Зашто само мажи играат WoW во Македонија?

Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
A so da kazam jas MT mi e zena ejjjj statika daj i samo 1 mob da go tanka ama da ne go mrdna oti ja ebavme raboata :D arno si znaat oni napraj si priestce i spamaj si healovi more da ja rerolame ffs
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
A so da kazam jas MT mi e zena ejjjj statika daj i samo 1 mob da go tanka ama da ne go mrdna oti ja ebavme raboata :D arno si znaat oni napraj si priestce i spamaj si healovi more da ja rerolame ffs
Abe ne zobri taka za Poppyseed dobra e, mazot i ne go biva :d
inace ona bese priest u TBC rusvul se vikase uste e vo guildot :D
 
O

okej

Гостин
шо вреѓате ја знам најмалце 30 девојчиња што играат WoW..ја играм цел зивот с3 хантер лвл70....али не на оригинал засо не даам пари на њоњ х) позз
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Ова не е точно, знам барем 5 девојчиња од кај нас кои играат/ле WoW!
 
S

StormRage

Гостин
хех јас имам професорка WoW шо играт... па шо остана за друго... добрата страна е шо губам време од часот со WoW муабети :)
 
Член од
19 август 2008
Мислења
58
Поени од реакции
1
Dobra e ? :D hmm 3 roga i 2 huntera i praime Missdirect i pak ne moze da drzi tps mora sekogas nekoj da naprai overagro :D a za mazot i da pogolem levak ne postoi u wow ama barem deckoto ne se zamara ima gluposti vo nego na kilo :D
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Играат и момички бе :)
Јас сyм имал искуство да играм со нив :)
 
К

*Каталонец*

Гостин
Можеби затоа што не е за женски :pos2::pos2:
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
ја лично знам 2-3 возрасни жени што играат ВоВ и уште 20-30 од играта шо ги имам запознаено :)
 

serious

If you need me, whistle
Член од
6 февруари 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Хаха има многу девојчиња што ја играат ова зараза од игра. Јас ја играв едно време ама прекинав, додека тие девојчиња со кои што играв, продолжија...
 
B

Blacks

Гостин
Повеќето жени што ги знам играат healer-ска класа. Ако не и сите лол...
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
4
јас малце касно али ај да пишам.. кога играв на Spinebreaker - US имаше 3 женски од МКД што играа.. 2 беа мајка и ќерка, од Скопје мислам и 1 од Ресен (од ресен ептен јако друштво имаше, едно 10-15 души, јаки играчи) али ова беше ехеееееее одамна.. уште WoW Classic кога си беше.. до 60ти левел..
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Можеби ќе делувам грубо и можеби грешам, ама Вештице искрено, твојов воведен пост и воопшто отворањево на темава ми личи како да сакаш (не знам зошто) да се докажеш дека не си како “шмизлите“, туку дека си нешто посебно, девојка која игра ВоВ, една од ретките, уникална и слично.

Јас не го играм тоа зошто никогаш не ме привлекло, ни тоа, ни другите општо популарни игри, како и да ви се викаа. Имам дремено еднаш до два пати во играчница, сум видела по некоја игра, ама не ме привлекува. Сосема ми се забавни КрејзиТакси, Снејк, и некои пакмановидни игрички :) Немам ниедна другарка што игра ВоВ, и мислам дека повеќето девојки едноставно не се into that, како што кажа некој погоре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom