Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Па рецимо постојат девојки кои се плашат од оставање на добар прв впечаток, падната самодоверба. Сосема е сфатливо тоа, но има една ствар која малку ми боде во очи. Некои девојки очекуваат многу од другата страна а не превземаат ама баш ништо за да ја придобијат. Под “ништо’’ подразбирам изиграваат ледени кралици секогаш кога ќе се видат со момчето кое им се допаѓа.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Колку само приоѓаат први жените... Инаку може само мажот прв да и пријде на жената, малце да ја заведе и после нека ја игнорира неколку дена. Ќе видите резултати. Ко мува за ..... ќе се лепат жените :pos:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Зошто женските се посрамежливи?

Од машките.. :) На пример, за да ти рече Дека те сака, за СЕКС и слични такви работи, повекје ние треба да напнеме! :tapp:
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Ех.. нема веза. Се зависи од карактерот, на пример јас неколку пати имам пристапено прва. Сега ми се чини оти машките се посрамежливи од нас... Ама пак ќе кажам тоа е индивидуално :wink: :helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zenskite ne se sramezlivi tuku naprotiv. Da bea sramezlivi ke bea zabuleni i pokrieni od glava do peti.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас мора да признаам дека сум многу многу срамеѓлива а незнам зошто е тоа така и сакам некако да ја победам срамежливоста ама незнам како...а познавам и многу машки кои се срамежливи така да не се сложувам дека женските се посрамежливи
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе тоа останало како правило, нели машките први да пријдат и се тоа. Ама полека тоа се искоренува, па и 2та пола се изедначуваат полека-полека :baeh:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ехх, само ке го кажам тоа со кокошката кога ја бркал петелот, и си вика: ако запрам, ќе сум курвиче, ако продолжам да трчам, не ќе се омрсам, дај ќе се сопнам:))
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Нема врска тоа...како шо рече NaSTy`G|rL зависи од карактерот јас познавам многу другари шо се посрамежливи од некои другарки...
 
Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
Има три типа на девојки во однос на „удварање‘‘ ..
-првите се навистина срамежливи иако те посакуваат
-вторите глумат срамежливост и ладнокрвност со цел да ти го привлечат вниманието (што е глупост според мене)
-третите се ослободени од овие глупости и тоа што го посакуваат тргнуваат да го освојат
:smir:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Абе тоа останало како правило, нели машките први да пријдат и се тоа. Ама полека тоа се искоренува, па и 2та пола се изедначуваат полека-полека :baeh:
И да знаеш дека е така, само еве јас не сум срамежлива ама мислам дека никад нема прва да превземам чекор за некого што ми се допаѓа, да му се стаам или слично . 90% ке му ја олеснам работата:pipi:, ке правам муабет, ке направам да се опушти само на крај 10% мора да си ги одработи сам.:back:
 
Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
Хее.. пробај некогаш и ти.. и тоа си има свои предности, да можеш да почувствуваш како е да освоиш некој.. и тоа си има своја убавина.. што гледам му ја препушташ само на спротивниот пол..мммм
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
ZENIVE SE ZIVA BRUKA!
off topik:што пишуваш глупости ?!?!?!?размисли пред да пишеш другпат

on topik:се сложувам со Zerostile дека тоа останало како правило од минатото ама во сегашно време веке не е така.:back: јас познавам машки кој се каде каде по срамежливи од девојчињата.сепак зависи од карактерот на личноста:smir:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не се срамежливи воопшто .... само глуп чоек не би приметил дека ти се "пика" под кожа :smir: ( ако веќе сакаат нормално )
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
тоа зависи до личноста,не е факт дека во целост женските се посрамежливи од машките,има мноогу машки кои се како бубалки да го молиш да ти гугне 2збора,со клешти да му ги вадиш,но сепак реков-зависи до личноста и карактерот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom