За што најчесто се расправате по дома?

Z

Zoza

Гостин
non stop si na kompjuter na sto lici toa!!!!
samo koga ti trebat pari se sekavas oti imas roditeli a vaka se deres: ne me zamari pisam na skype!!!
zemi raboti a ne samo setane i na kompjuter sedene preteruvas!!!


a so sestra mi samo za kompjuter za nisto drugo ama i toa e veke se poretko :back:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
со татко ми не се карам ама со мајка ми за се...секој муабет мора да да заврши со кавга...порано многу се нервирав ама сега сеедно ми е...се помирив со тоа дека мајка ми не ме сака и научив како да живеам со тоа. Ќе наполнам 18 и си одам од дома...помирна ке сум...:(
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
со татко ми не се карам ама со мајка ми за се...секој муабет мора да да заврши со кавга...порано многу се нервирав ама сега сеедно ми е...се помирив со тоа дека мајка ми не ме сака и научив како да живеам со тоа. Ќе наполнам 18 и си одам од дома...помирна ке сум...:(
исто и јас со мајака ми/.........
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Се карам со мајка ми само се нешто и смета.Бог да чува е.Доста седиш на компјутер ова она...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
зависи колку е мама нервозна
за компјутерот, за излегување, за обврски...за се и сешто
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Често се карам со моите последниве години. Им пречи значи се и сешто. А недај боже па ако се нервозни...:kesa: Мислам дека не знаат да се понашаат со деца на оваа возраст како мене :toe: тоа ќе да е... Не викам дека сум совршена, ама не знаат да ценат што имаат дете ко мене [под ова мислев непроблематична, не пушам, не пијам (а има доста на моја возраст кои го прават тоа), со школото од никогаш си немам проблеми - напротив...].
Али ајде ќе пројде и овој период па ваљда се ќе се среди :toe:
Иако сум пробувала и сега ама некако не иде...
Али сепак тоа не е постојано така да се изрджува и многу си ги сакам моите :back:
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Оти каснам за на работа.... :jaj:аААААаааааааа:tapp:
Душата ми ја изеде:nerv:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.430
Поени од реакции
22.040
За пари за што друго..:toe:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Со мајка ми,не ме остава на компјутер :nerv::nerv::nerv:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
За ситници...Ако некој не види од страна ке рече дека се однесуваме ко мали деца..
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Кога бев мала ми викаа зашто многу читав, чекав да заспијат тие за да ја вклучам ноќната ламба кај мене во соба и да читам, така и ги уништив очите. На сите деца им викаа за да читаат, мене обратно.

А сега...
За компјутерот не се караме веќе, навикнаа постојано да ме гледаат пред него. Некогаш знаат да префрлат по нешто, ама ништо сериозно. Само криво им е што легнувам во 4-5 сабајле и станувам во 14:00 и кај што не фаќам ништо по дома и мајка ми не може за да не ме разбуди од сабајле кога ќе чисти.
Со неа најчесто ми се караме за мојот стил на облекување, за тоа дека многу спуштени сум ги носела панталоните и дека веќе крајно време било да се променам. Многу сум избрзувала, сум мислела дека секогаш сум во право и многу сум зборувала.
Со татко ми се карам за ситници, најчесто ја поддржува мајка ми ама сличен карактер имам со него ептен и многу често се караме за глупости.
За излегување, до колку, како, со кого, што никогаш не префрлувале ниту ми досадувале по телефон да прашуваат кога ќе се вратам и слично.

Знам дека за многу нешта се во право, ама сепак изгледа не знам да ценам доволно.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
значи секој ден се карам зш седам на компјутер цело време.. и ако се навикнаа сепак знае мама у 5 сабајле да ми дојде и ми зборува.. ама џабе не успешни се сите нејзини обиди...
се караме за се и сешто.. таа мисли дека зане се јас мислам дека знам сее и така дел тен бам бум тралалалала :tapp:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Скоро сите кавги дома ми произлегуваат од чудовиштево наречено брат.
Али тоа е.. така ми доделил животот моите да го сакаат повеќе, па јас да сум дежурен кривец за се. За несредената соба, за големата сметка на телефон, за излегување (имаме исто време за излез иако он е 2 год помал), дури и ја сум виновна што он закаснил на тренинг. Ете за тоа се караме...
Се надевам ќе порасне за брзо време.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
хмм.. цитирам
тато: го преспавте животот вие ( со оглед на то шо станвам во 3-4 поручек)
мама: ( после некоја расправија во која сме се карале на равна нога) како смејш така да ми речиш? јас: а ти мене како смејш? мама: јас сум мајка ти си ќерка , ти имат фурни лебој да јајш...
баба: катерино мор, бар ти јадеше пипреки , заш бабе не јајш сеа? ( ко ќе имат пиперки а несакам да јадам зш не ми одговарет да ги комбинирам со останатото јадење)
дедо: ( ќе ме карат нешо ќе ме поучвит пола сат ...) јас: убо бе дедо добро, сватив. дедо: како добро, не е добро , ич не е добро...
тато: ( ко ќе видит нешо паднато на земја во собава) на шо личит ова.. ај објасни ми те молам зш ова да е наземја? зш? јас: убо де тато, ми падна на несакање ( и
ќе го кренам..) тато: ( ќе видит уш нешо друго паднато) и ова на несакање? и ова? и ова? тебе нешо ти фалит во мозокот, јас ти кажвам...
братон: ој катке донеси ми ..(некоја Х работа) јас: лелее , мака ми е , ој зеј си ...
утредента: еј филип како беше... ( некое Х прашање) филип: ти мене не ми донесе Х, јас тебе ќе ти кажвам. и така едно недела до две...
и на крајот нешо шо нејмногу ме нервират е то шо сите чекет на мене да одам да видам кој ѕвонит на врата, кој ѕвонит на телефон и во последно време се изучија и мобилнине ко ќе му ѕвонет во некоја соба, а тие да се во друга јас да трчам да им ги зеам.
е ова се воглавном стварите за кој се караме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom