Злато, сребро или бижутерија?

Злато, сребро или бижутерија?


  • Вкупно гласачи
    305
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Definitivno bizuterija:)zlato ne podnesuvam ama ic.porano nosev srebro ama i toa go bataliv.poveke sum po mengusi, iam i prsteni dosta ama lancinja ne nosam....ili pak mnogu retko.
 

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Bizuterija najcesto a moze i srebro ili belo zlato, zoltoto zlato nekako mi se cini epten staromodno.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
моментално носам златни обетки и два златни прстени...едното потанко преубаво нежничко...а другиот ми го остави мама и е преубав-дебел со црни и бели камчиња-појма неам шо се!двата ги носам секојдневно и не ги вадам од мене....
обожжавам злато...а бижутерија никад не носам бидејки сум алергична!
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Gi nosam site vidovi zlato i zolto i belo,srbro,bizuterija ali najcesto nosam srebro i toa isklucivo Ohridsko.Sepak vo zavisnost od prigodata i garderobata.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Дефинитивно сакам најмногу Сребро .. мислам најубаво ми стои .. А И бежутерија носам до даска .. !!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
sakam zlato no ke nosam koga ke sum malku povozrasna :)
sea za sea koristam bizuterija :toe:
 
B

black angel

Гостин
jas nosam zlato po nekat malce bizuterija posto si imam problemi so alergii:helou:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Или злато или бижутерија. Сребро никако.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Srebro definitivno, zoltoto zlato mi izgleda epten nevestinski, beloto e ok, bizuterija nemam mnogu, ne znam zosto:toe:, ali plasticniot "nakit" mi izgleda epten debilno.. Posebno koga e rozev, plav, zolt, crven itn...
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Бижутерија. За мојот стил на облекување е доволно.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Се.’ Сега како што нема правила во облекување, модата е послободна и повеќе е личен стил во прашање, како ќе искомбинирам.
И невозможното можеш возможно да го направиш, со смисла и стил.
Накит е важен, ако имам добар накит, чевла, ташна и фризура, тоа е најосновно, си излагам надвор без проблем, другото е може и најобична фармерка и маичка да е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom