Заушки

Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
Кои се симптоми? Кога ја вртим вилицата лево-десно ме боли на левата страна, како да имам нешто у устата, како некој оток...
Леле, така ми беше на мене 2-3 месеци пред нова година, многу ме болеше вилицата и едвај ја отворав устата. Истото беше и кај дечко ми.
Ама немав никаков оток, ни температура, тотално ништо друго.
Можно ли е да биле заушки??????
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
можи само жлездата да ти била потечена!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ок, ја имам заушки. Вчера константираа у болница само добро е шо немам температура туку само имам големи болки у вратот, омалаксаност, сува уста и јазикот ми е чуден :):):)
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
ofofof ајде ерлиа и на тебе нека ти седа =) и папак фатил и ти ... и фаца =)
 
П

Паган-др

Гостин
Абе како иде со заушкиве? Некои вести дека се намалуваат или?
И без заебанции. :)
 

Zipo X

WinZip
Член од
27 октомври 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Кризата пројде мене ме фатија :helou: мислам. Мора да помина инаку преземам мерки Додека учев ме жегна позади уши и после саат два ми отекоа паротидните жлезди. Температура малку имам и се лечим сеа :salut:
 
С

Спенсер

Гостин
''Други можни компликации се загуба на слухот и воспаление на мозокот и неговите ципи (менингоенцефалитис).'' хмммм...некој со ова загиба на слух да не имал проблеми???
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Тоа е доколку не го лекуваш навреме и соодветно.Мислам дека може да фати и на панкреасот, а кај некои доведува и до стерилност.
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
''Други можни компликации се загуба на слухот и воспаление на мозокот и неговите ципи (менингоенцефалитис).'' хмммм...некој со ова загиба на слух да не имал проблеми???
иам СЛУШНАТО =) дека тоа со загуба на слухот е само привремено максимум 2 недели и не е загуба на слухот туку послабо слушаш а не скроз да си без слух =) баш слушав доктор еден даваше интервју за заушки на локална телевизија и ова го кажа.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ок, ја имам заушки. Вчера константираа у болница само добро е шо немам температура туку само имам големи болки у вратот, омалаксаност, сува уста и јазикот ми е чуден :):):)
Абе ѕвер а во саботата од форум се собравме. Сеа можда префатил некој од тебе. Ааааааааа
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
dali sa zarazni zauskite od kogaj ke izlezat? :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Мене ми кажаа дека откако ќе помодреш, тогаш не можеш да заразиш никого (=
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Да бе, а исто така ти кажаа да не излегуваш дома за да не те удри гром?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Сеа така ми кажа бабицата што ми ставаше едни облоги со темјан. Мене свакако свеедно ми е. Не им е сеедно на тие што немале заушке до сеа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom