Зашто само мажи играат WoW во Македонија?

Член од
28 декември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
4
Можеби ќе делувам грубо и можеби грешам, ама Вештице искрено, твојов воведен пост и воопшто отворањево на темава ми личи како да сакаш (не знам зошто) да се докажеш дека не си како “шмизлите“, туку дека си нешто посебно, девојка која игра ВоВ, една од ретките, уникална и слично.

Јас не го играм тоа зошто никогаш не ме привлекло, ни тоа, ни другите општо популарни игри, како и да ви се викаа. Имам дремено еднаш до два пати во играчница, сум видела по некоја игра, ама не ме привлекува. Сосема ми се забавни КрејзиТакси, Снејк, и некои пакмановидни игрички :) Немам ниедна другарка што игра ВоВ, и мислам дека повеќето девојки едноставно не се into that, како што кажа некој погоре.
е баш затоа е отворена темава! како погоди само! бог да чува каков народ сме.. девојчето може сакало да си најде другарка, да играат заедно WOW ама.. видиш не било тоа причината! :pos2:
Друга работа, дур не седнеш да играш WOW, бар до 20ти левел да стигнеш, никад нема да знаеш дали те привлекува играта или не.. тоа ти "што си гледала како играат" е исто ко вицон со циганите "абе ти си јадел гибаница? не, а ти? ни јас не ама брат ми гледал како јадат комшиите" .. сега прашање до тебе, вкусна била гибаницата што ја гледал брат му? :pos2::vozbud:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
е баш затоа е отворена темава! како погоди само! бог да чува каков народ сме.. девојчето може сакало да си најде другарка, да играат заедно WOW ама.. видиш не било тоа причината! :pos2:
Друга работа, дур не седнеш да играш WOW, бар до 20ти левел да стигнеш, никад нема да знаеш дали те привлекува играта или не.. тоа ти "што си гледала како играат" е исто ко вицон со циганите "абе ти си јадел гибаница? не, а ти? ни јас не ама брат ми гледал како јадат комшиите" .. сега прашање до тебе, вкусна била гибаницата што ја гледал брат му? :pos2::vozbud:
Ха-ха.
Ај ќе почнам да се дрогирам, ќе се пукнам 20 пати во вена па ќе видам дали ме привлекува. Може?
Патем... со бурек е вицот.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ха-ха.
Ај ќе почнам да се дрогирам, ќе се пукнам 20 пати во вена па ќе видам дали ме привлекува. Може?
Патем... со бурек е вицот.
Дрога е друга работа. Зошто споредуваш играње игри со дрога?
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Дрога е друга работа. Зошто споредуваш играње игри со дрога?
Не е работата во конкретниот пример, работата е во аналогијата. макар што и двете ствараат зависност :icon_lol: Муабетот ми е дека за некои работи, уште при првиот впечаток, без посебно да ги искусам, создавам определен став и однесување. Ти, рецимо, си пробал да си играш со барбики ко мал или у старт си знаел дека тоа не те интересира? Така е со мене, за ова. Еве и за и.арс, во врска со вицот: тоа што сум гледала како некој друг игра, а не сум посакала и јас самата да играм е доволно за да знам дека не сум заинтересирана.

тенќукамаген
 

nerdZrule

didior
Член од
25 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
јас мислам дека нема некој кој сака игри да седнал да проба малце wow и да не му се свиѓала. под игри нормално дека не мислам пакмен или кадилакс....
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не е работата во конкретниот пример, работата е во аналогијата. макар што и двете ствараат зависност :icon_lol:
Потполно неточно, дрогата ствара хемиска зависност, организмот едноставно неможе без неа. Игрите ствараат зависност само кај слабите и недоразвиените умови (претежно кај децата и луѓето со слаба самоконтрола). Инаку се може да створи зависност, и немора секогаш да е на лошо. Јас во средно на пример бев зависен од кошарка, до толку што стасав до државен првак.

И да, си имам играно со барбики ко мал (јбг имав многу другарки) и врз основа на тоа искуство одлучив дека ми е поинтересно да си играм со лего коцки и џиајџо војници. Така да неможеш да дадеш мислење за нешто ако го немаш барем еднаш искусено на своја рака. (Освен ако знаеш дека тоа физичи ке те оштети, као дрога или куршум у рака/нога/чело. Јебига survival рефлекс)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
4
Не е работата во конкретниот пример, работата е во аналогијата. макар што и двете ствараат зависност :icon_lol: Муабетот ми е дека за некои работи, уште при првиот впечаток, без посебно да ги искусам, создавам определен став и однесување. Ти, рецимо, си пробал да си играш со барбики ко мал или у старт си знаел дека тоа не те интересира? Така е со мене, за ова. Еве и за и.арс, во врска со вицот: тоа што сум гледала како некој друг игра, а не сум посакала и јас самата да играм е доволно за да знам дека не сум заинтересирана.

тенќукамаген
кога ќе седнеш да пробаш да играш, тогаш ќе праиме муабет.. и јас гледав една година како играат луѓе.. НИШТО не ми беше јасно и нормално не ме влечеше.. после земав акаунт и сватив дека сум грешел..
Зависности постојат многу.. зависност ти е и форумов.. дремеш на него, тепаш време, постираш.. со WOW би било слично, многу забава при играњето, уживање + на крај би можела да го шитнеш карактерот за добри пари ако ти здосади:wink:
Ако сакаш аккаунт кажи.. имам време на мојот ама ме мрзи да играм.. ми го пунат од странство :baeh:
позз
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Како бе не играат, моето срценце игра WOW :pipi:
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
bidejki kaj nas devojcinjata se pametni (ne deka tie sto igraat wow se glupi) ali mnogu e popametno da ides da se pijancis i zurkas nego da igras wow ko retardiran nekoj (igram wow btw:D:D)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
bidejki kaj nas devojcinjata se pametni (ne deka tie sto igraat wow se glupi) ali mnogu e popametno da ides da se pijancis i zurkas nego da igras wow ko retardiran nekoj (igram wow btw:D:D)
Ако пијанчањето е паметна работа... :tapp:

Или оти ако си пијан си кул, а ако играш WoW си идиот, нели? Така гледате на нештата?

Where has the freaking world gone... :/
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Па поубо пијан во секој случај.. сигурно нема да се пијанчиш сам затворен во една соба.
 

Siljo

Mercenary
Член од
20 јуни 2009
Мислења
71
Поени од реакции
34
Не ми е јасно ова стварно. Ја со ниту едно женско неам правено асален муабет за WOW. Дури ни на форумов само ја сум женско? Па добро бе што е работава?:toe:
Изгледа немаат пари за Гелмкард:pos2:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Не е точно дека само мажи играат ВоВ :)
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
шо вреѓате ја знам најмалце 30 девојчиња што играат WoW..ја играм цел зивот с3 хантер лвл70....али не на оригинал засо не даам пари на њоњ х) позз
мислиш ЖЕНИ
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
јас малце касно али ај да пишам.. кога играв на Spinebreaker - US имаше 3 женски од МКД што играа.. 2 беа мајка и ќерка, од Скопје мислам и 1 од Ресен (од ресен ептен јако друштво имаше, едно 10-15 души, јаки играчи) али ова беше ехеееееее одамна.. уште WoW Classic кога си беше.. до 60ти левел..
Уште играат тие од Ресен =D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom