Зошто ни е полесно се преку телефон да кажеме?

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
повеќе преферирам кажување на било што очи во очи затоа што така е најфер и најдобро затоа што така повеќе се цени твојот збор(т.е.твојата храброст)
најверојатно полесно е нешто да се каже преку телефон или преку порака затоа што го избегнуваш контактот со таа личност и соочувањето со него/неа..ама тоа ми е некако бедно..ако нешто веќе сакаш да кажеш биди храбар и кажи во лице
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Е баш преку телефон не можам... попрво очи во очи би разговарала.. мразам по телефон... нервоза ме фаќа... :pos:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
затоа што личноста со која раговараш не е пред тебе и имаш поголема храброст!јас никогаш не решавам ситуации преку телефон!туку нормално си закажувам средба и тоа што треба да го кажам го кажувам во очи или го премолчувам засекогаш!најмногу мразам некој кога се расправа преку телефон или уште полошо,кога ти спушта слушалка!за спуштање слушалка можам човек да убијам!тоа многу ме иритира!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Не се сеќавам баш што сум пишала на темава предходно, сигурно сум била против кажување битни работи по телефон. Сеа сакам да кажам дека по телефон, евентуално, е полесно да се испокараш со некој што ти значи. Затоа што ако ми стои пред мене и ме гледа со очи полни со љубов и болка... како би можела да се карам со него/неа?...а преку телефон некако само гневот обзема. Секако после се каеш поради тоа, така да , повторно, доле палците за телефонот!:pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
preku telefon ili preku internet ni e mnogu polesno odredeni raboti da gi iskazeme pred se zatoa sto licnosta ne ja gledame ne mozeme da otkrieme kakvi emocii iskazuva vo momentot! koga so nekoj razgovarame biten e pogledot, sekoe dvizenje, sjajot vo ocite, se e bitno i seto toa mnogu ni kazuva a ako toa go vrsime telefonski seto toa ne go primetuvame i ni e mnogu polesno razgovorot da go izvrsime
 
M

**MEMORY**

Гостин
И телефонот не е најлесна работа.... мсн и смс мислам дека појака работа вршат.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Полесно е преку телефон пошто не може да те тресне со тавче по глава. Најлошо шо може да ти се деси е да ти затвори.
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Па нормално дека ќе е полесно. личноста не е пред тебе и полесно ти е да изкажеш нешо, од колку во живо ти треба више храброст
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Напи се некој 5 вотки и ќе видиш како ќе ти е и во живо да кажиш се :smir:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ау мразам по телефон. Секогаш работите се трудам да бидат кажани в лице..Така можам да ги видам очите на другиот и да видам шо чувствува...
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
можеби затоа што така би го избегнале "Непријатниот" контакт со очите....
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
ha dobro prasanje...

moze zatoa sto lugeto se poveke svojte kontakti gi sveduvaat n a mob. ili smn. sms. cetuvanje pa sme se naviknale na otuguvanje...
polesno e da se raspravame i preku telefon..mozz zatoa sto nema da letaat shamari
hahaahahaha (sto e sigurno sigurno e)
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Бидејки не глумам и не лажам или нема да се доведам во ситуација да глумам или лажам полесно ми е ако треба нешто да кажам на соговорникот да му го кажам во лице. Така ќе види дека сите мои зборови се искрени и ќе види на кој начин му го пренесувам тоа што сакам да му го кажам. Значи не ми е полесно по телефон нешто да кажам туку лично. Повеќе се доловуваат емоциите.
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
затоа што е боље! не се гледаш очо во очи со тој со кого збориш а башка мозеш да му казеш што сакаш, ништо не ти мозе!:)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Па ако сакаш да кажеш нешо битно, можеби подобро е во очи зошто ќе знаеш дали ќе се налути, колку го засега тоа, дали е повреден, значи каква му е реакцијата. Боље е да се видиме па ако треба ќе глеам во земја и ќе му зборам за да го избегнам тој ај контакт.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom