За мажите: Дали сте плеснале (удриле) девојка?

H

HCL

Гостин
yin yang напиша:
А за зборување невистини и ширење муабети.. Па има и мажи кои зборуваат секако за некои девојки и шират невистини и лаги па не трчаат тие жени наоколу да ги тепаат. Барем колку што знам јас.
Абе не правам муабет само за тоа.Еве ти пример:На пример некој дечко иде со некоја.Е сега:додека не се заедно таа иде кај некој факер малски,се е*е невидено,потоа си прошетува со другаркаи,другаркаи ја упознава со некој сладок дечко,таа зима се мува со него,потоа го вика кај неа:се е*е и со него,потоа си се шетка под рука со некој трет,поминува пред другарите на дечкото нејзин и зема се "драпа,лапа..." пред неговите другари и што е најбитно им доаѓа и им вика ќутете.Сега тие и да ќутат и да не ќутат,типката во ситуацијата кога се задрапува со некој трет пред другарите,на тој начин дечкои го прави мивка,идиот...бидејки зад негов грб прави се и свашта со други.И потоа кога типот ќе се појави во јавност,сите го гледаат и викаат:леле незнаеш неговата женска како се е*е,јас ја е*ев вчера,можда ти утре-е сега гледај ти колку моронски испаѓа дечкото.

Значи ова не е на некој начин психичко малтретирање,едноставно би го нарекол како понижување.

А ако и годи на женската да ме вика:Мушка курва,идиот,морон,дебил...нек збори колку сака,пцовки мене воопшто не ме "пипаат".
 

isabelle

ненадјебива
Член од
25 јануари 2005
Мислења
140
Поени од реакции
1
Туууу шо све не прочитав.. Долфин ти готов си , ПМС те стега увелико - ќе добиеш! :)))
Него, многу сте ми интересни вака, кога постои некоја ствар у животов у која сте вие нешто као ’супериорни’. Се тоа водено со онаа најпримитивната девиза а тоа е “Е па ако провоцира она и претеруе ќе и зашлакам шамари !“ пропратено со она , “нека знае кај се границите!“ ахаха.. смешки еј.. ко да зборите за бишки или кобили . А чек, кога вие претерувате и границата ја поминувате, тогаш исто зашлакуење иде, така?
Што пак не сведува нас хуманоидите на стварно мизерно примитивно ниво. Целата ствар е да се надмине тоа и се елиминираат такви мизерни сцени од животот , мизерни за главните јунаци /жртви а тек за околината .. патетика.
Друга ствар е пак тоа што вас ве праи као јаки фраеришта тоа што е составен дел од нашиот вокабулар “ќе и заврзам една ако земе она да ми се понаша!“ пошто нормално, можеш да и заврзеш прибидејки знаеш дека битката однапред е добиена.

Ама ај така заврзи му на тип од калибар на Тарик Бенфика http://www.sportdacombattimento.com/Tarik%20Benfkih.JPG пошто нели, и ОН може да те изнервира. Ама малку ќе се подразмислиш у тој случај.

Што па толку ја нападнавте ЈинЈанг ?? Она ко тибетански монах овде ви проповеда мир, ненасилство , позитивна енергија а овој Долфи ја обвини за ЗЛОБНОСТ ??ААААААААААА абе отиде светов у бестрага
дајте еден потоп :pop:

пс. да не добијам сеа и ја бан пошто имам другачие мислење од множеството на дечките овде?:ne_zboram
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Само сестра ми, као мали кога бевме ( поголема од мене 3 години, ја имам 21, ќе пунам 22 ваљда ) и една тушла у средно, од клас девојче. Ја напизден максимално, дента закаснив на прв час и одма неоправдан а веке опомена од директор за изостаноци имав. Втор час, физика, КЕЧИНА огромна ми стави Каневче, мамата нејзина... Трети час, физичко, онака вријам, си зимам еден баскет и на малите кошеви у сала (кој бил у Орце, знае)ќе си пуцам слободни. И таман ја тапкам топката и да шутнам, малава протрчуе пред мене и ми ја зима од раце топката и бега. 3-4 чекора и стигнав тачно зад неа... ТАКВА КЛОЦА СУМ И ДАЛ, ПУНА, ОД ЗЕМЈА НЕКОИ 20ЦМ ЈА КРЕНАВ, како не и го закачив стапалото у гз, ден денес не ми е јасно. У тој момент се сецнав и од тогаш немам кренато....нога на девојка :) :) :)
 
H

HCL

Гостин
isabelle напиша:
Туууу шо све не прочитав.. Долфин ти готов си , ПМС те стега увелико - ќе добиеш! :)))
Него, многу сте ми интересни вака, кога постои некоја ствар у животов у која сте вие нешто као ’супериорни’. Се тоа водено со онаа најпримитивната девиза а тоа е “Е па ако провоцира она и претеруе ќе и зашлакам шамари !“ пропратено со она , “нека знае кај се границите!“ ахаха.. смешки еј.. ко да зборите за бишки или кобили . А чек, кога вие претерувате и границата ја поминувате, тогаш исто зашлакуење иде, така?
Што пак не сведува нас хуманоидите на стварно мизерно примитивно ниво. Целата ствар е да се надмине тоа и се елиминираат такви мизерни сцени од животот , мизерни за главните јунаци /жртви а тек за околината .. патетика.
Друга ствар е пак тоа што вас ве праи као јаки фраеришта тоа што е составен дел од нашиот вокабулар “ќе и заврзам една ако земе она да ми се понаша!“ пошто нормално, можеш да и заврзеш прибидејки знаеш дека битката однапред е добиена.

Ама ај така заврзи му на тип од калибар на Тарик Бенфика http://www.sportdacombattimento.com/Tarik%20Benfkih.JPG пошто нели, и ОН може да те изнервира. Ама малку ќе се подразмислиш у тој случај.

Што па толку ја нападнавте ЈинЈанг ?? Она ко тибетански монах овде ви проповеда мир, ненасилство , позитивна енергија а овој Долфи ја обвини за ЗЛОБНОСТ ??ААААААААААА абе отиде светов у бестрага
дајте еден потоп :pop:

пс. да не добијам сеа и ја бан пошто имам другачие мислење од множеството на дечките овде?:ne_zboram
Како прво,ако сметаш дека и јас сум ја нападнал Jin Jang грешка си.Немам ништо против сечие мислење само што пробувам да ви објаснам некои работи како што јас мислам дека се.Тоа што мислиш дека сме супериорни и треба да ве малтретираме си огромна грешка.И јас несакам насилство ама не ми го објаснувајте мене тоа.Секогаш имало насилни луѓе и секогаш ќе има!!!Исто така на тоа што викаш дека удираме жени дека знаеме кој ќе победи:Епа ај да те видам тебе качисе во 50ка,нек ти влезат 50шиптари и да те малтретираат во автобус се додека не се симнат па кажи ми што да правиш.НЕМА ШТО ДА ПРАВИШ!!!Мора да се браниш,ќе удриш еден двајца и после го јадеш.А сепак после тоа,иако ме претепале другиот ден па јас со другари ќе начекаме некој албанец и истата приказна-затоа не ми објаснувај за да се силам на посилни бидејќи најбуквално ми течело крв од секоја дупка во главата после случкава.Ме има замавано и цајкан,обезбедување...А ти ми збориш за еден беден шамар,што повеќе ќе те поцрвене одколку боли,како демек насилство е тоа.Нек те истепаат убаво па после прај ми муабет што е насилство.И не ми кажувај кој е супериорен а кој инфериорен,затоа што ако прочита убаво јас си кажав зошто би удрил жена-ако ме прави БУДАЛА!!!
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
yin yang,ми се допаѓаат постовите..nice..
Инаку не сум удрил девојка од 3 одд.,омилена лектира ми беше Робин Худ во тој период..и ми остана!:icon_redf
"Одиш кај жените?"
"Не заборавај го камшикот"-Така зборуваше Заратустра..


П.С.Тоа камшик е метафора..колку да не биде погрешно разбрано..
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
од жеснки сум ги удрил само двете мои сестри, од кои едната еднаш у голема нервоза (како мали) у мавнав бокс и имаше модро око, после многу ми беше жал
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.696
Поени од реакции
888
Hmm...neli kotekot e izlezen od rajot..taka da :)...ne odobruvam tepanje na devojki no 1 vospiten shamar ne e tepanje...iako nekoi devojki zasluzuvaat mnogu poveke od 1 shamar...zasluzuvaat da gi otepas od kotek :)...normalno ako ima navistina dobra pricina za toa...problemot so nekoi devojki e vo toa sto mislejki deka maskoto nema sansi da ja udri pocnuvaat da im se kacuvaat na glava i mnogu da im kakaat,i normalno nema nisto cudno ili loso ako dobijat
shamar(ili mnogu poveke od shamar)...sekoja spored zaslugite..hehe
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
луѓе кој ќотек лежи во мене :pos:
провоцирам и свесна сум за тоа...сакам да се инаетам и сакам да се карам!!!! и нормално имам кркано шамарче поради тоа и нема што да се страмам од тоа...и секој кој го заслужува треба да го добие, и ред е да прастанеме со изговорот "женско сум, и по мене не смее да се мава".секој кој заслужува ќе добие нели?
не дека јас промовирам насилство:ne_zboram или слично туку ј*би га тоа е реалноста, ако машко провоцира-машко ќе си го добие, исто е со женското...
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.696
Поени од реакции
888
bibuska напиша:
луѓе кој ќотек лежи во мене :pos:
провоцирам и свесна сум за тоа...сакам да се инаетам и сакам да се карам!!!! и нормално имам кркано шамарче поради тоа и нема што да се страмам од тоа...и секој кој го заслужува треба да го добие, и ред е да прастанеме со изговорот "женско сум, и по мене не смее да се мава".секој кој заслужува ќе добие нели?
не дека јас промовирам насилство:ne_zboram или слично туку ј*би га тоа е реалноста, ако машко провоцира-машко ќе си го добие, исто е со женското...
Taka e Bibush...milo mi e deka ima devojki kako tebe sto realno gi gledaat rabotite...bez razlika dali e masko ili zensko ako zasluzuva shamar ke si go dobie..iako dosega nemam udreno devojka...no ne znaci deka ne bi udril ako zasluzi da dobie shamar
 
Член од
21 октомври 2005
Мислења
30
Поени од реакции
1
pa so ramnopravnosta na mazot i zenata sleduva i po nekoja sapula... :)
jas sum udril devojka...koga nema so dr. a mora nesto!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ние самите избираме со кого се дружиме, со кого ручаме, со кого спиеме. Профилот на воспитувач, на кој би требало да му се притресувам дали сум му ја поминала границата на толеранција, не би опстанал повеќе од пет минути (и тоа е многу да се прочита ваков карактер) во мојата животна средина.
Инаку, ми има шибнато шамар, многу одамна и сосема неочекувано, едно сушчество кое се обиде да го злоупотреби моето гостопримство. Две минути подоцна, го шутнав низ врата сосе пар заби и остатоци од крвавата му кошулата в раце. Пичуле. Грчко. :icon_mad:
 
Член од
24 октомври 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
Јас мислам дека со тоа што машкото во повеќето случаи е физички посилно си дава за право да ја контролира девојката со физички закани. Иако колку и да провоцира девојката провоцира со зборови. Па ако е он доволно паметен може да врати со зборови или може да си иде и да не се замара да разговара и да биде со таква девојка. Затоа што никој во една караница не е судија за да одлучува дека треба да употреби физичка сила и да го оправда сето тоа со фактот што бил испровоциран. И он кога ќе се навикне дека првиот шамар си му го простила 100% повторно ќе го напраи тоа зошто си го "испровоцирала".Ова нормално важи за таквите девојки.:lud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom