За Ресен

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе се ОК ама пази сега: одам онака утакмица да играм спортски дух да се натпреварувам против Младост и луѓево народов како уште не не нарекоа(ајде пцовка лево десно ќе помине) ама да те плукаат бе друже? Многу лош впечаток од неколку гостувања иначе познавам луѓе од Царев Двор стварно се кул нема што.
Брат и јас тренирав ракомет за Преспа, знам како е и верувај ми, не е така само Ресен, секаде има притисоци од публика ама да плукаат тоа се стварно прости луѓе кои ги има насекаде ни светот, па за жал ги има и во Ресен:toe:

Бев Ресен на два дена на средината на Август, и искрено ме бендиса многу..Може нема многу жители, ама низ чаршијата ( Јаболкото ) има доста народ, живнато место, погодно за секоја генерација..
Брат нареден пат ќе се слушниме кога ќе доаѓаш за да се видиме и да те прошетам низ мојата убава Преспа:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Брат нареден пат ќе се слушниме кога ќе доаѓаш за да се видиме и да те прошетам низ мојата убава Преспа:helou:
Ветувам..Баш ме бендиса искрено Ресен, и сакам подобро да го запознаам...:)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Осмо издание на Преспанскиот јаболкобер

Преспанскиот јаболкобер, кој осми пат по ред се одржува на големиот христијански празник Крстовден во Преспа е во подготовка.

Традиционално секоја година на 27 септември, градот Ресен е центар на збиднувањата во Македонија.

Празникот Крстовден во Преспа има значење на почеток на бербата на јаболката, традиција стара сто години.

Јаболковото производство во Преспа се негува еден век, а од него сега леб вадат над 3.000 домаќинства. Годинава се очекува вкупен род од над 80.000 тони, главно прва класа, за која трговците претходната сезона нудea и до 28 денари за килограм, најбарани сорти се „Муцо“, црвен и златен „Делишес“.

 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Леле бе, леле.. Ми иди нешто да речам, ама ем ќе ми биди избришан постот, и ќе ме банират, осеќам.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Леле бе, леле.. Ми иди нешто да речам, ама ем ќе ми биди избришан постот, и ќе ме банират, осеќам.
Ако имаш нешто да ми кажеш мене има ПП, или на профил. А ако е за Ресен, мора тука да напишеш:helou:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ако имаш нешто да ми кажеш мене има ПП, или на профил. А ако е за Ресен, мора тука да напишеш:helou:
Не е за тебе, нема потреба да се истакнуваш.
За Ресен е општо, ама вулгарно:pipi:
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
iako sum ohriganec, najdobriot drugar mi e od resen. pa opsto imam mislenje deka resencanite se topli i druzlebivi. samo napred resen.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
izvinete vaka ama Resen mi e najtapa grad vo Makedonija, malecko neuredno... bez nvareda malce poveke treba da se sredi toa gratce.


не е градче... општина е :baeh: а и не е толку тапа, ако знаеш да живееш, ако си го направиш жвотот интересен, и во дупката на мечката да живееш ке ти биде убаво..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ресен е ок. ама многу од луѓето нечинат.. како и битолчани:baeh: и охриѓани :drk:.. а инаку бујрум сите во Брајчино:tv: да видите што е местенце.. :helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не е за тебе, нема потреба да се истакнуваш.
За Ресен е општо, ама вулгарно:pipi:
Кажи си слободно, не се стискај, баш да го видиме ставот на прогресивните млади битолчанки за Ресен... (мене не ме фаќаш :baeh:)
iako sum ohriganec, najdobriot drugar mi e od resen. pa opsto imam mislenje deka resencanite se topli i druzlebivi. samo napred resen.
Мумин викаш... само тој ли, да не знаеш и други (која генерација)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ресен е ок. ама многу од луѓето нечинат.. како и битолчани:baeh: и охриѓани :drk:.. а инаку бујрум сите во Брајчино:tv: да видите што е местенце.. :helou:
за брајчино сум слушнала убаво место дека било особено за време на летото ке треба дас го посетам следното лето
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
јас сум од таму, мајка ми е од таму, а татко ми е од пдолното село, љубојно, живееме во битола, ама брајчино не го оставаме така... немам одено на подобро место од тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom