За мажите: Какви девојки ве привлекуваат

Какви девојки?


  • Вкупно гласачи
    269

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Вистинска жена. Прво да знае да го крене и како да се однесува.. со машкото его. Да ти дава чувство дека си број еден макар и не било така, чувство дека си маж и ти одлучуваш а без притоа да се стави себеси во подредена улога, да знае правилно да раководи со системот за трансформација “домаќинка-курва-ѓоспоѓица-бла бла“ во зависност од приликите. Вистинската жена треба да е мачка, мила и мирна, опасна и предизвикувачка. :vozbud:

Тоа е општо. А бришење прашина, гравче-тавче, плава-кафеава, црн или бел хумор, убава-поубава-најубава, фудбал или шпански серии.. тоа е индивидуално и оставено на сопствените вкусови при изборот на жена и никогаш нема да има врска со општите карактеристики :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Можеби не треба да пишам,ама гледам дека многу пишувате дека сакате девјката да гледа,да ја интересира фудбал,е тоа ретко,ама ако ве поштува и сака и фудбалот ќе го засака.
Јас лично мразев фудбал,а ќе видам мењавам програмата,ама откако сум со дечко ми гледам фудбал,не европски,светски секакви првенства изгледав,и сватив како е да се нервирате за фудбал,дури и јас се нервирав за челзи:uvo: кога губеше,еј...ако ве сака ќе го засака и фудбалот ќе го гледа,секако и вие ќе изгледате некоја серија нејзина:wink:
Сакаат да имаат девојка што гледа фудбал многу нормално.
Кое машко сака девојка која ќе го малтретира зашто не искачаат во вторник/среда (лига шампиони) или гледа фудбал за викенд или сака да оди во кладилница (е мразам машко што дреме во кладилница иначе).
Ама верувај и во глобала не сакаат машките женско кое што многу се разбира во фудбал. Посебно ако се страсни навивачи и машкото и женското за различна екипа.:icon_lol:
А повеќето машки опишале совршени девојки. Но жалам совршентсво не постои.:helou:
 

I am a bastard!

God Save The Queen
Член од
18 септември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
8
1) Не сакам жена што сака да гледа фудбал бидејки едноставно освен европско и светско друго не гледам, значи следува не сакам кладилници итн.

2) Сакам жена да се интересира за коли, ама не само од типот BMW и Mercedes.

3) Сакам пред се женското да има памет, сопствено размислување и став, зрело размислување и да биде амбициозна во секој поглед.

4) Да внимава на својот изглед. Не мислам да троши 500 евра за козметика или да се превежбува во теретана, онака нормално, да се внимава.

5) Да знае за „доста“ за претерување, да не биде љубоморна и сл.

6) Да е поможност височка :) и убавка. Немора лепотица (претежно тие се пуфли).
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Ако доаѓам на состанок со точак и ако работам на скеле, а не во канцеларија, и таа уште ме сака, тогаш тоа е вистинска жена според мене.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Гледам фудбал, кошарка, ракомет, австралиски фудбал, формула, тенис, пинг-понг, гимнастика, скијање... ме сака.

Ждригам, прдам, пувам, мочам, кењам, повраќам, дувам нос... ме сака.

Зборам за цицки, пички, курови, г`зови, секс, лапање, стискање, пушење, лижење, ебење, начукуење... ме сака.

Гледам други жени, зборам за други жени, се палам на други жени, посакувам други жени... ме сака.

Пијам, смрдам на алкохол, тресам глупости, не знам да одам од испијанување, ми паѓа поради тоа... ме сака.

Не готвам, не пеглам, не чистам, не бришам прашина, не го местам креветот, не пружам алишта... ме сака.



Ме сака, ме сака, ме сака, ме сака, ме сака, ме сака... ме сака.

И ме научува и јас неа да ја сакам, целосно, со целото битие, како и таа мене.

И сè она поради што сум маж, прави да исчезне, а наместо тоа станувам човек.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
- da ne grchi, da ne grchi i da ne grchi! Dakle:
-
- da igra dota!

- da pie rakija

ако најдеш ваква женска јас плакам 30 % од свадбата


он топик:


да биде паметна
да не биде тапа
да сака sex
да сака sex
да сака sex
да може да ги прави сите камасутра потези без да се замори
да не вара
да не треси зелени
и да не вика одакто пред мене
само ја тоа викам
доволно........
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не знам што сум пишал претходно, а искрено ме мрзи да барам.
Затоа ова нека биде мој модифициран став

За мене вистинска жена е таа што зрачи со женственост. Што кога е раположена и ќе влезе во просторија сите ги насмевнува.
Што знае како да му даде потпора на својот маж.
Што знае кога е доста а кога е премалку.
Што знае кога, како, каде и со кого да откачи.
Што знае да размислува како вистинска жена.

И уште многу вакви...што знае----II------

Жена што ја знае тајната на животот...а таа е како да има среќен, убав и здрав живот.

За жал само две ги знам такви, и што е ми е уште повеќе жал...не е важно!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Да биде нормално женско со сите атрибути кои се подразбираат со тоа...и да биде вистински пријател пред се кој знае да ти помогне,ислуша и слично :toe:
 
V

[vladimir]

Гостин
Да биде нормална скромна девојка, да ме сака онаков каков што сум со сите маани и доблести, да ми верува и пред се да ми биде другарка
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Да е нежна, женствена, да е интелигентна, да сака романтика, не мора да внимава до детал на својот изглед, ако ја сакам, секако ќе ми е убава, да сака хумор, да има убава насмевка... Ова се се ситници, но кога ќе се соберат, ја прават идеалната партнерка за мене...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Prava devojka e devojkata sto :
- ne gi ceni matrijalnite dela
- ja ceni ljbivata
- te saka bez razlika na se
- ti pomaga vo se i sesto
- ne te izneveruva
- ne te pravi ljubomoren
- ne gi zloupotrebuva tvoite slabosti
- ne se kara so tebe i ne pluka po tebe
- te ceni povekje od svoite drugarki
- i e ubava:) toa se podrazbira
taka da ne e mnogu a zenskite sakaat da gi molis i itn a da ne gi ispolnuvaat ovie uslovi ne zasluzuvaat.....
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Да изгледа добро, но повеќе го ценал карактерот наспроти изгледот така што права женска според мене е да не мисли лошо т.е ,,да има добра душа,, секогаш да биде насмеана, да не биде љубоморна и да не изневерува, а и најважно да ме сака:smir:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
друштвена , љубезна , мудра , убава ( височка ) -

наспроти се ова ќе се соочи со мене - кој ќе и пруже онолку колку ќе заслужи :pos:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.584
Поени од реакции
13.248
Да не биди љубоморна
Да прај шо јас че и речам
Да ми ги мија нозете... и вотта да ја испија ако треба :)

Шалата на страна, најглавно е да не биди љубоморна, да биди верна, да ме цени и да не губи повеќе од 5 минути време пред огледало.

А и да готви убо. :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom