Зборувате со самите - себеси!?

  • Креатор на темата Eko1
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Да, најчесто во моментите кога имам нешто оплескано, си велам Е бравос или Тешко тебе...Не сум се нашла другпат во муабет сама со себе, освен во овие ситуации :)
Слично е и кај мене,зависи каква е ситуацијата.Најчесто си зборувам во мене за некоја оплескана работа..
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
коа се нервирам и трескам по ѕидот и да нема никој околу мене ја сепак си праам муабет :) *i are a R-tard* -- dont you think i know that!!
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Секако дека секој зборува сам со себе кога размислува нешто
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Често зборам сам со себе...дури и онака по пат кога одам по улица...си праам муабет. Одстрана ме гледаат и си викаат дека сум шлакнат...ама они не знаат дека јас уствари си праам муабет со замислена шмекерица...за нив невидлива :)
(не сум шизо) :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Единец сум така да си носам потреба за комуникација со други луѓе, мора да си се забавувам некако, повеќе од времето сум сам.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
МНогу ретко ми се случува обично, ќе се искарам себе си ако направам некоја глупост, на пример браво бе , одлична беше ,или, арно можеше .
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Не си зборувам сам со себе :uvo: како во шпанските серии...
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Da si zboram samata na sebesi posebno vo posledno vreme koga ke me fati panika ili strav da ne mi se slosi.Pa odma pocnuvam samata da si zboram :dobro mi e, se e vo red,pa drugata vo mene ke rece: ke mi se slosi, pa pak jas: ne jadi gomna nema da mi se slosi i taka do beskraj:pos2:.Samo sto ne zboram na glas do tolku ne sum zabegana, se se slucuva vo mojata glava.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
да, и тоа се фаќам како си праам муабет сам со себе, и многу ми е бедно :) ама не пробувам да го скријам тоа пошо не ни можам а не ни сакам :) иначе најчесто си раскажувам дешавки или си мислам шо би би ако би...(многу би овде)
 

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Нее.. може само да префрлам 2/3 збора.. кога сум нервознаа.. а останатото мое зборување со самата себе е во моите мисли.. од кои не се бегаа..
а да си правам монологг.. НИКОГАШ !!
Јас мислев дека само баба ми си водела монологг:icon_bigg:icon_bigg.. ја иам затекнато мн.пати како зборува сама во собаа.. и некогаш искрено ме плашии.. ја иам заслушано и како да си раскажува случкии, ама јасс не можам да ги сврзам работите :icon_roll..
ама глеам сум згрешила.. не била само баба :pos:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ооооооооо какви дебати имам....
 
Г

Господ

Гостин
Аха...увек некои дебати распалувам...и увек иам про и контра аргументи...go figure >.<
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Детален преглед на денот секоја вечер, дебатирам сама со себе xD
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
На секој му се има десено од нервоза или пак возбуда да има извинакано нешто, иако нема кој да го слушне, па дури и да се задлабочи во зборењето. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom