Зошто модерната жена се плаши од брак?

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Срце умно мое, држави и нации паѓале пред спремни жени во историјата. Ама не биле модерни.:icon_lol:
Нека биде така, ајде, само да се согласиме во едно а тоа е дека ниедна жена не с еплаши од брак со особа што го љуби, па била модерна или немодерна,ааа....што велиш?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Ниту модерната жена ниту модерниот маж не се пшлашат од брак . Работата е што се помал број од нив се спремни на лотаријата наречена среќен брачен живот, па онака играјки на сигурно се држат понастрана од оваа институција !
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
I zaklicokot mi e imas sebicni devojki sto sakaat maz samo za deca, imas devojki koi se premnogu okupirani so sebe za da dozvolat nekoj maz i familija da im odzeme del od vnimanieto, i imas karieristki koi celiot zivot si go delat vo razlicni proekti a mazot i decata se eden od poslednite proekti.
и така на крај ќе сфатиш дека всушност ти треба еден силен стабилен маж во животот
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Не само модерната жена,туку и модерниот маж се повеќе се плаши од брак.Ова особено важи за фемматеријалистичките општества на запад.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Според мене просто не ми треба парче хартија за да ми докаже дека некого љубам.
...............................................................
Макар и јас еден да стапам во брак, ќе биде само матично.
Zena! Posle pola minuta e kontradiktorna sama na sebe :tapp:
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Пошто е паметна.
А знаеш дека такви како тебе паметни стари моми завршуваат како швалерки на успешните мажи во брак пошто некој мора и нив да ги ебе? За греотка си...:(
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
А знаеш дека такви како тебе паметни стари моми завршуваат како швалерки на успешните мажи во брак пошто некој мора и нив да ги ебе? За греотка си...:(
nz za takvite ama tie kako tebe sigurno u zatvor zavrsuvaat :icon_mrgr:
 
G

Gosh

Гостин
Затоа што порано жената била само домаќинка, а сега во брак и ќе работи и ќе е домаќинка. Ретко кој маж би се подал ( алал на ретките) да помага и дома во СИТЕ работи( оти таков ни е менталитетот сеуште).

Не се мажи само колку да се омажи, туку бара маж со кој ќе си помагаат меѓусебно, и нема да му биде мајка и крава за расплод, туку жена и сопруга.

Исто така, сака да си создаде прво свое, за потоа да не заврши на улица со децата ко партал.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Izgleda ima nogu moderni zeni so se plasat od brak na moje veliko prijatno iznenagjenje. Ja bas takvi baram, plaslivi od brak :D
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
1
nz za takvite ama tie kako tebe sigurno u zatvor zavrsuvaat :icon_mrgr:
Остај сеа тоа соросоидните прикаски админски за Гаро.
Тоа може само жената на швалерот твој да заврши у затвор ако дознае за вас.;)
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
1
Izgleda ima nogu moderni zeni so se plasat od brak na moje veliko prijatno iznenagjenje. Ja bas takvi baram, plaslivi od brak :D
Тие тие Атеистките се пердашат најбоље пошо немаат страв од бога, они не знаат за грев.:icon_mrgr:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Тие тие Атеистките се пердашат најбоље пошо немаат страв од бога, они не знаат за грев.:icon_mrgr:
Нема поголем грев од тоа да поддржуваш заблуда дека сексот е нешто поради кое треба да се има страв од бог. Поголема глупост човештвото неможело да прифати и да сакало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom