Зоолошка градина - Скопје

• Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.266
Поени од реакции
8.021
А од зоолошка не се плашат дека ќе им избегаат?
Не знам воопшто и дали знаат дека излегуваат, после тоа се враќаат сами, веројатно од заедницата не се двојат па поради тоа. Само помалите можат да се протнат низ дупките на мрежната ограда. Како и да е интересно искуство, имам впечаток дека би оствариле и физички контакт со луѓето, мене ми беше страв сепак бев со дете во раце.

Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.538
Поени од реакции
2.548
И јас начекав две мали лемурчиња на дрвото до оградата. Надвор беа...

Vlatko_Gjorce

Buddha's name be praised
Член од
17 април 2009
Мислења
2.345
Поени од реакции
1.930
По ноќната прошетка на крокодилот надлежните констатирале дека оградата е ниска и треба да се смени, но како што вели Галетановски, тоа ќе го направат на пролет

Од Зоолошката градина велат дека ова не е прв пат крокодилот да го напушти живеалиштето, но никогаш немало никакви проблеми оти тоа се случувало ноќе, кога нема посетители.

Фиром ин а натшел...:toe:
чекаат да се случи нешто па да интервенираат (y)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.538
Поени од реакции
2.548
Како да го видов лавот вчера да се шета низ паркот?!?!

А сигурен сум дека и еден од слоновите ќе им избега, па ќе мораат и таа ограда да ја менуваат пак, иако е по европски стандарди. :pos::pos:

Член од
21 септември 2016
Мислења
519
Поени од реакции
562
Лавот сирот неухранет каков е цел коска и кожа и да нема ограда и да има безопасен е (n)

Член од
7 август 2011
Мислења
3.379
Поени од реакции
4.786
Не било смоки, морковче било :pos:
Иначе за лемуриве знаат и намерно ги оставаат да шетаат. Не се двојат од групата и сами се враќаат назад. Баш интересен момент е тоа, мене другар ми кажа и тенденциозно отидов само за да галам лемур :ROFLMAO:
Инаку многу мрчев кога го назначија директоров јер менаџер на дискотека, ама мислам дека е подобар од сите досегашни. Супер си функционира зоолошката.

На врв Bottom