Зошто ни е полесно се преку телефон да кажеме?

Член од
27 октомври 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
sekogash sakam se da kazuvam vo oci a i da mi kazuvaat vo oci kalku i da e losho, bolno ili strashno se kazuvam vo oci nikako po tel. ili preku SMS!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Zasto mozes da spustis slusalka!!!
:pos::pos:

Зашто е полесно? Па нормално, ги нема оние погледи, нема покажување на емоции, сето тоа е покриено. Многу ми е полесно преку телефон се да кажам или SMS или MSN или слични. Послободен е човекот, а вака не би можела ни пола од работите да ги кажам.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Зашто на телефон немораш да го гледаш соговорникот во очи.Полесно можеш да излажеш а ако неможеш тогаш можеш да кажеш дека некој дошол,дека ти го бараат телефонот,дека немаш батерија и да го прекинеш разговорот.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
зашто не го гледаш во очи и не се соочуваш на тој начин директно со таа личност затоа што сигурно немаш храброст..и да..можеш да избегаш од разговорот со спуштање на слушалката кога ке ти одговара..мразам такви ствари!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Зошто по телефон можеш и да дишеш а да не ти се гледа лицето :pos:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А на кој тоа му текна дека по телефон е полесно? Ма ако нема пред мене фаца да ја плукнам ни телефон ни свети телефон не ме спасува! :pishtoldz
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Ако треба да се излаже нешто да,може да се каже дека е полесно преку телефон,глумиш лудило за две секунди и крај немам батерија или што и да е.Но ако разговараш за големи работи не е ни по телефон лесно,тој што те знае добро ќе осети по гласот како ти е,добро сеа,не е исто ама сепак...
 
Член од
14 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Koj si ja ima muvata na kapata, sigurno bi mu bilo podobro i porelaksirano da gi resava problemite preku telefon!!! no sepak poinaku e koga ke se napravi muabet da se vidi reakcijata i iskrenosta, a ne nekoe glumene preku telefon:nesvest:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
немора да значи.. . имам другарка која ке ти каже се у очи. .. а на телефон и е страм и такси да викне.. . иначе најдобро е у очи.. се да се каже. .. преку телефон не е тоа тоа.. .
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Zatoa shto ne se gledame vo ochi. Poteshko e da gledash nekogo vo ochi i damu kazesh nesho sho mislish deka ke go povredi.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
немора да значи.. . имам другарка која ке ти каже се у очи. .. а на телефон и е страм и такси да викне.. . иначе најдобро е у очи.. се да се каже. .. преку телефон не е тоа тоа.. .
Е иста сум и јас таква.

Значи по телефон или МСН,не можам да кажам ништо што треба,секогаш треснувам некоја зелена и секогаш сум погрешно разбрана,така да преферирам се очи во очи да биде.
Најубаво е,а и најфер.
 
Член од
12 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
1
Е иста сум и јас таква.

Значи по телефон или МСН,не можам да кажам ништо што треба,секогаш треснувам некоја зелена и секогаш сум погрешно разбрана,така да преферирам се очи во очи да биде.
Најубаво е,а и најфер.
Potpisuvam.
Ista sum....
A koga sum oci vo oci togas doticna osoba moze da gi vidi mojite gestikulaciji, izraz na liceto....
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Kolku i da e tesko koga se raboti za ozbilna rabota sekogas ja kazvam v oci.
Mozi e polesno preku telefon da kazis to so imas oti nemozis da ja vidis reakcijata na drugiot i ako ne ti odgovara muabetot ednostavno ja spustas slusalkata mob. nedostapen i kraj na muabetot, ama mene ne mi praj smisla.
Ko ke sum resena za karanje ili nesto slicno vo momentot vkraj mi e puknat filmot ke shlapnam v lice to so imam i ic ne mi e gajle za reakcijata oti sigurno licnosta si zasluzila.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Затоа што можеме да го избегнеме погледот на осуда и разочарување во туѓите очи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom