За што најчесто се расправате по дома?

Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Со мајка ми најчесто се карам за Мекдоналдс и Сабвеј
Ке се напраиш 100 кила само таму јадеш,јас за кој готвам:tapp:
За разлика од неа татко ми е потолерантен и со него мн ретко се карам али он не ме кара туку нема да ми збори еден ден за да увидам кај сум згрешила...
За компјутер више отрпнаа да ме гледат 24/7 на него така да не ми викат нешто посебно за тоа
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.353
Поени од реакции
33.209
$$$$

Стварно незнам како да направам сложена реченица од ова погоре. :toe:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
За да не ми јадат гомна и за да не и јадам гомна на сестра ми. Од ова заклучувам дека живеам во канализација:drk:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
за цигари се караше ама сега веќе не попуштија за нешто шо не ми дават да го правам а јас сакам
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Не се карам јас по дома.
Само ако ме поткачи некој тешко него, ако ми направил нешто тешко му се одмаздувам ако треба и после една година.Ама важно ќе биде одмаздено.
Инаку како што реков не се карам имам толеранција како за сите што се овде на форумот, ако е праведно она што го прават не мешам прсти.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.981
Ретко се гледаме повеќе од двајца (често ни толку) па нема ни шанса да се раскараме. Е сега...за оценки и учење, иднина, вработување...тоа скоро секоја недела по еден час монолог, кој слуша, кој не слуша важно ја да си го кажам :wink:
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Ти се караш или ти се караат.
Пошто видов пред некое време дека си about 40 years old
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Јас со мојте се карам за интернето и компјутеро дека не сум си ја средувала собата дека несум мн заинтересирана за школото ако сите ми се 5 бла бла бла....(нормални тинејџерски кавги)
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
За моето како што велат они,ненормално седење пред компјутер.Вообичаени работи.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.981
Ти се караш или ти се караат.
Он
Пошто видов пред некое време дека си about 40 years old
Јас, ама више на држење беседа отколку карање. И...од едно уво влегло, од друго излегло... во смисол Да, добро...и толку што и не е некое карање.

Оф
Више ценам карање ко србите што го велат (по можност вон домот) него карање/расправија по дома :)
 
B

Borg_Drone

Гостин
Јас со моите не сум се расправал од поодамна, а и нема зошто фала богу моите се задоволни од мене како личност, не сум проблематичен, одговорен сум, разбран и нема за што да се караме како мал да, но сега не.За тоа барем дома нема никакви проблеми.
Инаку како мал најчесто се расправав дома за тоа дека бев по играчници (прво флиперници, па после компјутерници) :).
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.480
со моите се расправам за тоа колку многу сум седел пред компјутер, пред телевизор и колку сум скитал на вечер. А со сестра ми стрикно за ПЦво :pipi: едноставно борби водиме :nesum:
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
за компјутерот најчесто се расправаме :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom