За Ресен

Член од
9 јануари 2008
Мислења
40
Поени од реакции
3
Slikive mamat , edno kamionce od Skopska pivara odese za Resen edno za Bolno i nigde na slikive nemet pivo !!!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
sade za bouno ko da igram futbal na grbavica vikaa bounki bouno bouno bouno
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
хехе, добри коментари има, апокалипто ме потести да ѕирнам... инаку текстов е пишан во помлади години, така да можи да се насети нон-конформистички и револуционерен дух... желба нешто да се промени во градот, да мрдне од нултата точка...
сума сумарум, мислам дека поарно е сеа во ресен, дури и веб страна има:))), се смена малце менталитетот, ќе го биде...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Повелба за збратимување на градовите Ресен и Елверум од Норвешка

Од 10 до 12 март 2008 во Ресен престојуваше Г-ѓа Елен Лоте од Елверум, Норвешка.

Општината Ресен со овој град од Норвешка во осумдесетите години од минатиот век имаше плодна културна, образовна и др. соработка, а како резултат на остварените блиски пријателски односи и соработка, беше потпишана и повелба за збратимување на овие две општини.

На 11 март 2008, Г-ѓа Елен Лоте, која е еден од иницијаторите на Норвешко- Македонското пријателство, беше примена од Градоначалникот на Општина Ресен, Г-дин Димитар Бузлевски.



На средбата беа разгледани можностите од повторно активирање на Македонско - Норвешкото друштво во Ресен, и остварување на соработка со Елверум и други норвешки градови, во сите сфери за кои ќе има интерес од двете страни.

Исто така беа разгледани и можностите за учество во заеднички проекти од областа на екологијата и стопанството.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Отворање на X-otic Beach

На 30 мај 2008, овој петок, во Претор ќе биде отворена летната сезона на X-otic Beach.

На отворањето ќе биде организирана специјална забава со Dj Змија и Dj Стефано.

X-otic овој пат ви нуди нови авантури во летото што следува.


Ова лето во X-otic ќе можете да го следите и првенството во фудбал прекус специјални видео бимови.

Ќе можете да сурфате бесплатно на интернет преку Вашиот лаптоп или мобилен телефон и ќе уживате во летото 2008 во најлудите забави на X-otic Beach.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
combe kako si brate so ima
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Dobro e, se spremam za Evropskoto Prvensvo, edvaj cekam da pocne. Samo ne znam sto ke pravime za gledanje, Alsat M nema vo Resen, ke mora da se zeme digitalna!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Фабриката за тули забрзано се гради

Интензивно и забрзано се гради новата фабрика за тули на местото на поранешна Слога.

Фабриката вредна 12 милиони евра, е инвестиција на струмичката фирма Хамзали Оранжерии и треба да биде завршена во првиот квартал од наредната година.

Во новата фабрика своја егзистенција ќе најдат 60 вработени.

Руината ќе прерасне во најсовремена фабрика за градежни материјали.

Инвестицијата е голем чекор во локалниот економски развој на Ресен. За само две години, во општина Ресен се остварија над 1.300 вработувања.

Ресен е еден од градовите со најмногу инвестиции во Македонија, тука се градат и градскиот пазар, како и Аквапура Хотелите, а од пред некое време започна да работи и големиот СП МАРКЕТ.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
a da i edno moe glediste pred dva tri dena prespa ja zavladea mrak poradi domakinskoto rabotenje na gradonacalnikot i ne(platenite) smetki kon evn cela opstina bese pod mrak a1 i sitel od ko e pocnata kampanjava nema steta nemozart da go isklucat i repetitorot na mtv sto e na pelister
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Фабриката за тули забрзано се гради

Интензивно и забрзано се гради новата фабрика за тули на местото на поранешна Слога.

Фабриката вредна 12 милиони евра, е инвестиција на струмичката фирма Хамзали Оранжерии и треба да биде завршена во првиот квартал од наредната година.

Во новата фабрика своја егзистенција ќе најдат 60 вработени.

Руината ќе прерасне во најсовремена фабрика за градежни материјали.

Инвестицијата е голем чекор во локалниот економски развој на Ресен. За само две години, во општина Ресен се остварија над 1.300 вработувања.

Ресен е еден од градовите со најмногу инвестиции во Македонија, тука се градат и градскиот пазар, како и Аквапура Хотелите, а од пред некое време започна да работи и големиот СП МАРКЕТ.
combe sp e vo zaguba a od akva pura ni A ja nema se se toa firmi za perenje pari , a tulanata e licna fabrika na buzle vo koja se znae koj ke raboti i coeko onaka use toa mu falese pa si ja kupil i glinata za bez pari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom