Зоолошка градина - Скопје

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.208
Поени од реакции
4.954
Дај нека и стават катанец дур е време, не сме способни ние за зоолошка како народ.
Нека стават само по некој политичар во кафез како ендемски вид и нека тера така зоолошката.

Им трујат ендемски коњи кои се пред изумирање како вид, лани заклале неколку коњи, пред некое време жирафа им починала од салмонела.
Кога бев пред две години волците и мачките за греота беа, во Сомалија да ги чуваа нема да беа толку слаби.
Катанец и чао и така само Косовари идеа во последно време.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
762
Поени од реакции
934
Дај нека и стават катанец дур е време, не сме способни ние за зоолошка како народ.
Нека стават само по некој политичар во кафез како ендемски вид и нека тера така зоолошката.

Им трујат ендемски коњи кои се пред изумирање како вид, лани заклале неколку коњи, пред некое време жирафа им починала од салмонела.
Кога бев пред две години волците и мачките за греота беа, во Сомалија да ги чуваа нема да беа толку слаби.
Катанец и чао и така само Косовари идеа во последно време.
Jas ne razbiram od kade vakov stav.

Pa kako da sprecat da gi otrujat, koga sekoj mentalen moze vo dzeb da ima otrov i da im frli. Nema valjda pretresi na vlez da praat.

Duri i ne mora da odi vo Zoo, konjite se na krajot se granicat so parkot. Sigurno nekoj frlil preku dzidot.

Ne se od Zoo krivi sto sekakvi budali ima okolu nas...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Кај нас помала штета ке биде ако ги пуштат животните на слобода а да ги затворат луѓето у зоолшка по кафези
 
Член од
6 април 2018
Мислења
104
Поени од реакции
89
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.494
Поени од реакции
40.409
и Џефри Епстајн кога го убија не снимаа камерите, се гледа дека некои високи центри на моќ се вмешани во убиството на коњите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom