Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Точно,ама кога си срамежлив и кога немаш баш некоја голема самодоверба,ти изгледа дека што и да правиш е глупаво и обично немаш храброст ни да пробаш да се обидеш.:)
Тогаш ќе си останеш најверојатно сам со прстотво уста а некоја похрабра секогаш пред нос ќе ти ги зимаат момците па можеби еден ден ке се пресрамиш :toe: :toe: :toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тогаш ќе си останеш најверојатно сам со прстотво уста а некоја похрабра секогаш пред нос ќе ти ги зимаат момците па можеби еден ден ке се пресрамиш :toe: :toe: :toe:
Ми се случувало да останам со прстот во уста и да се нервирам, али јебига, срамежлива сум, немам храброст да го превзезам првиот чекор.

И не е до толку сериозно и трагично. Ако некој ме свиѓа, ќе ми пријде, нема сигурно да останам сама до крај на животот.:)
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Ми се случувало да останам со прстот во уста и да се нервирам,али јеби га,срамежлива сум,немам храброст да го превзезам првиот чекор.

И не е до толку сериозно и трагично.Ако некој ме свиѓа,ќе ми пријде,нема сигурно да останам сама до крај на животот.:)
Ја не реков дека ќе останеш сама до крајот на животот но мора некоаш и ти да покажеш иницијатива барем толку колку да види и он дека нешто се случува а ако не тогаш се поретки ќе бидат и тие јунаци од машкиот пол кои ќе се решат да ловат на слепо без претходен сигнал или порака :smir:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
женска иницијатива-пуштање водичка... ПУШТАЈТЕ ВОДИЧКА ДЕВОЈЧИЊА =) нек фуче!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
r3m1[x];1263265 напиша:
Zenskive za mene se ko 4orapi:D:D:D:D:D:D:D
Се гледа на прв поглед дека си заебан тип!
Абе не е секогаш така како што викате дека машките секогаш покренуваат иницијатива!Јас знам неколку случаи каде што женските први приоѓаат!:back:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не ги разбирам еј :toe: срам?...На сите ни е срам кој повеќе кој помалку,но неможе само да чекаме нештата да се случат мора и ние да ги предизвикаме со нешто нели? Едно големо браво за оние девојки кои први приоѓаат,а да не фолираат само со зборови :smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Море приоѓаат...приоѓаат...посебно кога си женет, мамата!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ако чекам, ќе дочекам. Се случило да ми пријде, да се изгуби, па јас да ја вадам ситуацијата, да глумам нешто, за несигурниот да се врати во орбита... Затоа Јас настапувам, па што биде нека биде.
 
Член од
2 април 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
ах бе анонимус анонимус не е се во то дали та ке ти се пушти или ти неа размисли за впечатоко шо ке го остајш ако не му се пуштиш а ти ако имаш срам најубо ќе биди да пресрамиш оти не упеват убајте туку упорните
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ми се случувало да останам со прстот во уста и да се нервирам,али јеби га,срамежлива сум,немам храброст да го превзезам првиот чекор.

И не е до толку сериозно и трагично.Ако некој ме свиѓа,ќе ми пријде,нема сигурно да останам сама до крај на животот.:)
Онда Крејзи ти си среќна девојка. Затоа што се погодува ти приоѓаат добри момци, типови со кои би идела...
На некои девојки (обично грдите) чекањето да им пријде убав тип, им станува бесмислено и они не се осудуваат да размислуваат како тебе, зошто знаат дека всушност ако не го преземат чекорот ќе останат сами.
Другите девојки како тебе (обично убавите), кои чекаат а се оправдуваат со својата срамежливост, се оптимисти. Али лошата работа кај вториве е што ја немаат можноста да селектираат, тие да си го одберат типот, освен ако не им се пуштаат повеќе типови истовремено па они да го изберат поубавиот.
Постов паѓа во вода ако ти всушност презимаш некои суптилни навидум невидливи чекори, но на него оставаш да го направи главниот потег.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.539
Поени од реакции
2.542
Затоа што на мажот е да го направи првиот чекор а на жената да пушта водичка и да трепка со очињата:pipi:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Затоа што на мажот е да го направи првиот чекор а на жената да пушта водичка и да трепка со очињата:pipi:
Е па работата е во тоа што зените во муабетов не пуштаат водичка:toe: :toe:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Жените најчесто имаат премногу муабети во глава од типот "А шо ќе помислат за мене (он и другарите негови) ако го направам тоа??"

Признавам, мене ми е интересно да гледам како се препотуваат.
Само еден&само еднаш постапи толку чисто и отворено а сепак спонтано шо се збунив и од изненадување изгубив глава...и ја немам најдено до ден денес:).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom