Зоолошка градина - Скопје

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.175
Поени од реакции
16.445
А од зоолошка не се плашат дека ќе им избегаат?
Не знам воопшто и дали знаат дека излегуваат, после тоа се враќаат сами, веројатно од заедницата не се двојат па поради тоа. Само помалите можат да се протнат низ дупките на мрежната ограда. Како и да е интересно искуство, имам впечаток дека би оствариле и физички контакт со луѓето, мене ми беше страв сепак бев со дете во раце.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
И јас начекав две мали лемурчиња на дрвото до оградата. Надвор беа...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
По ноќната прошетка на крокодилот надлежните констатирале дека оградата е ниска и треба да се смени, но како што вели Галетановски, тоа ќе го направат на пролет

Од Зоолошката градина велат дека ова не е прв пат крокодилот да го напушти живеалиштето, но никогаш немало никакви проблеми оти тоа се случувало ноќе, кога нема посетители.

Фиром ин а натшел...:toe:
чекаат да се случи нешто па да интервенираат (y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како да го видов лавот вчера да се шета низ паркот?!?!

А сигурен сум дека и еден од слоновите ќе им избега, па ќе мораат и таа ограда да ја менуваат пак, иако е по европски стандарди. :pos::pos:
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.136
Лавот сирот неухранет каков е цел коска и кожа и да нема ограда и да има безопасен е (n)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.799
Поени од реакции
13.287
Не било смоки, морковче било :pos:
Иначе за лемуриве знаат и намерно ги оставаат да шетаат. Не се двојат од групата и сами се враќаат назад. Баш интересен момент е тоа, мене другар ми кажа и тенденциозно отидов само за да галам лемур :ROFLMAO:
Инаку многу мрчев кога го назначија директоров јер менаџер на дискотека, ама мислам дека е подобар од сите досегашни. Супер си функционира зоолошката.
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
112
Поени од реакции
276
Чисто да прашам дали знае некој од дека може да се купе мајмун и по колку пари се продаваат? Фала однапред
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Чисто да прашам дали знае некој од дека може да се купе мајмун и по колку пари се продаваат? Фала однапред
Не смееш да купуваш и чуваш егзотични животни, освен да имаш лиценца по која тешко се доаѓа.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.109
Поени од реакции
34.903
За прв пат кај нас - се родиле 4 Humboldt пингвинчиња во зоолошка, уште во јануари! :love: :love: :love: :love: Знам пишаа уште есеноска дека снеле јајца и дека ќе ги остават во внатрешниот дел на живеалиштето за да се обидат да ги изведат, со молба да не се вознемирувааат пингвините. Ама од тогаш помина доста време и мислев дека нема ништо од тоа, а тие во меѓувреме пораснале колку и родителите! Браво за Skopje ZOO!

 
Член од
6 април 2018
Мислења
101
Поени од реакции
86
 

Kajgana Shop

На врв Bottom