За Ресен

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Е нејзе да ја поминиме Боуно... боуна ќе излезит :pos:
Ќе ја однесиме со трактор до Боуно, да се исклацкат малку, после ќе ја нагргалиме пиво и после шо ќе е нека е:pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
имат еден дечко од Преспата...шушето шо го викат...
Е тој на Каролина Гочева во битола (таму студираше) и вели:ај штуко жити се поздрави ме кога ќе ме видиш на шеталиште ..
Врви таа :
кај си бе шуше?
А овој...:Кјути курво смрдена ,ти мене ќе ми зборуваш :baeh:
Ова жива вистина е, и мене ми кажаа за тој Шуше дека највечи фраер ми ти бил во Битолата на времето. Алал да му е:vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јак мангуп бил тој:pos2::pos2:
Треба да си многу досетлив за да ти текнат сите тие зелени да ги истресеш:)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
A поготово требит да имаш енормно голема интелигенција, и глупостите на некој битолчани да ги препишиш на некој „преспанчанец“, и да си тепаш време на форум.
А бе шала си правиме алоооооооооооо!
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
A поготово требит да имаш енормно голема интелигенција, и глупостите на некој битолчани да ги препишиш на некој „преспанчанец“, и да си тепаш време на форум.
Ако не примете..ги избришавме нашите постови..си превме приватна забава за ресенчани..(+ еден од преспа)..мислам ...толку беше..не се вознемирувајте многу...
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Е арно де, јас не се вознемирив...само приметив сличности, и си искоментирав во истиот стил... на крај, сите среќни, поднасмеани и задоволни :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Отворање на изложбата на Ресенската Керамичка Колонија

На 27 септември 2008 во 11ч и 45м во Домот на Културата во Ресен ќе биде отворена изложбата од овогодинешната сесија на Ресенската Керамичка Колонија.

Ресенската современа керамичка колонија е една од десетте професионални колонии во светот. Над 200 автори за три и пол децении изработиле 800 дела што се сместени во галерискиот простор на ресенскиот сарај и се национално богатство што извира од милениумската традиција на грнчарството.
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
wow Значи колку јако беше на настапот на Каролина не ни можите да замислите ,лудници цел Ресен на нозе се крена. :pos2::pos2::pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
wow Значи колку јако беше на настапот на Каролина не ни можите да замислите ,лудници цел Ресен на нозе се крена. :pos2::pos2::pos2:
Многу бе имаше, затоа изгледа не се видовме јас и ти :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
wow Значи колку јако беше на настапот на Каролина не ни можите да замислите ,лудници цел Ресен на нозе се крена. :pos2::pos2::pos2:
На што се крена бе народот?На нозе?Како ви се скокаше жити се на песни на кои Каролина тегни еден збор 15 секунди:pos:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
На што се крена бе народот?На нозе?Како ви се скокаше жити се на песни на кои Каролина тегни еден збор 15 секунди:pos:
А бе се се одложи друже, многу врнеше и немаше услови да пее зошто планирано беше да биде тоа на отворено.
Ние што си се ладиме тоа е друга приказна:pos2:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
На што се крена бе народот?На нозе?Како ви се скокаше жити се на песни на кои Каролина тегни еден збор 15 секунди:pos:
ЛОЛ па тоа е финтата со Каролина воопшто и не дојде :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
А бе се се одложи друже, многу врнеше и немаше услови да пее зошто планирано беше да биде тоа на отворено.
Ние што си се ладиме тоа е друга приказна:pos2:
хахахах да беше толку планирано да пеј можеше и во спортската сала ама ... :pos2: ај надередна година :pos2:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ту, поштедила неколку невини животи шмизлата:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom