За девојките:Што најмногу сакате да ви поклонуваат вашите мили момчиња?

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Дечко ми ми има подарено златно прстенче и златно ланче. Ми има подарено и филџан со посвета. Најубав подарок што сум го добила ми е филџанот. Се расплакав кога ја читав строфата (океј и на прстенот се расплакав). Сега седи во дневна дома, на излог :)
Иначе, тешко некој да ми погоди поклон. Не сакам мечиња и такви глупости, не сакам злато, букет ми е онака океј али ништо посебно (да не венеше ќе беше топ), не сакам козметика, не сакам накит други да ми купуваат, не сакам облека. Не знам што сакам :( Дечко ми стварно има проблем со тоа.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
15
Поени од реакции
3
Sakam koga iznenadno me guska i me bacuva vo obraz kako nekoe malo detence i ljubovnite poraki koi mi gi praka, premn e romanticen :)
^^ :love2:
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Остров и личен шофер...
 
A

Antigona

Гостин
На секоја девојка и претставува задоволство да добије нешто (макар и обична ситница) од своето момче. Јас обожавам да добивам букети од дечко ми. Многу ми е мило тогаш.

А вие девојки? Што најмнигу сакате?
Не сакам никакви поклони, ако ми треба нешто сама ќе си купам.

Повеќе ценам кога машкото нема да заборави на која дата ми е роденден отколку да ми купува поклон откако јас ќе го потсетам за роденден.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Mrazam prsten, lanche i bizeri takvi raboti... Ne baram mnogu od coek... sveki da zapali vo okolina.. naked bodies.. edna jaka masaza da mi mani .. :) posle toa avtomatski se sledat rabotive na toa sho treba... Ama masaza od dechko e najubav poklon sho moze da se dobie.. i ne se rachuna samo taka malku na grb .. Nego celo telo da se izmasia.. noze, gaze i tn ;)
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
24
Поени од реакции
14
Кога бев помала фантазирав за типац кој на огромен банер ке ми го напише името и под него "те сакам" .за да видат сите ....Но пораснав ... :vozbud:
Не сакам премногу поклони ,зошто ќе знам дека нешто згрешил и со нив се извинува ,а и некакако како купување на чувства ми се поклоните ...
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Јас обожавам плишани мечиња.Како мало дете сум, но едноставно ги обожавам.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Mrazam prsten, lanche i bizeri takvi raboti... Ne baram mnogu od coek... sveki da zapali vo okolina.. naked bodies.. edna jaka masaza da mi mani .. :) posle toa avtomatski se sledat rabotive na toa sho treba... Ama masaza od dechko e najubav poklon sho moze da se dobie.. i ne se rachuna samo taka malku na grb .. Nego celo telo da se izmasia.. noze, gaze i tn ;)
Уф што не најдам и јас некоја ваква. . . хахаха :oops:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Уф што не најдам и јас некоја ваква. . . хахаха :oops:
Ti ke ja nauchish sho e toa najubavoto :) Deka biserite ne vredat nishto .. deka masazata e zdrava za nea ;) Izlazija prvio pat, ke vidish deka posle toa samo toa ke bara od tebe i nishto drugo :P Samo gledaj da ne vi stane navika.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ti ke ja nauchish sho e toa najubavoto :) Deka biserite ne vredat nishto .. deka masazata e zdrava za nea ;) Izlazija prvio pat, ke vidish deka posle toa samo toa ke bara od tebe i nishto drugo :P Samo gledaj da ne vi stane navika.
Моменталнава не сака масажа ... во 9 месеци одвај еднаш се согласила да ја масирам и тоа ... за време на тоа ми кажува како никогаш не дава и не сака да ја масира никој xaxaxa.
А за тој делот со naked bodies во околина, многу ми се допаѓа и примамува, но . . . срамежлива сум бирал :pipi:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Моменталнава не сака масажа ... во 9 месеци одвај еднаш се согласила да ја масирам и тоа ... за време на тоа ми кажува како никогаш не дава и не сака да ја масира никој xaxaxa.
А за тој делот со naked bodies во околина, многу ми се допаѓа и примамува, но . . . срамежлива сум бирал :pipi:
hahah :) aj mozi ke bide nekogash. ama vo 9 meseci ne bi trebalo da e sramezliva poveke ama podpolno ja svakjam :) i ja sum bila vo ta staza vo zivoto .. ke se opushti samo togash nemoj da se chudish :) bidi sreken!
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
kniga so ljubovni poemi.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Mj

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Подарете и на жената цвеќе што расте во рака ... :D
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Па ја искрено би сакала да ми подари акумулатор и резервна гума за југо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom