Злато, сребро или бижутерија?

Злато, сребро или бижутерија?


  • Вкупно гласачи
    305
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
zolto zlato ne mozam da podnesam pa zatoa i burmata sto ja nosam e od belo zlato:nenene:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Уф сакам сребро. Златото ми е кичаст метал кој евентуално стои убаво како декоративен дел на сребрен накит, никако целото да биде такво. А може и платина да носам. Нема да се бунам. :pos:
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Бижутерија за заебанции за по cool изглед , злато за посебни пригоди :)
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
od zalto nosam samo belo,zoltoto vo posledno vreme mi deluva kic,isklucitelno nosam poednostavni i nezni modeli bilo da se lancinja ili prsteni,neskakam nisto ekstravagntno,srebro i da sakam nemozam da nosam posto posle odma me isfrla valda nesto ko alregija,a bizuterija nosam,zasto da ne,ako mi se dopadne nesto...
 

Deswaldos

Bob's your uncle!
Член од
11 февруари 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
Ja nosim srebro. Imam lanac, prsten i mindjušu sve od srebra. I naocale su malo srebrene boje. Volim srebreni sijaj ;)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Не носам накит често...жолто злато мрзам..бело злато ми е фино ама не како за мене..сребро исто ..така да само бижутерија останува, едино што носам увек менѓуши и некад некое ланче..и кожинки некои по раце ама не се рачуна тоа :tapp:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
И злато, и сребро, и бижутерија...Меѓутоа најмногу носам злато, бидејќи обожавам злато!!
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Сребро најмногу сакам!
носам и бижутерија ама поретко
имам еден прекрасен прстен од бело злато кој посебно си го сакам :vozbud: но среброто ми е намбер 1 :smir:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Retko, ama mnogu retko nosam nakit... E sega koga nosam go preferiram definitivno srebroto ili eventualno belo zlato- zoltoto zlato ne go sakam...
Go obozavam srebroto sigurno zoshto sum ljubitel na nokjite i mesecinata- mesecinata e srebrena pa jas go sakam srebroto :) interesna logika neli?
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Nosam nakit i obozavam takvi raboti. E sea najcesto nosam bizuterija, posto nekako mi e najinteresna, a i pomalce pari se davaat, a koga bi nosela zlato bi sakala da e belo zlato zatoa sto zoltoto voopsto ne mi se dopaga
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
najcesto nosam bizuterija,epten retko znam da stavam neso zlatno ili srebreno.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Обожавам злато и тоа жолтото во комбинација со бело.
Сакам да носам златни работи. Сребро не поднесувам, а бижутеријата ми ствара алергија на рацете така да речиси никогаш не носам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom