За фитнес почетници

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Тука си во право...ама кога би можела да си допуштам профи степер за дома :wink:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
За советот на aleks67, за возење точак, се раководев (сепак треба поголема кондиција за тоа да се постигне, односно јадење "леб"), но постепено. Сега извозев 15 минути многу брзо и со мал отпор и 3-4 минути колку што може брзо со среден до поголем отпор. Се осети загревање/болка во слабините. Али сето тоа постепено, ќе стигам и до 30 минути.
Друго што ми беше чудно (можеби не е за оваа туку за другата тема), измерив надлактица-левата 40, десната 39 (истото го приметувам и на огледало), ваљда е можно.
Колку само значи невежбање. Лани ова време со многу помала маснотија и килажа, со далеку почиста мускулатура имав 42 или 42 ипол цм (што беше оптимално за вежбање од хоби, за возраста и без суплементи освен амино), сега со многу напор, за 3-3 ипол месеци едвај дојдов до 40-со далеку понеисчистено тело. Добро,тука влијае и што не земам протеини и ради намалената исхрана-секогаш прво оди мускулот, на крај оди дебелината околу појас :) ама пак е голема разликата.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
А колку само стануваш зависен од вежбање кога ке се навлечеш? :wink:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
e pa da,znam toa,ama kako da soberam sila?>>>:)
Абе ако си од СК.земи отиди на Кеј ,преполно е со народ..кој спортува нешто..Ако тоа не ти даде мотив ,желба и сила за трчање незнам што друго би ти дало (зборам од природните работи :) )
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Абе ако си од СК.земи отиди на Кеј ,преполно е со народ..кој спортува нешто..Ако тоа не ти даде мотив ,желба и сила за трчање незнам што друго би ти дало (зборам од природните работи :) )
a be dobro e toa,ama jas sum mnogu golema mrza vo toj pogled.:) :) :)
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
abe i za izvoz iam ja ...samo ti kazi...da vis ja kako trcam djoa metak sum....:pos2:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
a be dobro e toa,ama jas sum mnogu golema mrza vo toj pogled.:) :) :)
А во кој поглед ти не си мрза??? :D

Ако и покрај тоа што Ангела ти го предлага за да се раздвижиш со неа,ти пак немаш мотив тогаш незнам кај ке го најдеш мотивот и силата :)))

Глеј,ако си ептен улежан и не си спремен за трчање,почни со точак ,ролерки или тротинет на крај краева :pos2:

Штом малце фатиш некој ритам пребаци се на трчање и нормално ке треба време али во секој случај резултати ке има :helou:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
taka druze kazi mu ...ako ne saka so mene so koj ke saka????!!!


ako ne saka toj dojdi ti ...zaedno ke vezbame :pos2::baeh:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
А во кој поглед ти не си мрза??? :D

Ако и покрај тоа што Ангела ти го предлага за да се раздвижиш со неа,ти пак немаш мотив тогаш незнам кај ке го најдеш мотивот и силата :)))

Глеј,ако си ептен улежан и не си спремен за трчање,почни со точак ,ролерки или тротинет на крај краева :pos2:

Штом малце фатиш некој ритам пребаци се на трчање и нормално ке треба време али во секој случај резултати ке има :helou:
a be brat te svakam ,ama vaa Angela ne e bas moj tip,mnogu brzo trca,ne ke mozam da ja sledam vo cekor,i sto pravam posle,...:):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom