Има три типа на девојки во однос на „удварање‘‘ ..
-првите се навистина срамежливи иако те посакуваат
-вторите глумат срамежливост и ладнокрвност со цел да ти го привлечат вниманието (што е глупост според мене)
-третите се ослободени од овие глупости и тоа што го посакуваат тргнуваат да го освојат
:smir:
ако е од првиот не ви чини зш е премногу срамежлива вие сакате послободни.
ако е од вториот тип-е глупо според вас,иако без да признаете знам дека таквите ви се најпривлечни и по нив највеќе се трча.
третите се курви.
ова го кажувам од аспект како изгледаат женските во очите на машките.:smir:


нормално е доза срамежливост,јас сум срамежлива ама кога ќе се опуштам подруго е,само ми треба време...не знам зашто едноставно така е.
а и не знаев дека девојките од третиот тип ви интересни,мислев дека сакате да ги освојувате жените а не они да ве освојуваат вас..ах новости,новости
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
nema sho da gi osvojuvame, edno mashko sme na 4 zeni, zatoa sramezlivite se pretvaraat vo frustrirani posle:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
nema sho da gi osvojuvame, edno mashko sme na 4 zeni, zatoa sramezlivite se pretvaraat vo frustrirani posle:smir:
wow:nesvest:
од женската фустрација ли вие мажте мањачите?силувате?
аман де 4 имате да изберете и вие решивте да бидете наркомани...дилери...пијаници...не ретко и исфустрирани...

кул..седи си и прчи си го и чекај на некоја да те освои и секако да не биде исфустрирана...совршеност рулс
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
И вие не знајте шо сакате! Во право е Магде, се нешто ви смета и не чини. Насекаде теми за жени......еднаш биле срамежливи еднаш биле курви.......и што уште не.
Убо му реков јас на мама, нема да се мажам :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Жените се срамежливи зато што немаат мандало (пенис, орган, Уд... кој како го вика). Пенисот како додаток на едно тело му дава на истото самопоуздање и со самата своја појава привлекува внимание а во некои случаеви и предизвикува стравопочит. Самата помисла дека секогаш со себе кај да појдиш го имаш и тој љубовен мускул, верен другар на мажите им дава осет дека не се сами. Во разни ситуации тој може да ти пружи утеха, храброст, задоволство, занимација....

Како доказ дека е така служи и факт дека жените престануваат да бидат страмежливи штом и тие добијат пенис (во себе).
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Темава на иста точка се врти,затоа е споена.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
wow:nesvest:
од женската фустрација ли вие мажте мањачите?силувате?
аман де 4 имате да изберете и вие решивте да бидете наркомани...дилери...пијаници...не ретко и исфустрирани...

кул..седи си и прчи си го и чекај на некоја да те освои и секако да не биде исфустрирана...совршеност рулс
О, закон! :vozbud:

Значи, дали може да подразбираме дека жените *би прифатиле* ако ние „опслужуваме“ повеќе девојки од една? Нели, да не бидат несреќни и останатите - правиме општествено добро...


:smir:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Имам пријдено на машко еднаш во животов мој,ама се разбира поубаво е кога машкото приоѓа!Можеби ние женските се плашиме помалце да пријдеме ние,не дека сме несигурни во себе,туку се плашиме вие нешо лошо машкиве да не помислите за нас зш имате бујнааа фантазија!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
О, закон! :vozbud:

Значи, дали може да подразбираме дека жените *би прифатиле* ако ние „опслужуваме“ повеќе девојки од една? Нели, да не бидат несреќни и останатите - правиме општествено добро...


:smir:
-.-
секако,еј мислиш се буниме ние.не бе шо ти е,сон на секоја девојка е нејзиниот дечко да опслужува уште 3 други...колку се сакаме ние жените:back:
се' делиме

не верувам дека си прочитал за шо праевме муабет ама јас да ти реплицирам,иако има по 4 жени за секој маж(статистички),мислам дека не ги рачунале хомосексуалците,бисексуалците итн,така да....не е баш по 4,а и ако ти сакаш харем,најди си некои кои ќе се сложат,верувам дека има такви
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Не сум пријдела прва јас на машко некако глупо ми е како прво сите машки ќе помислат еве ја сака нешто и одма ќе те напраат курва или ќе одат со тебе 2-3 дена и ќе те фрлат од факт со прва си пришла и оставаш впечаток на лесна девојка.Сепак машките се тие што треба први:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom