За фитнес почетници

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ајде, мене некој да ме просветли:)
Мишелинките како се горат?? Мишелинки = овие чудава на аватаров, од страните на стомакот па накај грб што ги има.
Благодарам.
п.с. Ако ми дадете корисен совет и ако видам ефекти - частам Кока Кола Лајт:)
Штета ,не пијам кока кола иначе ке ти кажев..:toe:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Ајде, мене некој да ме просветли:)
Мишелинките како се горат?? Мишелинки = овие чудава на аватаров, од страните на стомакот па накај грб што ги има.
Благодарам.
п.с. Ако ми дадете корисен совет и ако видам ефекти - частам Кока Кола Лајт:)
Трчање бе брат :) нема толку лесен совет што веднаш ќе ти направи видливи резултати...и гледај кока колата штоако е лајт исфрлија од исхраната, а ако цврсто си убедена да ги скинеш надвиснатите „мишелинки“ префрли се на овој форум имаш повеќе и за женскиот фитнес.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Ајде, мене некој да ме просветли:)
Мишелинките како се горат?? Мишелинки = овие чудава на аватаров, од страните на стомакот па накај грб што ги има.
Благодарам.
п.с. Ако ми дадете корисен совет и ако видам ефекти - частам Кока Кола Лајт:)
Run Forrest Run!:tapp:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Најдобра комбинација ти е трчање плус тренинг за затегнување,со едното ослабнуваш со другото добиваш сила,енергија и мускули кои ќе ти помогнат побрзо да ослабнеш.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
ЈАс од секој Понеделник почнувам да вежбам за форма ама уште не сум почнал. Сакам форма ама ме мрзи да вложам напор, немам доволно мотивација :pos2: ништо ај од утре
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
ЈАс од секој Понеделник почнувам да вежбам за форма ама уште не сум почнал. Сакам форма ама ме мрзи да вложам напор, немам доволно мотивација :pos2: ништо ај од утре
Утре не е Понеделник :D
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Ајде, мене некој да ме просветли:)
Мишелинките како се горат?? Мишелинки = овие чудава на аватаров, од страните на стомакот па накај грб што ги има.
Благодарам.
п.с. Ако ми дадете корисен совет и ако видам ефекти - частам Кока Кола Лајт:)
е па сега вака ќе го намалиш лебот ќе го исклучиш благото многу битна работа јадење после 20 часот освен минерали и витамини ништо друго препорачливо е и за сето ова да има резултат почни да вежбаш аеробни вежби а при тоа пулсот т.е работата на срцето да е меѓу 140-160 бидејќи тогаш најдобро се гори мишелинот :helou:
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Значи вака . Јас сум фитнес почетник имам 16 год . Сега за сега имам одено околу 10 пати . Вежбав 3 пати неделно ама ми се гледа многу малку . Имам желба да вежбам 5 пати . Значи од понеделник до петок , сабота и недела одмор . Да не се здобијам со некој последици сепак сум почетник а сакам да одам по 5 пати во неделата .

Овде баш на оваа тема прочитав од некој шо постирал тука следниот план на вежби а и сакам да одам по тој план .

1. Гради + трицепс
2. Грб + бицепс + стомачни
3. Рамо + нозе + трапез
4. Гради + стомачни
5. Бицепс + трицепс

Фала однапред .
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Значи вака . Јас сум фитнес почетник имам 16 год . Сега за сега имам одено околу 10 пати . Вежбав 3 пати неделно ама ми се гледа многу малку . Имам желба да вежбам 5 пати . Значи од понеделник до петок , сабота и недела одмор . Да не се здобијам со некој последици сепак сум почетник а сакам да одам по 5 пати во неделата .

Овде баш на оваа тема прочитав од некој шо постирал тука следниот план на вежби а и сакам да одам по тој план .

1. Гради + трицепс
2. Грб + бицепс + стомачни
3. Рамо + нозе + трапез
4. Гради + стомачни
5. Бицепс + трицепс

Фала однапред .
добар ти е планот само би ти препорачал секој ден да си праиш по 2-3 серии стомачни од по 20, и да трчаш по ендо пола саат дневно ако сакаш коцки да ти се познаваат, а треба да пазиш и на храна што јадеш неможеш со хамбургери и такви ствари да постигнеш добри резултати
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
добар ти е планот само би ти препорачал секој ден да си праиш по 2-3 серии стомачни од по 20, и да трчаш по ендо пола саат дневно ако сакаш коцки да ти се познаваат, а треба да пазиш и на храна што јадеш неможеш со хамбургери и такви ствари да постигнеш добри резултати
Па добро во ред е тоа .
Мислев на тоа оти сум почетник а тоа 5 пати во недела нели би дошло многу ?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Па добро во ред е тоа .
Мислев на тоа оти сум почетник а тоа 5 пати во недела нели би дошло многу ?
Ако вежбаш според тоа планот што си го напишал, секој ден различни мускули не би требало да имаш никакви проблеми
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Не разбирам, зошто луѓето (кои сакаат да оформат завидна мускулатура, нормално) стомачните мускули ги вежбаат различно од сите други мускулни групи? По што ви се стомачните различни?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Не разбирам, зошто луѓето (кои сакаат да оформат завидна мускулатура, нормално) стомачните мускули ги вежбаат различно од сите други мускулни групи? По што ви се стомачните различни?
специфично е другар, зошто се што јадеш оди во стомакот не оди во бицепсите или градите, значи тука е најосетливото место и најтешко се прават за да се оформат, подебелите луѓе можат да направат се ама не и стомачни, зошто им е тешко, а слабите сакаат да се здебелат а со тоа фактички ги затвараат стомачните мускули со мрсно, така да... една е вистината стомачните се најпроблематичните мускули од целото тело ( и газните :D ) така да ако не им обрнеш внимание соодветно .. рачунај ги .. одвеани со виорот ..:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
25% - вежбање,25% - исхрана,50% - одмор..па сега види си ти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom