Зоолошка градина - Скопје

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.500
Ок, ти знаеш повеќе - http://www.plusinfo.mk/vest/123329/Zhirafata-Orka-pochinala-poradi-vrodena-mana

Јас ти викам умрело од болест, ти ми викаш поради вработените умрело. Јас ти викам дека некои болести немаат лек и умираат млади колку и да имаат грижа - ти ми викаш парадоксален сум бил и ти знаеш повеќе за лекување животни отколку луѓето вработени за тоа. Се повлекувам, нема логика муабетот веќе.
Па сигурно нема да кажат на медиумите дека умрела од тоа што не се грижеле...... :facepalm:


Патем кога ќе доаѓам во Скопје ќе ја посетам Зоолошкава.......... колку пари е карта? :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.051
Поени од реакции
6.340
Абе нова жирафа има :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.051
Поени од реакции
6.340
Поточно три нови :D
Јас преѓеска бев,и онака минував од живеалиштето на жирафите и гледам народ собрано,ѕиркаат низ прозорците во тој објектот и само една видов :D
 
Член од
19 март 2013
Мислења
803
Поени од реакции
601
Старава ако не ја шитнаа во Данска како кртина, глупи се.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
http://maktel.mk/makedonija-2/item/14065-voznemiruvachko-foto-sknadalozno-majmunka-go-ubiva-svoeto-novorodenche-a-vrabotenite-vo-zoo-skopje-si-kazhuvaat-erotski-vicevi

Еве ви ја зоолошка градина! 7 дена го малтретираат мајмунчето а кретените од вработени не знаат како да го извадат! Ете толку е стручен целиот помочан персонал во истата зоолошка градина- што според мене е само затвор за животни! Како не им е срам!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.826
Треба чистка да направат. Сите вработени да ги избркаат до еден и нови да вработат. Некој со памет. Ако можат да се најдат такви.
И треба да се среди многу Зоолошката. Многу е нехигиенски.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.500
Човек да украдат нема да биде толку шокантна веста како што е ова за мајмунов:D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.537
Поени од реакции
55.525
Шoкaнтнo: Мaјмуни укрaле живoтнo oд Зooлoшкaтa грaдинa вo Скoпје
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.446
Поени од реакции
1.996
Зоолошката во Скопје доби морски лавови

Скопската Зоолошка градина доби два нови жители, двојка морски лавови кои пристигнаа од Загреб. Двајцата мажјаци се сместени во нивното ново живеалиште кое се протега на околу 200 квадрати, со базен од 350 кубни метри околу кој има патека за посетителите.
(y)
 
J

jurucki

Гостин
знае ли некој кога во ЗОО Скопје ќе донесат слон и пингвини?
готови се живеалиштата или се уште се прават?[DOUBLEPOST=1523350075]
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.826
знае ли некој кога во ЗОО Скопје ќе донесат слон и пингвини?
готови се живеалиштата или се уште се прават?[DOUBLEPOST=1523350075]
Пингвини може и нема да има, а слоновите некаде средина или крајот на летото.[DOUBLEPOST=1523524183][/DOUBLEPOST]
знае ли некој кога во ЗОО Скопје ќе донесат слон и пингвини?
готови се живеалиштата или се уште се прават?[DOUBLEPOST=1523350075]
Пингвини нема да донесат, а слоновите некаде средина или крајот на летото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom