Зионизмот, падот на европа и светот.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Па ИСИС се сунити и се подразбира дека алудира на нив, истите ја преземаа одговорноста за терористичките напади во Техеран.
аха, демек иако не кажа, јас ти кажувам дека кажа пошто така мене ми одговара....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
Америка подржува ИСИС, Русија подржува ИСИС, уше папуа нова гвинеја шо не ги подржува.
Najdi mi dokaz deka Russia gi poddrzuva isis, mameto im go rasplakaa od bombardiranje ti vikas gi poddrzuvale.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Najdi mi dokaz deka Russia gi poddrzuva isis, mameto im go rasplakaa od bombardiranje ti vikas gi poddrzuvale.
Америка ги бомбардираше ИСИС пред русија и да знае дека има некоја војна во Сирија, пробаа 2 недели да копираат Американци со воздушни напади али брзо се откажаа пошто беше тоа прескапо за нив, Русијја ги помага финансиски и со оружје талибанците во Авганистан кои се борат против Америка и сојузниците и кои се дел од Ал Каеда
http://www.reuters.com/article/us-afghanistan-russia-idUSKBN13W2XJ
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.077
Поени од реакции
15.891
аха, демек иако не кажа, јас ти кажувам дека кажа пошто така мене ми одговара....
Можеби на сунити-Марсовци алудира? Тие мирните, што седат дома и не прават глупости од типот терористички напади и слично.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
Америка ги бомбардираше ИСИС пред русија и да знае дека има некоја војна во Сирија, пробаа 2 недели да копираат Американци со воздушни напади али брзо се откажаа пошто беше тоа прескапо за нив, Русијја ги помага финансиски и со оружје талибанците во Авганистан кои се борат против Америка и сојузниците и кои се дел од Ал Каеда
http://www.reuters.com/article/us-afghanistan-russia-idUSKBN13W2XJ
Nema nikakvi precizni dokazi deka toa rusija go pravi, i najcesto se zapadnjacki izmisljotini posto ne mozat vise da im jadat birek za sirija. Uste se sekjavame kako golemiot amerikanec i filmska holivudska zvezda Ronald Regan gi sozdate talibancite davajki im kalasnikovi i stingeri i od edna miroljubiva drzava sozdade haos, tamu i vo svetot, radi tie amerikanci sto praeja togas sega nevini luge gi secat, bodat i raznesuvaat niz evropa.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Nema nikakvi precizni dokazi deka toa rusija go pravi, i najcesto se zapadnjacki izmisljotini posto ne mozat vise da im jadat birek za sirija. Uste se sekjavame kako golemiot amerikanec i filmska holivudska zvezda Ronald Regan gi sozdate talibancite davajki im kalasnikovi i stingeri i od edna miroljubiva drzava sozdade haos, tamu i vo svetot, radi tie amerikanci sto praeja togas sega nevini luge gi secat, bodat i raznesuvaat niz evropa.
Како Русите се најдоа воопшто Авганистан и шо правеа таму 10 години?[DOUBLEPOST=1497528091][/DOUBLEPOST]
Можеби на сунити-Марсовци алудира? Тие мирните, што седат дома и не прават глупости од типот терористички напади и слично.
То се вахабисти.
Исто ко да обвиниш МПЦ за покољот кој христијани го правеа христијаните на Америчкиот и Афричкиот континент
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Русија ги подржува ИСИС? Господе!




ISIS is a US-Israeli Creation. Top Ten “Indications”

Twenty-six Things About the Islamic State (ISIS-ISIL-Daesh) that Obama Does Not Want You to Know About

Selected Articles: “Greater Israel” and the Occupation of Palestine

А ти то шо го објави e BullShit шо би рекол Џорџ Карлин. Основач на твојот "ReuterNews" е Paul Reuter (Israel Beer Josaphat) евреин од Германија, а татко му бил рабин.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Како Русите се најдоа воопшто Авганистан и шо правеа таму 10 години?[DOUBLEPOST=1497528091][/DOUBLEPOST]
То се вахабисти.
Исто ко да обвиниш МПЦ за покољот кој христијани го правеа христијаните на Америчкиот и Афричкиот континент
SSSR vleze vo Afganistan za da ja podrzhi komunistichkata vlada i toa beshe pochetok na krajot na SSSR imperijata. Istoto sega se sluchuva so USA koja neminovno stanuva tigar od hartija. Eve gi, se zaletaa so Korea, demek ke ja unishtat za edno popladne. Trgnaa nosachite naostreni za vojna i odednash naredba vrakjaj se nazad. Tolku od najsilnata armija vo Soncheviot Sistem, kako shto ti miluvash da kazhesh. I ushte ova :oftopik: vo vremeto na najgolemite voeni manevri od strana na NATO na samata granica so Rusija, vo baltichkata sitna boranija, Rusija go namali izdvojuvanjata za armijata 20%. Dali Putin znae neshto shto nie ne znaeme?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
SSSR vleze vo Afganistan za da ja podrzhi komunistichkata vlada i toa beshe pochetok na krajot na SSSR imperijata. Istoto sega se sluchuva so USA koja neminovno stanuva tigar od hartija. Eve gi, se zaletaa so Korea, demek ke ja unishtat za edno popladne. Trgnaa nosachite naostreni za vojna i odednash naredba vrakjaj se nazad. Tolku od najsilnata armija vo Soncheviot Sistem, kako shto ti miluvash da kazhesh. I ushte ova :oftopik: vo vremeto na najgolemite voeni manevri od strana na NATO na samata granica so Rusija, vo baltichkata sitna boranija, Rusija go namali izdvojuvanjata za armijata 20%. Dali Putin znae neshto shto nie ne znaeme?
СССР немаше капацитет да се носи со Америка и НАТО, нив ги уништи и упропасти 9 години војна со племињата во Авганистан, истото е и денес, не можат да издржат ни материјално ни финансиски некоја војна акција подолго од 2-3 недели. Америка од 45 воено беше ангажирана во многу конфликти, материјално и економски ја подигна повторно европа од пустошот на втората светска војна, ја обнови јапонија и стана и се уште е најголемата сила на планетата.
Земјите кои се ослободија од руското влијаније својот спас и надеж ги побараа во НАТО и Америка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
СССР немаше капацитет да се носи со Америка и НАТО, нив ги уништи и упропасти 9 години војна со племињата во Авганистан, истото е и денес, не можат да издржат ни материјално ни финансиски некоја војна акција подолго од 2-3 недели. Америка од 45 воено беше ангажирана во многу конфликти, материјално и економски ја подигна повторно европа од пустошот на втората светска војна, ја обнови јапонија и стана и се уште е најголемата сила на планетата.
Земјите кои се ослободија од руското влијаније својот спас и надеж ги побараа во НАТО и Америка.
Isto kako sto amerikancite izdrzija vojna so vietnam i mokjnata komunisticka gerila.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.560
Поени од реакции
38.683
Па америка си ги исполни задачите во таа војна, виетнам - не
Koi zadaci? Vietnam e uate komunisticki. Tolku vojnici poginaa duri sto duri i ogromni vnatresni protesti da ima vo SAD, pa nikson po site pritisoci da naredi americkata vojska da se povlece.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
СССР немаше капацитет да се носи со Америка и НАТО, нив ги уништи и упропасти 9 години војна со племињата во Авганистан, истото е и денес, не можат да издржат ни материјално ни финансиски некоја војна акција подолго од 2-3 недели. Америка од 45 воено беше ангажирана во многу конфликти, материјално и економски ја подигна повторно европа од пустошот на втората светска војна, ја обнови јапонија и стана и се уште е најголемата сила на планетата.
Земјите кои се ослободија од руското влијаније својот спас и надеж ги побараа во НАТО и Америка.
Mnogu drugi raboti se sluchuvaa so SSSR pokraj Avganistan shto dovedoa do padot na SSSR.
Rusija ne mozhe da izdrzhi 2-3 nedeli akcija? Toa mozhebi taka ti se chini zatoa shto za 2-3 nedeli rabotata e zavrshena. Gruzija, Krim beshe masterpiece kako si go vratija, bez ispukan kurshum. A isto taka i Chehnija ja reshija.
Tochno e toa deka USA beshe "angazhirana" vo mnogu konflikti i e odgovorna za milioni zhrtvi, obichno akcii vo nekoi od sankcii dotepani drzhavi bez nekakva odbrambena sposobnost, tolku od najsilnata armija vo Soncheviot Sistem, a so Severna Korea ja svitkaa opashkata? Amerikanskiot voen establishment e zaglaven vo minatoto...Seushte razmisluvaat vo sklad so Vtora Svetska Vojna doktrina. Oni si mislat deka nekoj eventualen nuklearen konflikt na globalno nivo ke go dobijat, demek ke pobedat???

Dali tie zemji se oslobodija od ruskoto vlijanie ili Rusija gi otkachi tie paraziti e diskutabilno, ama kako i da e, eve sega USA neka im go bere gajleto, strashni armii, Romanija, Bugarija, Polska, Baltichkata boranija i da ne gi redam ostanatite paraziti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom