За мажите: Дали сте плеснале (удриле) девојка?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
yin yang напиша:
Ако си маж залепи му една на некој рамен на тебе.
Аааа, тоа не, никако! Преферирам на некој покрупен и повисок од мене, поинтересно е така, поголем предизвик ми е!

yin yang напиша:
Сум пробала шамар.

Памти оној кој го боли, а не оној кој мава. И немој ти мене да ми кажуваш дали е или не е во ред тепање.
Не зборам за шамар, шамар не боли. Пробај со боксови и клоци! Тогаш ќе го боли и ќе памти.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Dani^^^ напиша:
Абе тепање не иде ... Ама па ја не оправдувам и женските да им се качуваат на глава на машките и да ги малтретираат психички а и физички у смисла женското да смее да залепи шамар ,да смее да удри а машкото само да стои и да трпи-Епа и тоа не иде.. Као што има машки на кои што сонувам да им ја треснам една за да се опраат малце така знам и дека машките имаат по некое женско на кое што сакаат да и ја врзат една.. :) Но тука не зборам за тепање скраја да е туку само шамарче колку ДА ЗАЧЕПИ коа замара на било кој начин! :) :)

Кога тебе некој ќе ти ја вчука една затоа што ТОЈ смета дека си претерала и си му се качила на глава, ќе видам дали вака ќе пишуваш.... Госпоѓице иден правник.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Абе ајде, жените се провокатори живи! Самите си барале шамар ако добиле некогаш! Ако успееш да предизвикаш некој да крене рака на тебе, тогаш ти си оној кој е смотан во случајот, а не оној кој би те залепил!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
yin yang изгледа е жртва на семејно или вонбрачно насилство. Во тој случај ја оправдувам за ставовите, има трауми...
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Имам трауми... не само од тој шамарот... и од вас сега добивам трауми.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па никој не те држи со лисици да не читаш. Имаш горе десно копче "одјави се".

П.С. Извини што ти ги вративме спомените од шамарот.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Yin Yang разликата меѓу мене и тебе очигледно е тоа што јас никогаш не би се довела у ситуација толку да бидам напорна па некој да ми ВЧУКА,као што би рекла ти ,една.А сеа ако ти мислиш дека тебе би можело да ти се деси тоа е друга работа.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Yin Yang...


Дека имаш трауми се виде уште откако регистрира ник... Али дека се од еден единствен шамар... тоа чисто сумљам!

Има луѓе кои што си зимаат невидена сила, и малтретираат на секој начин освен физичко тепање.. На нив не може да им се парира на истиот нивен начин, едноставно затоа што ПОВЕЌЕТО ОД НАС НЕ СЕ СПОСОБНИ ДА БИДАТ ЗЛОБНИ КАКО ТИЕ ЛУЃЕ!!!!!!!!!!!

Е сеа, пошто злобните ова го знаат, си малтретираат до 101 и назад... И си ја хранат душата со тоа... Така они се осеќаат супериорни.. А у суштина се течки кукавици...

Имав една ситуација скоро, кога еден мој другар му удри шамар на еден мој познаник, а овој откако имаше 10 секунди шок (очекуваше дека може вечно не да шета него да гази по нерви), почна да се враќа наназад, да бега и да вика ”Дојди дојди да видиш”... Смешно...

Риалити чек.. Најарно е без физичко наслиство... Ама те молам, немој да ми кажуваш дека психичкото наслиство е оправдано... Тргни се ми викаш, и не трпи.. Ама кој ти збори бре за вреѓање тебе? Едноставно нема да ти објаснувам, пошо си бааааааајѓи ограничена, ама психичкото насилство во 50% од ситуациите не може само со ”тргни се” да се среди...

А во однос маж - жена... Такви се генетски жените (освен искључоци, во кои спаѓаш и ти, па затоа ти е тешко да разбереш)! Жените ако не си им 100% авторитетен, пиши пропало...

Ти си психички малтретирач!!! И си бааааајѓи злобна!!!! НЕ!!! НЕ си алтернативна, или софистицирана, или неразбрана, или бунтовнички дух, брате!!! ТИ СИ ЗЛОБНА!!!! И им нема спас на твоите блиски! Толку имав.
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
Nekoi zheni ednostavno plachat za shamar. Do pred godina i neshto sigurno nemashe ova da go kazham, AMA vidov so svoi ochi i prvata milsa sho ja dobiv e ovaa plache za eden sochen shamar!!! Posle slushnav deka mazhot i na dva tri pati i ja ima vlepeno po edna vospitna poshto nemozhel da izdrzhi, a jas se chudam kako li se samo dva tri pati i toa samo po edna vospitna. :icon_eek:

I jas sum zhensko, ama ne mu vrsham na mazh mi takva psihichka tortura ko sho beshe sluchaj so pogore spomenatata.(Dodushe mene mazhmi edna da mi ja vlepi i odma sum u Knockout :pos:, ali zatoa se pazi na ponashanje i psihichko izzhivuvanje kon istiot) Pa toa treba da si lud da ne i zalepish vospitna na taa i takvite kako nea, duri i jas vo eden moment dojdov vo iskushenie da i ja vrzam edna! :sakas_ust

Ne go opravduvam udiranjeto na shamar od chista mira, ama pogorespomenatite se Bogami opravdani.

E sega nekoj ke reche chovek se razbira od zbor a stoka se tepa... a jas ke recham od nas lugjeto ponekogash ne postojat pogolemi stoki!
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Dani^^^ напиша:
Yin Yang разликата меѓу мене и тебе очигледно е тоа што јас никогаш не би се довела у ситуација толку да бидам напорна па некој да ми ВЧУКА,као што би рекла ти ,една.А сеа ако ти мислиш дека тебе би можело да ти се деси тоа е друга работа.


Не можам да верувам во каков свет живееме.. и после Албанците биле неандерталци за вас и Американците биле насилни.

Кого ова што го пишува правник, еееј иден правник, ти се молам. Што остана за другото.

Знаеш што, технички и Македонија заслужи војна во 2001, затоа што ги малтретираше Албанците и им се качуваше на глава.

Dolphin напиша:
Ти си психички малтретирач!!!

ТИ СИ ЗЛОБНА!!!!


Веројатно сум, штом не се согласувам со „високото“ мислење на форумов.
 
H

HCL

Гостин
yin yang напиша:
Ниедна причина не го оправдува тепањето.

Амин!
А што велиш за самоодбрана? Или ако ме нападне некој јас ко пичка да бегам.И следниот пак кога ќе го видам пак да бегам,и пак,и пак...
Мораш да разбереш дека машкото е многу погордо за разлика од женското.Многу е потешко да живееш со себе ако не му се спротиставил на време.
А кога женско најчесто збори секакви глупости за мене,ме прави будала пред сите,идиот,мивка,кажува некои работи за мене што не треба,на некој начин ме вреѓа пред сите,гордоста ми ја нарушува.
Јас не велам да одиш сега некоја типка без она ништо да ти направи ти да земеш да ја тепаш.Такви луѓе се мнооооогу ретки.Ама ко што кажав:кога некоја типка ќе претера со "просеравање" за мене,и ќе ме направи будала низ цел град,па кај и да отидам луѓе со прст на мене да покажуваат...епа неможе така,и јас неќам да удирам жени ама ако ме форсира типката тогаш ќе си го заслужи.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
HCL напиша:
А што велиш за самоодбрана? Или ако ме нападне некој јас ко пичка да бегам.И следниот пак кога ќе го видам пак да бегам,и пак,и пак...
Мораш да разбереш дека машкото е многу погордо за разлика од женското.Многу е потешко да живееш со себе ако не му се спротиставил на време.
А кога женско најчесто збори секакви глупости за мене,ме прави будала пред сите,идиот,мивка,кажува некои работи за мене што не треба,на некој начин ме вреѓа пред сите,гордоста ми ја нарушува.
Јас не велам да одиш сега некоја типка без она ништо да ти направи ти да земеш да ја тепаш.Такви луѓе се мнооооогу ретки.Ама ко што кажав:кога некоја типка ќе претера со "просеравање" за мене,и ќе ме направи будала низ цел град,па кај и да отидам луѓе со прст на мене да покажуваат...епа неможе така,и јас неќам да удирам жени ама ако ме форсира типката тогаш ќе си го заслужи.

Јас реков нема оправдување за тепање, без разлика дали тепа маж или жена. Ако е во самоодбрана е друга приказна, т.е. ако некој те тепа ќе се браниш.

А за зборување невистини и ширење муабети.. Па има и мажи кои зборуваат секако за некои девојки и шират невистини и лаги па не трчаат тие жени наоколу да ги тепаат. Барем колку што знам јас.

Или... чекај.. вие мажите не зборувате „Онаа вака, онаа така“. Тоа само жените зборуваат.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
yin yang напиша:
Јас реков нема оправдување за тепање, без разлика дали тепа маж или жена. Ако е во самоодбрана е друга приказна, т.е. ако некој те тепа ќе се браниш.

А за зборување невистини и ширење муабети.. Па има и мажи кои зборуваат секако за некои девојки и шират невистини и лаги па не трчаат тие жени наоколу да ги тепаат. Барем колку што знам јас.

Или... чекај.. вие мажите не зборувате „Онаа вака, онаа така“. Тоа само жените зборуваат.
Аман... Самоодбрана не е само ако те тепа некој и ти да тепаш... Како американците у 2001 година си... Смеете да им враќате на терористите ама само пропорционално.. Они со пушки, вие со пушки..

Најстрашно малтретирање е психичкото, не физичкото...

Психичко малтретирање не е “зборување“, или “оговарање“... Пак ќе речам... Едно ограничена си да сфаттш, друго, злобна си... И ќе се пофторам...

НЕ СИ ТИ НЕСФАТЕНА ИЛИ АЛТЕРНАТИВНА ИЛИ РАЗЛИЧНА ОД СИТЕ!!!


КАТАСТРОФА СИ!!! ЗЛОБНА СИ!!! Знам дека мислиш дека тоа не ти смета тебе, али самата си знаеш колку ти се иде да отераш све упм, и колку го мразиш светот, и колку пати си се мразела и себеси... СВЕСНА СИ ЗА ТОА!!!
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Dolphin напиша:
Знам дека мислиш дека тоа не ти смета тебе, али самата си знаеш колку ти се иде да отераш све упм, и колку го мразиш светот, и колку пати си се мразела и себеси... СВЕСНА СИ ЗА ТОА!!!


Сосема си во право, заради оние кои промовираат насилство, го мразам светот.

Dolphin напиша:
Најстрашно малтретирање е психичкото, не физичкото...

Психичко малтретирање не е “зборување“, или “оговарање“... Пак ќе речам...

Тука како повод за тепање го наведуваа оговарањето, затоа зборував за тоа.

Психичкото насилство многу често оди во пакет со физичко насилство. И ќе повторам, не мислам дека зборување низ град (како што овде се кажува) спаѓа во психичко насилство. Од тоа можеш да се изолираш.

А за вистинско психичко насилство, прашај ги оние кои завршиле на психијатрија, а за тоа колку „не е страшно“ физичкото насилство, прашај ги оние кои завршиле на итна медицинска помош.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
yin yang напиша:
Не знам дали си ти доктор па да ми поставуваш дијагнози,а и да си, не ми направи преглед.

Што значи, шириш невистини за мене, во паралела со другата тема, јас треба да те натепам, ама бидејки не можам јас, ќе пратам некој за мене да го направи тоа. Што викаш?
Ти иде така сочно да ме замаваат 2-3, така? Не, се зезам, знам дека не ти иде... ( а и да ти иде, нема да признаеш ) пошо ти се гнасиш од физичко насилство... Тоа мора да се искорени, за да можеш слободно после тоа психички да си ги малтретираш луѓето...

Пошто ако некој ти демонстрира сила физичка (не мора да те удри, треба само да си свесна дека тоа е опција како одговор на твоето малтретирање), тогаш ти се плашиш и престануваш.

А пошто ти е гнасен светов и го мразиш сосе сите луѓе во него, пошто ти ништо арно не виде до сеа од светов освен повредување, треба да му вратиш на светов и на сите луѓе во него. Да израмниш сметки!!! А како ќе повредуваш ти други, и ќе рамниш сметки, ако е тоа под закана на физичко насилство, пошто у суштина си кукавица пар екселанс (како и сите злобни луѓе, нели)...

Можноста за употреба на сила е заштитна мерка на нормалните луѓе од таквите како тебе!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom