Златко Калински

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Ме мрзи да ја барам темата за најглуп пост, само ќе ти остаам еден фејспалм.

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

еве ти 5-6 уствари.
Ме мрзи да ја барам темата за најглуп пост, само ќе ти остаам еден фејспалм.

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

еве ти 5-6 уствари.
Па требало побарај ја, не ми реплицирај глупости. Си кажав мое мислење, не од хејтање или од злоба, едноставно не го можев тоа негово поетично просеравање.
 
S

silmarillion

Гостин
Тоа летна жешка скопска досадна атмосфера и од тв иде гласот на Калински коментирајќи светско/европско фудбал нокаут фаза или ОИ пливање или атлетика
Класика момент браво!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
А кој му пиша на Калински да прекрати со одјавниот говор? :pos::pos::pos:
Се слуша како нотификација од Скајп на тоа видео :icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако ништо друго мора да му се признае тоа што коментирањето не му беше на скопски дијалект,нешто што е веќе пракса за македонските коментатори и актери,за жал.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
FB_IMG_1494529262134.jpg FB_IMG_1494529253861.jpg FB_IMG_1494529241927.jpg

Калински можеби е и последниот коментатор од стариот ков. Од времето пред интернетот, каде било многу тешко да се дојде до информации и податоци за играчите и тимовите, а да не збориме за статистика, историја и слични податоци кои се секојдневие на денешните коментатори.

Затоа и ги постирав сликите каде може во еден контраст да се види како убаво напишано и подвлечено со црвено пенкало во тетратката на Калински, во споредба со лаптопот на Драган.
Секоја чест за живата легенда и со здравје да си ја користи пензијата.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@vidooq забораив прееска, сеа овој што коментира Манчестер-Селта е најдобар коментатор од Арена, штета што не коментира Калчо туку само ракомет и ЛЕ.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Имаше некоја харизма човекот, и колку и на моменти да тресеше глупости, пред се, со не знаењето како да изговори одредени имиња на играчи, пред се Кејхил кого он и Панчев упоро го викаа Кахил, мене ке ми фали. Пораснав со неговото коментирање, атлетика пред се.
Оди објасни им на стручњациве дека ниеден коментатор нема да се појавии на овие простори како него уште сто години...[DOUBLEPOST=1494530582][/DOUBLEPOST]
@vidooq забораив прееска, сеа овој што коментира Манчестер-Селта е најдобар коментатор од Арена, штета што не коментира Калчо туку само ракомет и ЛЕ.
А за кошарка најдобри се Радојевиќ и Плавшиќ што коментираат НБА, имаат и знаење и гласови
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
А за кошарка најдобри се Радојевиќ и Плавшиќ што коментираат НБА, имаат и знаење и гласови
Срџан Ерцег и Александар Џанкич се исто така најдобри за МотоЏп и Ф1, километри ако не и милји IMO пред Миленко од Канал 5. Многу пати приметувам дека нема коментатор на тренинзите кај оваа хрватската верзија на СК, и недостасува оваа стручност што ја имаат овие двајца, а посебно Ерцег.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.426
@vidooq забораив прееска, сеа овој што коментира Манчестер-Селта е најдобар коментатор од Арена, штета што не коментира Калчо туку само ракомет и ЛЕ.
Брат, а бе овој се изгуби малце прееска, дрдна цело второ полувреме дека судијата ги заборавил картоните у соблекувална, а Блинд нога му искина на тој еден од Виго, и не би било многу смешно, да не викаше коментаторов дека стартов можеби бил и за црвен...

Е сега, има еден што коментира НБА, маме ебава, ама не знам како се вика...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Брат, а бе овој се изгуби малце прееска, дрдна цело второ полувреме дека судијата ги заборавил картоните у соблекувална, а Блинд нога му искина на тој еден од Виго, и не би било многу смешно, да не викаше коментаторов дека стартов можеби бил и за црвен...

Е сега, има еден што коментира НБА, маме ебава, ама не знам како се вика...
Што знам, ракомет кога коментира е одличен и чат пат аргентинско и бразилско првенство коа ќе начекам.
Другите се многу помртви од овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom