Злато, сребро или бижутерија?

Злато, сребро или бижутерија?


  • Вкупно гласачи
    305

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Во основа не носам накит на мене,но кога ке ставам тоа е бижутерија. И секогаш е во минимални количини.
Златото и среброто никогаш не ме привлекувале,па затоа и не носам таков накит.Но,во краен случај,ако морам да бирам помеѓу злато или сребро,би го избрала сребрениот накит.
______________________________________________________
............:pipi:............:pipi:.............:pipi:.............
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ред хот! напиша:
Во основа не носам накит на мене,но кога ке ставам тоа е бижутерија. И секогаш е во минимални количини.
Златото и среброто никогаш не ме привлекувале,па затоа и не носам таков накит.Но,во краен случај,ако морам да бирам помеѓу злато или сребро,би го избрала сребрениот накит.
______________________________________________________
............:pipi:............:pipi:.............:pipi:.............
Леле, и ја исто! Ич не сум по накитот. Би одбрала бижутерија, онака едвај, може само едно ланченце да ставам и толку би било. Има луѓе што ги знам што се опседнати да имаат што повише злато :tapp:
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Незнам зошто ама многу ми се свиѓа некој добар сребрен ланец или пак некоја добра сребрена алка.Штета неможам да носам ланци или алки ме фаќа алергијата.
:nerv:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Zlato samo po eden prsten na raka..........Ednostavna sum.....ne sakam da sum "nakitena":helou:
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Жолто злато целосно игнорирам од проста причина шо ич, ам ич не ми прајт кеиф:) Белото е фино, али не е за клошари у секој случај:)
Среброто ми е посебно интересно, али за подолго никогаш немам носено...
Обично се китам со бижутерија...уствари се надевам дека рачно изработениот накит спаѓа во бижутерија...:):):) Најдраго е она лично моето, бидејќи никогаш нема да му најдам мана од типот: Ова монистриче можело да е жолто и да се наоѓат од другата страна на црвеното топче и сл.:)
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Zlato definitivno,lanec od 100 grama i nisto poveke.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Зависи од приликата, носам се. И бело и жолто злато, и сребро, и бижутерија.
А не вадам од мене само едно дискретно прстенче од бело злато кое ми е подарок од дечко ми.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
нејќам злато... од злато само би носела некое тенко ланченце или алкичка, али не можам пошто на врат више си имам едно постојано ланче што највише си го сакам, а алки не носам пошо ги губам. избрав сребро, пошо носам 2 сребрени прстени (едниот од мајка ми, едниот од баба ми), а бижутерија...хмм... па купувам нон-стоп некои глупи алкички али ко што кажав погоре - ги губам.... така да - не. :)
 

Angelwings

I'm a super girl and super girls don't cry
Член од
27 мај 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
не знам. ретко носам накит... ама најчесто бижутерија
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
ретко носам накит, во последно време и воопшто не носам, а порано носев еден златен
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
nosam sekakov nakit zavisi i od oblekata ...... momentalno nosam zlaten lanec, a za bizuterija imam eden vagon kolbi, lanciii, kozicki .....
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Обожавам да носам накит и најчесто носам бижутерија.
Но, исто така има прилики кога носам и златни прстенчиња и алки...
 
Член од
10 мај 2007
Мислења
107
Поени од реакции
0
Bizuterija nemoem da zamislim (imam alergija) , Srebro nee loso ..
ama ZLATOooo ... od 6 odd. nosim sindzir zlaten od 200 g. iam i alke zlatni ama ne nosim ..
Fu*k is good F*ck is FunnY everybodie F*cK 4 MoNeY ..
If YoU thinK thaT F*Ck Is FunnY F*cK youre selve &
saVe YouRe MoNey
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
ZLATO!!!! Obozavam belo zlato a moze i kombinacija zolto - belo zadolzitelno mora da ima kristalcinja ili cirkoncinja
IM lovin it :zver:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Пред некој ден добив на поклон едно ланче бело злато, прекрасно ... Кој знае колку пари чини ... И за прв пат опнав на мене злато пред некој ден, го скинав несакајки па сеа на поправка треба да го носам.Се смеам, а ми се плаче. :pos2: Затоа бижутерија евтина ствар за несмасни ко мене, пали - вози.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom