Зионизмот, падот на европа и светот.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Но ако се тоа се должи на некаков фанатизам, злосторничко поведение, поробување на други народи тогаш не е уреду.
Баш тоа го прави фашизмот, нацизмот како и да е.[DOUBLEPOST=1494490885][/DOUBLEPOST]
Во сите тоталитарни режими, од древен Египет, феудализам па се до денеска ционизмот, една елита била образувана и правела што сака и ебела кого сака и како сака, но сето тоа се должи на некаков вид ропство, дали брутално со армија, феудални сељаци или денешното финансиско ропство.
Добро признавам, цонисти сме ќе ве поробиме сите (ама до еден) и ќе ви пуштаме Јован Јованов по цел ден како казна.[DOUBLEPOST=1494491333][/DOUBLEPOST]
Еве еден интересен линк http://rusrand.ru/docconf/velikaya-otechestvennaya-voyna--zakonchilas-li-bitva се збори за ВСВ и ТСВ но јасно се гледаат методите којшто денеска се многу актуелни


WTF?
 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Нема ништо лошо некој народ да е побогат, пообразован, поголеми ебачи или им се подолги/банту црнци/.
Но ако се тоа се должи на некаков фанатизам, злосторничко поведение, поробување на други народи тогаш не е уреду.
Во сите тоталитарни режими, од древен Египет, феудализам па се до денеска ционизмот, една елита била образувана и правела што сака и ебела кого сака и како сака, но сето тоа се должи на некаков вид ропство, дали брутално со армија, феудални сељаци или денешното финансиско ропство.

Не станува збор за љубомора, може вие да љубоморите на некој наркодилер или криминалец и сакате да сте како него, но на нормалните луѓе им се гади од злосторниците, без разлика дали се ситни дилери или главните кукловоди.
Користиш стандарден пропаганден метод, антифашистите ги претставуваш како фашисти, што е многу наивно и повеќе не пали кај народите во светот.
Еве еден интересен линк http://rusrand.ru/docconf/velikaya-otechestvennaya-voyna--zakonchilas-li-bitva се збори за ВСВ и ТСВ но јасно се гледаат методите којшто денеска се многу актуелни


Баче една работа ме интересира, ако не е тајна, од каде ги знаеш сите белосветски планови на меѓународната елита, ти како обичен работник кој се мачи на гнилиот запад и не му текнува да се врати во својата земја, како си упатен во сите заговори на моќни банкари, претседатели, кралеви, вака како што си се расприкажал некој би помислил дека пиеш кафе со Путин барем два пати неделно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.854
Баче една работа ме интересира, ако не е тајна, од каде ги знаеш сите белосветски планови на меѓународната елита, ти како обичен работник кој се мачи на гнилиот запад и не му текнува да се врати во својата земја, како си упатен во сите заговори на моќни банкари, претседатели, кралеви, вака како што си се расприкажал некој би помислил дека пиеш кафе со Путин барем два пати неделно.
Dodeka rabotel gradjevina, ja renovirale zionistickata loza on bil megju glavnite majstori za gips karton i slucajno gi videl tajnite planovi na masata sto rokfeler gi imal zaboraveno. Na listot so golemi bukvi pisuvalo deka zionizmot ke vladee so svetot.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Dodeka rabotel gradjevina, ja renovirale zionistickata loza on bil megju glavnite majstori za gips karton i slucajno gi videl tajnite planovi na masata sto rokfeler gi imal zaboraveno. Na listot so golemi bukvi pisuvalo deka zionizmot ke vladee so svetot.
Фала, се насмеав од се срце, вистински шеговит коментар имаш десетка од мене.
Незнам, но антифашизмот како идеологија е во пораст во светот, некое урамнотежување со либерал фашизмот, како што ропството се зголемува, се повеќе луѓе почнуваат да осеќаат дека нешто не е у реду, почнуваат сами да размислуваат, бараат одговори...
Не е важно дали сум ставал гипскартон или сум ги мењал цевките на англиската кралица, информација и дезинформација има по светот, кој сака ќе ја најде, веќе негов проблем е во кое од двете ќе поверува.
Ќе дадам еден пример, фашистичка Германија, во почетокот се само дваесетина луѓе фашисти, како што Хитлер ја превзема власта и пропагандата, така и народот му поверува, да речеме за 10 години 80% вистински поверувале дека се виша раса.
Земи ја ЕУ од самото создавање, римскиот договор, неколку евреи ги напишале десетте божји заповеди, либерализам, слободна трговија, хомосексуализам, отворено општество....
За педесетина години зрачење со таа пропаганда 90% од европејците поверуваа, но после определен момент кога помина убавиот живот во ЕУ и доаѓа моментот на следната етапа, замена на населението/План Калерги/, има будење, земи ја Франција 40% разочарани од сите, 40% либерали и 20% патриоти антифашисти.
Образованието игра некоја улога во разбирањето на светот, но не е пресудна, од не образовани сељаци до академици поверувале на Хитлер или денеска на неолиберализмот, истото важи и за обратното за антифашистите. Главното е тоа што во секој тоталитарен систем со определена пропаганда и образование можеш можеш да наметнеш произволна идеологија, важното е да има 100% согласност и да нема опозиција, но?
Ако да речеме целите на таа идеологија се Хитлер да го завладее светот, донекаде се по природни за германецот и може да го убедиш во тоа, но денеска целите на Меркел се да исчезне германскиот народ, векторот во цела ЕУ е тој, така да се создава отпор кај народите и дел од елитите, дури и цели држави се одметнуваат/Британија, Унгарија, Полска, Чешка/
Како што пропадна социјализмот, така ќе пропадне и НСР и ционизмот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Velika obavještajna provala na istoku Ukrajine (II dio): Objavljeni povjerljivi dokumenti o prikrivanju dokaza o rušenju zrakoplova MH-17

темата ја нема, ама ова одговара и тука... А откриено е дека
Израел усовршил соборување на цивилни авиони со лаптопи, и после вината се префрла на ИСИЛ... е тоа му го открил Трамп на Лавров...
ама не е битно што е Геноцидно до коска туку била класифицирана информација и ја загрозува УСА, а патниците кој ќе загинат кој ги ебе, колатерална штета :mad:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.067
Поени од реакции
4.716
Velika obavještajna provala na istoku Ukrajine (II dio): Objavljeni povjerljivi dokumenti o prikrivanju dokaza o rušenju zrakoplova MH-17

темата ја нема, ама ова одговара и тука... А откриено е дека
Израел усовршил соборување на цивилни авиони со лаптопи, и после вината се префрла на ИСИЛ... е тоа му го открил Трамп на Лавров...
ама не е битно што е Геноцидно до коска туку била класифицирана информација и ја загрозува УСА, а патниците кој ќе загинат кој ги ебе, колатерална штета :mad:
Единствена колатерална штета од вакви ретардирани текстови си ти...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Не најдов тема за ИСИС на балканот, па ќе напишам тука.

ISIS Threatens Terror Campaign in the Balkans

Пред капитулацијата на ИСИС во Сирија се случуваат разни интересни "спасувачки" операции на САД во Сирија и Ирак, Мусул, Рака, Деер е Зор, разни сомнителни слетувања на Хеликоптери во бази на ИСИС, идат и товарат разни странски ИСИС одреди.
За сега може да видиме дека дел од нив се појавуваат во Авганистан, но еден од целите на Новит Светски Ред е исламизирање на Европа, така да Косово, Албанија и Босна ќе бидат влезни точки кон ЕУ.
Претпоставувам дека нема да прават Халифат во Косово а ќе ги користат за прокси војна од веќе постоечката косовска власт, нешто слично како талибаните во Босна во деведесеттите години.
Не случајни беа преземањето на Црна Гора и Македонија од страна на НСР, уште едни колонијални држави со марионетска власт, колку послаби толку подобро, со реформите на нашите пријатели од НАТО така ќе не реформираат, да немаме и армија, слично со советниците пред војната во 2001, па не ви требаат тенкови, авиони, хеликоптери, само лесно вооружена мала армија, а ако може да е околу триесетина професионални војници:) или најдобро да немате воопшто. Практично сме без оружје, тенковите не биле компатибилни со НАТО стандардите, ајде во отпад, целата резерва од складовите /пушки, гаубици, муниција/ и е претопена, ако дојде време нема да можеш да мобилизираш и вооружиш доволно количество за одбрана.
 
S

silmarillion

Гостин
Новиот Светски Ред (НСР)??? Па да му ебем матер Поредок се вика не Ред! Душа испуштив додека да најдам за што збориш, мрш таму!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Опа!

Republican congressman praises ISIS attack in Iran,
says US should consider supporting ISIS

Ај погодете кој конгресмен.
Не спомена ИСИС, читај ја изјавата

We have recently seen an attack on Iran, and the Iranian government, the mullahs, believe that Sunni forces have attacked them. This may signal a ratcheting up of certain commitments by the United States of America. As far as I’m concerned, I just want to make this point and see what you think, isn’t it a good thing for us to have the United States finally backing up Sunnis who will attack Hezbollah and the Shiite threat to us? Isn’t that a good thing?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Не спомена ИСИС, читај ја изјавата

We have recently seen an attack on Iran, and the Iranian government, the mullahs, believe that Sunni forces have attacked them. This may signal a ratcheting up of certain commitments by the United States of America. As far as I’m concerned, I just want to make this point and see what you think, isn’t it a good thing for us to have the United States finally backing up Sunnis who will attack Hezbollah and the Shiite threat to us? Isn’t that a good thing?
Па ИСИС се сунити и се подразбира дека алудира на нив, истите ја преземаа одговорноста за терористичките напади во Техеран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom