Зошто модерната жена се плаши од брак?

Член од
27 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
1
Bolje iskrena ateitska nego dvolicna teistka koja nisto pomalku iska da go stiska od gresna ateiska :D
Да ама кога си ослободен од предрасуди се ебеш нај јако. Затоа ти викам јас...само атеистка...и три дена само со чашка вода и лимонче;)
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Остај сеа тоа соросоидните прикаски админски за Гаро.
Тоа може само жената на швалерот твој да заврши у затвор ако дознае за вас.;)
Nz dali se prikaski, bitno site doznavme deka Garo e dovolno Glup da go doznae cel forum deka pregazil covek ponekad mislam deka si platen od soros i deka vrsis antipropaganda na vmro akcentirajkji na toa deka samo ubiec i kriminalec moze da bide poddrzuvac na takva partija, da te citaat clenovi na vmro kakva antireklama im pukas na forumov bi te likvidirale na lice mesto ili vo najmala raka tvoite traumi i frustraacii na forumov bi gi prenesuval direktno od idrizovo se razbira ako tamu imas vreme posto golema e verojatnosta da jades ban(ance) u zatvor.
:)
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
1
Нема поголем грев од тоа да поддржуваш заблуда дека сексот е нешто поради кое треба да се има страв од бог. Поголема глупост човештвото неможело да прифати и да сакало.
не се работи за секс, туку се работи за сексуална прељуба,,,тука причавме ние да старите моми што најлесто завршуваат како швалерки или како што ви викаат по модерно брак-брејкерки[DOUBLEPOST=1469580278][/DOUBLEPOST]
Nz dali se prikaski, bitno site doznavme deka Garo e dovolno Glup da go doznae cel forum deka pregazil covek ponekad mislam deka si platen od soros i deka vrsis antipropaganda na vmro akcentirajkji na toa deka samo ubiec i kriminalec moze da bide poddrzuvac na takva partija, da te citaat clenovi na vmro kakva antireklama im pukas na forumov bi te likvidirale na lice mesto ili vo najmala raka tvoite traumi i frustraacii na forumov bi gi prenesuval direktno od idrizovo se razbira ako tamu imas vreme posto golema e verojatnosta da jades ban(ance) u zatvor.
:)
Не е проблемот у Гаро бе срц-прц...проблемот е во админите што не се сигурни кој ги ебе цело време па си прават филмои за баукот Гаро.:icon_lol:

Него, не си го оставај швалерот ти, може ке се скара со жена му и ке биде конечно твој.
Вие соросоидите само на келепур туѓ се радуете.;)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Да ама кога си ослободен од предрасуди се ебеш нај јако. Затоа ти викам јас...само атеистка...и три дена само со чашка вода и лимонче;)
Ja sum sloboden od predrasudi. Ti slobodna li si? ;)
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ja sum sloboden od predrasudi. Ti slobodna li si? ;)
Normalno deka sum...
Zatoa i imam kredibilitet da pishuvam i kritikuvam.
Ne sum jas zhena od tipot kako onaa Olimpija da se praam fina pred site tuka a da se svalerisuvam na pp so adminot..
Ili pak kako ovaa Phoenixx starata moma shto se dupi so familijarni.
Ovie dvete kako primer gi davam samo, i neka ne se sekiraat...takvi kako niv na ovoa mesto gi ima mnogu.

Izvinete me na bezobrazlukov ama i mestovo e takvo.:icon_lol:
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Abe ti ako si zena, ja sum magarica. Namerno te navedov da se kazes kako zena ;) Zenite ne otvaraat novi akaunti na sekoj 5 min :tapp:
Ае, и да си бесна кобила преку таквата...
Туку да не му клекна на админот прееска за заканата за бан?
Не си требал ако е така.
Боље бан изеди него да му излижеш гз.:icon_lol:
Биди даса.:цицки:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ае, и да си бесна кобила преку таквата...
Туку да не му клекна на админот прееска за заканата за бан?
Не си требал ако е така.
Боље бан изеди него да му излижеш гз.:icon_lol:
Биди даса.:цицки:
Magarinjata ne lizat gzovi. Naprotiv im se zablagodariv na adminkata so ke odmoram 3 dena od javnata ispovedalnica takozvana Draga Kajgana. ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Zosto zenite se plasat da vlezat vo brak ?!!
Interesno jas imam sosema poinakvo cuvstvo deka poveketo maski begaat od brak, a mnogu pomal broj na devojki, barem vo sredinata vo koja se dvizam, ziveam, rabotam i voopsto komuniciram !
Poveketo devojki sakat da vlezat vo brak i da imaat deca FAKT, dodeka pak maskite mislat samo na toa vo kolku poveke dupki da go piknat(moram vaka da se izrazam) i gledaat sto e mozno poveke da go odolgovlekuvaat vleguvanjeto vo brak !
Uste eden fakt, sto poveke sredinata e pokonzervativna i potradicionalna toa loso vlijae osobeno vrz maskite i sto poveke semejstvoto(potesno i posiroko) i sredinata neli insistiraat za vleguvanje vo brak tolku poveke se sozdava averzija kon toa i skoro i potpolno se gubi zelbata za nekogasen vlez vo brak, ova go kazuvam od licno iskustvo, no i od drugi tugji iskustva !
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ako go imas vistinskiot covek do tebe togas nema sto da se plasis, a brakot kako institucija za mene pretstavuva samo parce hartija i ne e presuden za uspehot na edna vrska. U redu e ako si vo brak ali u redu e i ako zivees nevencan so nekoj. Koj kako saka i mu odgovara, nema vrska so plasenje, barem spored mene.
i jas mislam taka
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.148
Поени од реакции
2.801
Денешниве модерни жени се плашат од брак бидејќи го чекаат принцот на белиот коњ, други од немукает, трети имаат страв од обврски и четврти што се многу кренати...

А не дека имаат намери да градат кариера...

Каква кариера ли ќе градат слободни жени со 35+ години којшто работат продавачки во маркети, садомијачки, магационерки, чистачки по болници, хотели, или пак пекарки/фурнаџики којшто работаат само трета смена??? Или пак жени што никаде не работат и чекаат на платата од мама и тато???

Но дали не градат кариера некој што завршиле докторки, економистки, архитектки, инженерки и пазете пак тоа не било пречка за да се омажат некои на 25-26 годишна возраст...Еве јас доста женски знам што завршиле факултет и тоа медицина или економски се мажиле на 25-26 години и имаат по 3 деца...

Значи жена што ќе сака да се мажи не постои никаков изговор...

А жена што не сака да се мажи секогаш ќе најде некој изговор...

И жениве денешни сакаат да живеат во куќата каде што ќе се мажат да нема ни свекор, ни свекрва, ни девер, ни јатрва, ни золва...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Kако прво од брак не бегаат само жените туку и мажите, незнам зошто во насловот на темава се споменува само женски пол, второ за какви кариери говорите незнам кога јадна Македонија е држава со мал процент на многу школувани луѓе т.е. кариеристи, поголемиот дел од популацијата има завршено само средно школо, некои имаат и некое вишо школо плус завршено мижи асан да ти баам што би се рекло, или пак некое факултетче државно или приватно сеедно, но тие факултетчиња или виши школи, курсеви и.т.н. се завршуваат во дваесетите години од животот, а некој/а ако има 35 или 40 год. и сеуште е немажена/неженет тоа не е поради кариерата сигурно, туку поради сосема други икс причини !
Едноставно луѓето не гледаат перспектива во државава и не сакаат да влегуваат во брак и да одгледуваат деца, кратко и јасно, како може нашинците во западна Европа, Америка, Канада и Австралија огромен дел од нив да имаат дури и по 3-4 деца, а истиот народ овде во вукојебинава Севернодонија да не сакаат да чујат за брак и нитуедно дете ххммм епа така е кога се нема перспектива т.е. 3 децении лоша економија, недемократија и селективна правда ... да ни живеат и владеат режимските хунти ДПМНЕ и СДС уште илјада години !
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
354
Поени од реакции
437
^
Факултети сега сите завршуваат, а оние што сега имаат 35 - 40 го фатиле периодот кога и не така лесно се завршуваше факултет, особено техничките ф. Електро, Машински, ПМФ потоа Медицина и по 10 години студираа по студиски програми од времето на СФРЈ, а потоа па кога ќе се соочат со животот, додека најде работа, па и да се осамостои и ете ти начукал 40. И кога конечно ќе се среди, па е некако стар/а и изборот на партнер е ограничен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom