За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Koga ne znaeme svoeto da si go cenime :mad:

Прегледај го приврзокот 382194

Se bricam od osmo oddelenie i nikogas ne mi teknalo da probam od Alkaloid proizvodi za bricenje (nivea gillete loreal podobri bile). Zimovo slucajno gi zemav Domino i Habana. Gi probav i kremata za bricenje i losionot za posle bricenje.

Odlicni se i dvete. Od Domino podobar mi e losionot, a od Habana kremata. Za nisto pari, odlicno bricenje :cool:
Штета што ги мрзи да направат пена за бричење од истата колекција. Инаку и мене домино ми е фаворит. Мислам дека ги има во ДМ и во ЗУР/ДИМ маркетите.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.142
Поени од реакции
8.962
Штета што ги мрзи да направат пена за бричење од истата колекција. Инаку и мене домино ми е фаворит. Мислам дека ги има во ДМ и во ЗУР/ДИМ маркетите.
jas ne koristam pena (pretpostavuvam mislis na tie kako sprej sho se).
na nekolku yt kanali sto gi gledav, imase nesto deka imaat dosta aditivi sporedeno so krema i sapun, i deka se polosha opcija. kremite im se odlicni za taa cena.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.142
Поени од реакции
8.962
@Harald ти си по експериментирање, дали имаш пробано вакви, и ако да, дали се подобри од стандардните тримери?
Прегледај го приврзокот 385483
na site zaebancii sho gi imam vo zivotot so vlakna, ovie ne mi trebaat :ROFLMAO:

ovie se za nekoi so "lita" brada, ako sakaat malku da zgusne. ima slicni roleri / valjaci i za kosa, ako si vo poceten stadium na opagjanje.

ne sum gi koristel, ama ako sakas da zgusnuvas brada mislam deka moze da pomognat.

ovie nemaat vrska so trimeri za retcenje brada.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Za tie sto se bricat samo cetka i krema za bricenje. Sapun za bricenje kaj nas ima samo arko ama ako naracuvate od net imate ogromen izbor. Cetkata da bide so sinteticki vlakna, so prirodni vlakna e ostra na lice dodeka da omekne a ke treba nekoja nedela. Skalper po izbor dali 2-3-5 ili 1 secilo toa ke si odredite sami.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.142
Поени од реакции
8.962
Aaa bravo baki @Staufer za sugestija, rocca-ta si vrede za parite, spie na rakata, poudoben bric ne sum koristel vo zivotot.

IMG_2669.jpeg

IMG_2668.jpeg

Ne e tolku agresiven kako R41, a zavrsuva rabota, dobar e i za na vratot.
Sefte go probav so nivnite zileti Muhle, naredno kje go probam so drugi varjanti da vidam koja kje legne najdobro.
Shvabo si a zavrshil rabotata tuka, zbor da nema :D
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
yuma од пазарче врши работа боље него скапотииве. Е не трае за оставање во наследство ама па и џабе пари е.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.303
Поени од реакции
45.952
yuma од пазарче врши работа боље него скапотииве. Е не трае за оставање во наследство ама па и џабе пари е.
1703271051951.png



Мене ова ѓубре од 700 денари ме служеше 10 месеци пред да се упокои завчера. Добар момент е тоа курето за мењање должини и изборот на чешлиња што дава можност за средување и глава и брада, и иако се гледа дека нема сила и се мачи додека работи, повеќе филм ми правеше од една Филипс што ја имам со која може и трева да се коси.. Ќе набавам нова иста.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.200
Поени од реакции
21.354
Aaa bravo baki @Staufer za sugestija, rocca-ta si vrede za parite, spie na rakata, poudoben bric ne sum koristel vo zivotot.

Прегледај го приврзокот 401490

Прегледај го приврзокот 401491

Ne e tolku agresiven kako R41, a zavrsuva rabota, dobar e i za na vratot.
Sefte go probav so nivnite zileti Muhle, naredno kje go probam so drugi varjanti da vidam koja kje legne najdobro.
Shvabo si a zavrshil rabotata tuka, zbor da nema :D
Дада не жалам што го зедов искрено врвно е. Не би го заменил за друг и ко нов е само чат пат малце бигорче ваѓање и како нов е. Користам Астра жилети сигурно имам уште 20тина.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
не тропам. Во комбинација со bic жилети скида брада од 2 недели без проблем и иритации на лице. Ако се опуштам ептен користам берберски брич од пазарче со пола bic за 10 мин мазен ко бебче.

Модерниве бричеви немаат закривеност на главата и gap како yuma, што е битно за ефикасно бричење за тие што тераат недела две со брада.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.711
Поени од реакции
5.759
не тропам. Во комбинација со bic жилети скида брада од 2 недели без проблем и иритации на лице. Ако се опуштам ептен користам берберски брич од пазарче со пола bic за 10 мин мазен ко бебче.

Модерниве бричеви немаат закривеност на главата и gap како yuma, што е битно за ефикасно бричење за тие што тераат недела две со брада.
Toa Djubre go kupiv letoska od pazar vo prilep za nekoi 50-60 denari .
Ja odpakovav i direkno v Kanta!
Pogolemo djubre ne sum videl vo Zhivotot!

Kupiv i VGR V-228 i mozham da kazham za 800 denari e skoro "podarok" od Bit pazar ,odlicna Mashina e!
Inace niz EU se dvizhi od 25-30€
Za 4 meseci polneta e samo dva pati . i maka nema ni so 1 Cm brada!

 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2014
Мислења
120
Поени од реакции
59
Дали сте задоволни од wilkinson classic? Прв пат купувам алат за бричење. И каде може да се најде четка за бричење. Тинекс/рамстор/гранап, нема. Единствено купив Домино, за после бричење. Може мириса пензионерски од Југославија, ама мене топ ми е.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.143
Поени од реакции
5.710
Каде може да најдам вакво? (Иначе јас сум од Штип)
20240129_192913.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom