За девојките:Како би облекле едно момче? За момчињата:Како би облекле една девојка?

T

Tetro

Гостин
^ Знам дека македонците тешко ги прифаќаат модните трендови, така што не сум изненадена од твојот пристап кон оваа колекција. Сепак, лично сметам дека како што почнуваат девојките малку од малку модно да се освестуваат, ќе дојде и тој ден кога убавите нешта во модата ќе бидат ценети и од машката популација во Македонија.
јао. Ова е опрема за по рибарење.
http://image.made-in-china.com/2f0j00dRQtWJTsqzYr/PVC-Chest-Wader.jpg
http://web.tradekorea.com/upload_file/prod/marketing/mkt_files/company/d/dftrade/img/oimg_GC00313960_CA00313986.jpg
http://web.tradekorea.com/upload_file/prod/marketing/mkt_files/new_company//iipopo11/img_en/o_P299501.jpg
и подобро неа ќе ја носам, отколку ова погоре. :icon_lol:
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
^ With all due respect, прочитај го уште еднаш моето последно мислење. Не е на одмет и да направиш мало истражување низ интернет и да видиш како се облекуваат модерните и европски мажи (префинето, спортски и со вкус) и да сфатиш дека сум во право. Очигледно се уште не сте подготвени да сте во чекор со нив, па сега хејтате.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
^ With all due respect, прочитај го уште еднаш моето последно мислење. Не е на одмет и да направиш мало истражување низ интернет и да видиш како се облекуваат модерните и европски мажи (префинето, спортски и со вкус) и да сфатиш дека сум во право. Очигледно се уште не сте подготвени да сте во чекор со нив, па сега хејтате.
gi sledime modnite trendovi :) kako ne ama ovi tvoive primeri se povejke za metroseksualci :)
za mazi nesto vaka kako na slikava tuxedo_white.jpg
nesto slicno na ova imam znaci pratime i nie makedoncive moda ama ne odime ekstremno vo toj pogled kako na primer Sase od faci :pos:
--- надополнето: Sep 16, 2011 10:00 PM ---
Не. Хавајките се излезени од мода веќе 5 години, подобро да ги ставиш во купот на стара облека за донирање.
zosto kaj pisi deka ne mozes da gi noses :) covek treba da se oblekuva onaka kako toj si se cuvstvuva i normalno da izgleda ubavo :)
 

Attachments

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
^Хм, морам да бидам нескромна и да признаам дека модата и дизајнот ми се еден вид на хоби, а најновите модни случувања ги следам деноноќно, а со тоа кажано треба да те известам дека оваа слика погоре воопшто не ја отсликува модата барем во последниве неколку години. Целосно бел костум = тотално аут. Инаку, модата не ја следат само метросексуалците, зошто под метросексуалец се подразбира примарно маж кој се депилира на сите делови од телото, користи секакви препарати за лице, козметика, пудра итн, а верувај ми, можеш да бидеш модерен маж и без да имаш навики на жена. Само штета е што мажите во оваа земја сето тоа го ставаат во еден кош - "педерско".
 
T

Tetro

Гостин
^ With all due respect,....
Bei allem Respekt, прочитав дури сега и пак не разбирам (можда стварно до толку сум остарен), и заборавете на тие светски модни писти и манекени на метро ипол сексуалци.
Како за споредба, да ти го поставам прашањето: На FTV гледаш вакви девојки, дали и ти би излегла вака на улица или би се појавила во ова издание на деловна вечера?




Отидовме оф-топик по темава, ќе не караат. :)
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
^ Не сите ревии и дизајнери ја диктираат модата. Најдобрите од една сезона ќе постават тренд кој вреди да се следи и затоа ги знаеме нивните имиња, но некои помалку успешни како овие горе, ќе бидат заборавени. Затоа после секоја модна недела се прави едно сумирање на сите трендови прикажани и од таму се гледа кој тренд вреди да се следи а кој не.
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
^ Знам дека македонците тешко ги прифаќаат модните трендови, така што не сум изненадена од твојот пристап кон оваа колекција. Сепак, лично сметам дека како што почнуваат девојките малку од малку модно да се освестуваат, ќе дојде и тој ден кога убавите нешта во модата ќе бидат ценети и од машката популација во Македонија.
До тогаш женските ќе ги облекуваат своите дечковци кога ќе идат у шопинг :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.228
Офтопик:
Фали тема: За девојките како би соблекле едно момче! И обратно!
И тоа е мн важна техника, не е шала :)
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Според мене едно момче секогаш треба да изгледа топ и да не ми се свиѓа во фаца ако е убаво олечен одма ке го фатам на око.Некое добро кошулче,панталон ,папуц не многу класичен ни многу спортски ,саат со црна каишка и некоја сребрена или златна колба (зборувам за инчерни комбинации за во кафич)\:)
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
Јас како би облекла? хмм..паа спортски, малце casual и онака како што се облекуваат УЛТРАС :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
Balmain есен/зима 2011 ready-to-wear, една од најдобрите машки колекции за престојната сезона:


Единствено што би променила се чевлите, би можело добро да се искомбинира со патики, зошто не секое машко би било храбро да ги облече чизмиве (иако според мене изгледаат предобро).
Првите 4 комбинации би ги носел,но задњите 2.......never......,посебно последната,ако го ловам Моби Дик можеби или ако се маскирам морнар,за низ град јок :confused:......Иаку чизмиве баш многу и многу не ми се свиѓаат премногу,али се на се првите 4 би ги носел,не се лоши според мене..................
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552


Горе нешто вакво, мислам без може без капчето, a доле темни фармерки и старки/некои дори патики
 

Kajgana Shop

На врв Bottom