Злато, сребро или бижутерија?

Злато, сребро или бижутерија?


  • Вкупно гласачи
    305

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Што носите од накит?
Злато, сребро или бужутерија?
Јас носам злато многу ретко, али затоа со бижутерија сум накитена од глава до пери:icon_lol::icon_lol:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Бижутерија! Мислам дека не иде на мои години да носам злато. Понекогаш нешто ситно од злато или сребро. Иначе обожавам бижутерија, имам еден куп обетки, ланчиња , алки, прстени.......... Дефинитивно бижутерија!!! :):)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Порано носев еден прстен златен, многу ми беше убав, башка подарок за матура ми беше. Многу ми се допаѓа комбинацијата од бело, жолто и црвено (многу убаво изгледа), нормално дискретни деталчиња, а не како елка да изгледаш.
Потоа се свртев на сребро, а сега не можам да излезам од продавница за бижутерија ако влезам, збудалувам и не знам што побрзо да купам.
Носам сребро и бижутерија, ама ќе гласам за бижутерија.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
bizuterija definitivno,eventualno moze i srebro ili belo zlato,inaku zoltoto zlato voopsto ne sakam da go nosam:)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Bizuterija i Srebro za mashko ne ke da e uboo ... bar mene nemi stojat takvi raboti ... nosev srebro ali ... neako ne mi se sviga. Sea si nosam zlatno lance i super mi e ... nikogash ne go gledash ali ipak na mene e veke 10 godini :)
I zatoa si glasav za Zlato ;)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm pa ja ne nosam nesto mnogu nakit poso se gubam ali bezuterija ic nesakam,srebro sto znam nosev edno vreme eden srebren prsten i mi se svigjase ali ipak zlato najvise sakam...i toa prsteni od belo slato najvise mi praat merak :) ali koga kje recam zlato definitivno ne mislam na nosenje prsten na sekoja raka,debel lanec okolu vrat i nakindzuruenje do maksimum tuku nekoe ubavo prstence ili lan4ence :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Скоро се ми е од сребро и чат-пат бижутерија. Златно не можам да носам пошо ми ствара алергија и бижутеријата исто, ама ако е нешто многу убаво го купувам па шо сака нека е.:icon_lol:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Обожавам да носам злато,особено бело злато или од жолтото-руско(верувајте има голема разлика меѓу тукашното и руското злато).Не сум многу по бижутеријата,веројатно затоа што скоро секоја моја врсничка е луда по бижутерија.Сакам да носам и комбинации на злато со некој скапоцен камен,и во моментов носам прстен од жолто руско злато :)icon_lol:) со рубин на средината.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Nosam nakit od belo zlato,so dodatok na cirkoni ili skapocen kamen, no da ne e prenapadno, sakam i nosam bizuterija i sum luda po cirkoncinjata na Swarovski:)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
bizuterija nosam sekogas,ali u zadnjo vreme non stop nosam srebro
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Bizuterija i belo zlato :) Bizuterija zatoa sto mi dolikuva na godinite,zatoa sto e trendy,zatoa sto ubavo stoi :) za beloto zlato isto vazi,zatoa sto mi deluva poubavo nekako :raz: ne go sakam zoltoto zlato..
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Сребро. Не сакам злато иако го имам, си стои во кутија, бижутерија ретко, а бисери сакам, имам и носам во секоја погодна прилика....сребро обожавам од прстени и алки, до ланци секаков вид:coffee:
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Злато дефинитивно е најелегантно на женската кожа!
Носам и драги камења,понекогаш бижутерија зависно од моментот,но во секојдневието доминира златото!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom