За Ресен

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Е па јас не сум крив што државата не води рачун за ништо.
Сите млади се или Скопје или странство, нема вработувања, се е во големите градови. И како сакаш да биде, не само Ресен, сите помали градови се соочуваат со истиот проблем:toe:
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Ne se nerviraj we .
I daj da go pofalime malce gradov vistina letovo top bese osobeno Pretor
x-otic sekoja ces kakvi zurki imase .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе се супер ама кога ќе заврши летото спласнува се по малку. На лето студентите се враќаат, доаѓаат странците, летувалци и секаде е полно и има журки.
ПОсле тоа, штрковите заминуваат, згаснува детскиот џагор и сите се подготвуваат за правење ајвар и се спремаат за бербата(најголем ритуал).
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
haha Mora da se pofalime deka i vo Oktomvri Gradov ni e razdvizen ....vamu tamu... poslem 2 meseci zgasnuva... i poslem pak se vrakat studentite( megu koi i jas) i pak kolku tolku ima luge... od februari do letoto poubo da ne pisam so se desava...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најлошо е тоа што има луѓе кои не се излезени подалеку од Макази! Е тоа ти е проста раја, ја има и во другите градови, ама нашиве најмногу ги познавам па за нив можам да коментирам.
Е од такви луѓе не може да оди државата напред, луѓе со ограничени гледишта, осакатени за многу убавини кој што ги нуди животот.
Али јебига, не можам сега јас да му ја мислам.

Една исправка до тебе.
НАјубав период за повеќе ресенчани е од фебруари натаму. Тогаш се продаваат јаболката, влегуваат многу пари, и пораздвижено е. Се оди по шопинг, студентски забави, кафичите се полни, никој не пие на вересија:)pos2:).
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
sorry ama nezmam dali si znael deka Resen e eden od najbogatite gradovi vo Makedonija i nemam do sega slusnato deka nekoj vo resenskive kafici deka pie na veresija....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Знам и затоа е ставен симболот:pos2:.
Читај меѓу редови малку:helou:

И не е еден од најбогатите, туку најбогат град во Македонија по просек на жител!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Знам и затоа е ставен симболот:pos2:.
Читај меѓу редови малку:helou:

И не е еден од најбогатите, туку најбогат град во Македонија по просек на жител!
Хмм не ми се верува од кај ти е таа информација?:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Хмм не ми се верува од кај ти е таа информација?:helou:
Според девизите кои влегуваат тука секоја година. Само во Ресен нема сиромашни. Има статистика, малку повеќе прочепкај ако имаш врски во влада, ќе ти дадат документација:helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Според девизите кои влегуваат тука секоја година. Само во Ресен нема сиромашни. Има статистика, малку повеќе прочепкај ако имаш врски во влада, ќе ти дадат документација:helou:
Ехх сеа и ти немам друга работа :pos: можно е мал е градот.. штознам ама така кога прв пат слушнав не ми се веруваше:).
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ехх сеа и ти немам друга работа :pos: можно е мал е градот.. штознам ама така кога прв пат слушнав не ми се веруваше:).
Братче, многу пара влегува тука од јаболката, на цена се секогаш и тоа влегуваат чисти пари.
Во последниве неколку години само се имаат доселено 1000-1500 луѓе претежно од Прилеп и другите градови бидејќи има работа тука преку цела година. Странците на лето оставаат многу девизи тука.
Се на се, како што кажав погоре, нема сиромав човек тука, дури и ромите имаат коли!
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Абе се ОК ама пази сега: одам онака утакмица да играм спортски дух да се натпреварувам против Младост и луѓево народов како уште не не нарекоа(ајде пцовка лево десно ќе помине) ама да те плукаат бе друже? Многу лош впечаток од неколку гостувања иначе познавам луѓе од Царев Двор стварно се кул нема што.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Бев Ресен на два дена на средината на Август, и искрено ме бендиса многу..Може нема многу жители, ама низ чаршијата ( Јаболкото ) има доста народ, живнато место, погодно за секоја генерација..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom