Зионизмот, падот на европа и светот.

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.401
Поени од реакции
1.895
Да,а пред тоа овие миротворциве од хамас ипалија 430 ракети врз цивилни цели.
Па ако беше упатен ќе знаеше подобро. Освен ако сите информации ги добиваш од CNN и слични на ним медиуми.
Во петокот пред да почне сето ова, од израелски снајпери се убиени 2 момчиња а во саботата повторно беше бомбардирана газа. Како резултат на тоа, хамас испалија стотици ракети кои не убија никого. Имаше само материјална штета и еден повреден.
Хамас се далеку од миротворци ама се резултат на окупацијата ционистичка.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
253
Поени од реакции
327
Да,а пред тоа овие миротворциве од хамас ипалија 430 ракети врз цивилни цели.
Никој то не го одобрува, а не верувам то да се има случено. Финтата е шо никој не го обвинува Израел за војни од 1967 год. навака и за злосторства врз други народи. Ако то го напрајш тогаш сите прсти че бидат в перени во тебе. Че речат "Еве овие зборуваат против нас" цел свет че се сврти против тебе и че се чувствуваш виновен дека си ги навредил. То е то перење на мозок и психолошка војна. Било каква критика на Израел и евреите (хазари) е "анти-семитизам". Никој и апсолутно никој не можи да речи нешто за нив, додека тие можат сѐ шо сакаат да праат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
всушност поодамна американците баш и не ги мирисаа евреите..
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.019
Поени од реакции
1.018
да веројатно со ладалото мафта , која беда систем ...
кој лидер кој бакрач
 
На врв Bottom