За мажите: Дали сте плеснале (удриле) девојка?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Sonyichka напиша:
Јас мислам дека со тоа што машкото во повеќето случаи е физички посилно си дава за право да ја контролира девојката со физички закани.
Ajдее... еве ја Yin Yang - reloaded!
Не збориме тука за никакво давање за право машкото "да ја контролира" девојката со физички закани. Збориме колку е ефективна и поддржана ваквата метода против жените - генератори на психичко насилство. А има и многу мажи жртви на вакво насилство! : )
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Sonyichka напиша:
Јас мислам дека со тоа што машкото во повеќето случаи е физички посилно си дава за право да ја контролира девојката со физички закани. Иако колку и да провоцира девојката провоцира со зборови.
Не, не... Во повеќето случаи девојката охрабрена од она „машко не смее да удри женско“ знае да му се качи на глава на мажот, па дури и физички да го нападне. Тоа нормално, не се простува. Фрс!
Sonyichka напиша:
Па ако е он доволно паметен може да врати со зборови или може да си иде и да не се замара да разговара и да биде со таква девојка.
Точно. Ако наидам на таква луда кучка, едноставно ќе си заминам. Ама недај боже да почне да хистерише или да замавне со нешто... Тоа не се простува. Фрс!

Уствари доста изнакажавме на темава, се е јасно...
Ама дали оправдувате женско прво да крене рака на машко? И дали оправдувате женското да крка ќотек откако ќе крене рака на машко? :sakas_ust
 
Член од
24 октомври 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Ajдее... еве ја Yin Yang - reloaded!
Не збориме тука за никакво давање за право машкото "да ја контролира" девојката со физички закани. Збориме колку е ефективна и поддржана ваквата метода против жените - генератори на психичко насилство. А има и многу мажи жртви на вакво насилство! : )
Се согласувам со тебе само доколу се работи за некоја психички нестабилна особа што ќе те излуди ама па и ти (тој) не си баш стабилен штом си со таква девојка така?И што ќе дозволиш да бидеш исфрустриран од таква личност. :ne_zboram
Значи како што кажа Ацева секој си бира со кого ќе биде.Така да на тебе е остаено дали ќе бидеш или не со некоја личност.

Не оправдувам во никој случај ни женско да крене рака на машко.А ако го напраи тоа може да очекува feedback зошто да не ?:pishtoldz
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Sonyichka напиша:
Јас мислам дека со тоа што машкото во повеќето случаи е физички посилно си дава за право да ја контролира девојката со физички закани. Иако колку и да провоцира девојката провоцира со зборови. Па ако е он доволно паметен може да врати со зборови или може да си иде и да не се замара да разговара и да биде со таква девојка. Затоа што никој во една караница не е судија за да одлучува дека треба да употреби физичка сила и да го оправда сето тоа со фактот што бил испровоциран. И он кога ќе се навикне дека првиот шамар си му го простила 100% повторно ќе го напраи тоа зошто си го "испровоцирала".Ова нормално важи за таквите девојки.:lud:
Едно е провоцирање (за провоцирање можам да ја решам така да не и текне уста да отвори пак), а друго е звоцање и психичко малтретирање. И башка, ако недајбоже некојпат женско ме натера да ја ошамарам, тоа ќе биде последно што ќе ја видам во животов - така да ич нема да се замарам дали ќе ми прости или не.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
spooky напиша:
Едно е провоцирање (за провоцирање можам да ја решам така да не и текне уста да отвори пак), а друго е звоцање и психичко малтретирање. И башка, ако недајбоже некојпат женско ме натера да ја ошамарам, тоа ќе биде последно што ќе ја видам во животов - така да ич нема да се замарам дали ќе ми прости или не.
Спуќи, мене сраф ме фаќа вака коа отвараш на прање.:) Следниот пат ко ќе сркаме кафе, ја тефтер ќе си носам, пооолека ќе пишувам и уста не отварам - од здравствени причини.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Aceva напиша:
Спуќи, мене сраф ме фаќа вака коа отвараш на прање.:) Следниот пат ко ќе сркаме кафе, ја тефтер ќе си носам, пооолека ќе пишувам и уста не отварам - од здравствени причини.
А, јок - тебе не те чачкам, ти млатиш! Башка имаш овде постови шо ти загарантирале доживотен имунитет! :icon_cool
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
еднаш ми се случи да удрам незнам дали се покајав и уште незнам но заслужено беше несакам да објаснувам за што беше тој шамар но кој и да бил на мое место мислам дека и повеке ке удрел:raz:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.145
Поени од реакции
861
Jas nemam plesnato devojce (osven sestra mi nekolku pati, koga sme bile pomali i sme se karale) medjutoa mene me ima plesnato edno devojce i toa dvapati! Prviot pat bese zatoa sto taa tvrdese deka imala 12ipol godini a jas i vikav ne mozes da imas "i pol" godini se dodeka ne pominat 6 meseci od rodendenot! I taa se nanervira i me plesna!
A vtoriot pat ne se sekavam za sto bese, nesto se skaravme mislam za nekoja igra, koj da ja ima topkata, taka nesto bese. Pozdrav do nea!
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
do sega nemam mavnato devojce. Mislam deka nema da si dozvolam da mi se desi toa :) ali imam drugar sto ne bira masko ili zensko. Se desi vo ohrid...zatoa sto ne mu go davaa siseto tekila da mavne samar na dve drugarki... i si ja prodolzi vecerta kako nisto da ne se desilo. ali ne znam dali na niv im bese seedno kako na nego :))))

a devojce da mi mavne samar... mnogu cesto mi se slucuva :) posebno od taa sto sedi do mene u skolo... ne smeam prstite da gi doblizam do usta, ne bilo dobro da se grickaat nokti. Se vozdrzuvam da ja mavnam ... ali nekoj den ako mi prekurci ..... :)
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Не и скршувам од ќотек ако видам машко како удара женско.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
да удриш девојче мислам дека е грев, па колку и да заслужило
 

Kajgana Shop

На врв Bottom