За девојките:Што најмногу сакате да ви поклонуваат вашите мили момчиња?

Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
На секоја девојка и претставува задоволство да добије нешто (макар и обична ситница) од своето момче. Јас обожавам да добивам букети од дечко ми. Многу ми е мило тогаш.

А вие девојки? Што најмнигу сакате?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па да, секој сака подароци зависно каков карактер е, дали ја сака уметноста или нешто друго по тоа си го определува подарокот. За подарок би сакала книга, некоја книга која ќе ми го зеде здивот, книгата отанува и не губи од вредност, цвеќето вене иако и тоа е убаво. Друго ако ми текне ќе пишам.
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Обожавам црвени ружички и нешто што е уникатно. Повеќе ќе ја ценам картичката отколку поклонот ако таа е нешто што мене ме погодува, нешто само наше, интимно, интересно. Сакам ситници и ги сакам во денови без повод.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Најубаво е еден цвет...ќе ме направи пресреќна.
Сепак мислам дека најважен е начинот на кој ќе го добијам подарокот.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
najsrekna me pravese koga bivsiot ke mi kupese crvena ruza.......gi obozavam!! inace sakam i nakit mnogu...obetki, lancinja.....se razbira bizuterija :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Најубав подарок ми е кога ке кажам некогаш дека сакам нешто, од некој излог,дека ми се допага,и ке заборавам на тоа.И по 1 недела дечко ми ме изненадува со истото тоа!
Не е важно што ке се купи,важно е да покажеш со подарокот дека си мислел на девојката и на нејзините желби.Највеке девојките сакаат бижутерија,ташни,цвеке..
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
не ми е толку до подарокот..колку што ми е до начинот и вниманито на подарување..ама кога веке се прашува..сакам да е нешто ситно а убавко..нечто романтично...црвени ружи..некое романтично изненадување,плишано мече или сл.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ништо. Не дека не се радувам на поклони, но нејќам ништо посебно да ми подарува моето момче.
 
С

Сатори

Гостин
...

Сакам само разбирање и емоции, ништо матријално ... тоа можам и сама за себе.
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Најмногу од се ја сакам неговата љубов и бакнежи. Ги сакам и цветовите што многу пати ми ги подарува и сакам да продолжи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom