За Ресен

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
az sum od bulgaria i bila sum v Resen, imam mnogo priqteli tam i na men mnogo mi haresa.mnogo fini hora i samo tam i v Ohrid prez lqtoto e hubavo..a v drugite gradove nqma ziv covek..pone v resen vseki den moje da hodi6 na plaz..a za turbo folk neznam az kogato bqh nqmase nito edno zavedenie kadeto puskaa turbofolk..mnogo pozdravi na vsi4ki v Resen...
Фала и те чекаме да дојдеш и ова лето:smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
HEHE! A bre ne sum kazal jas:
'Znaete koj e najubaviot zbor vo Makedonija, a?
MAMISH, ali izgovoren od mlada resenchanka ne postara od 32/33 godini!
Taka ubavo zvuchi, taka privlechno zvuchi, taka nezno zvuchi, ama veruvajte nemzoam da se setam na neshto so shto bi sporedil vo momentov!
Inaku veke 3-4 dena se rasshetuvam po toa ubavite sela od D, Dupeni prema Resen, site so red, deneska posledno beshe D.B. Crkva. Utre idam dalje! :majmun1:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
783
Поени од реакции
317
Drugar Ljubojno e najubavoto selo vo prespa, bez konkurencija.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе цел тој дел е еден од најубавите предели во Македонија. Љубојно, Брајчино и Д.Дупени и рајска убавина, кој не бил да оди и да се увери!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
grncari e poubavo so hoteli palati manastiri gamii sipoj makedonci turci se na edno mesto
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
asfalt...една работа неможам никако да ја разберам...претпоставувам дека си од Ресен кога веке толку си запознат со работите и толку стручно ги обработуваш...само никако не ми влегува во глава како е можно да го мражиш до толку родниот крај...претпоставувам дека си искомплексирана и крајно исфрустрирана личност кога си напишал ваква една тема..луѓето што знаат да уживаат ва животот ке се чуствуваат убаво ма макар и во Сахара биле...останатите постојано ке наогаат изговор зошто не им е убаво а ти најде милион во сопствениот град..и кога си веке толку подобар од средината во која живееш повели надвор во чаршија и иницирај некоја промена а не века да го оцрнуваш градот без никаква основа...после ова мислам дека разбираш во земјава има уште над(5000) луге кои можеби никогаш не го виделе градот и ке имаат негативно мислење со што наместо да допринесеш помагаш да тоне...се надевам дека еден ден некоја 17 годишна скупска фуфица што го прочитала текстов ке ти каже дека твојот град е тапа и ти нормално со тоа ке се согласиш и во исто време ке почнеш да го величиш нејзининото скупје...само немој да заборавош дека никогаш нема да те стави на исто ниво со неа па макар и колку тупа била бидејки за неа секогаш ке бидеш провинција...и пак немој да заборавиш дека таа мисла ти и ја стави во глава..ти си првиот што се потцена себе си....што се однесува до девојките тоа е веројатно твој личен проблем па затоа немој де генерализираш...
п.с
заборави уште една карактеристика...ако некој те дознае кој си ке те тепаат додека мрдаш
поздрав
asvaltot ama ne zgresil ni zbor sevo ova e ziva vistina jas mozam da potvrdam a dali nas ni odgovara ili ne toa e drugo prasanje inaku bateto stvarno ubavo ja otslikal realnosta za zivotot vo resen
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Планинарско друштво од Прилеп ја посети Преспа

анковец-Болно-Евла, беше маршутата на членовите на планинарското друштво Картуш од Прилеп, која се случи неделата (24 февруари 2008).

"Прекрасно место, вистинска атракција. Ќе дојдеме пак", беа првите зборови на планинарите.

Посета беше извршена и врз манастирот Св Спас кој се наоѓа на одлаеченост од 5 км од село Евла, Преспа.

Планинарите, најпрвин го посетиле манастирот во Јанковец, но забележуваат дека никој не им отворил да запалат свеќи, потоа нивниот пат продолжил кон Болно, за на крај посетата да ја завршат во манастирот Св. Спас.

planinari_1.jpgplaninari_2.jpgplaninari_3.jpg
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
40
Поени од реакции
3
Studena voda ne e Bolno ? Imate sliki od tamu ? Preubo e za izleti tamu
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
А бе цел тој дел е еден од најубавите предели во Македонија. Љубојно, Брајчино и Д.Дупени и рајска убавина, кој не бил да оди и да се увери!
Јас сум бил во Д. Дупени, пред 2-3 години беше тоа, имат прекрасна плажа: ситна песок, сламени чадори,преубав поглед,(исто ко на Мајами Бич да си ) :helou::wink:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јас сум бил во Д. Дупени, пред 2-3 години беше тоа, имат прекрасна плажа: ситна песок, сламени чадори,преубав поглед,(исто ко на Мајами Бич да си ) :helou::wink:
Да исто само што има поубави жени од Мајами. Тој дел натаму е чудо за убави жени, сигурно е до климата :helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да исто само што има поубави жени од Мајами. Тој дел натаму е чудо за убави жени, сигурно е до климата :helou:
Како со силикони се долно преспанки :pos2: (едно 90% што ги знам се убаво стокмени)
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
783
Поени од реакции
317
А бе цел тој дел е еден од најубавите предели во Македонија. Љубојно, Брајчино и Д.Дупени и рајска убавина, кој не бил да оди и да се увери!
Moram da se soglasam so tebe, bidejki navistina e taka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom