Заушки

П

Паган-др

Гостин
kikser[g.p];2260139 напиша:
Незнам зашто народов кренал узбуна? Заушти ова заушки она ако те фати ќе лежиш дома 2 недели и толку. Пред 2 дена се разболев и мајками како ненормална одма да не те боли вратот да не те боли глава, вилица ова она ме напати.
Не бе зашто. Ке фатиш заушки ништо страшно. Ако си машко може и стерилен да останеш. Шо е тоа бе ситница. Шо ке ти е.:tapp:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
kikser[g.p];2260139 напиша:
Незнам зашто народов кренал узбуна? Заушти ова заушки она ако те фати ќе лежиш дома 2 недели и толку. Пред 2 дена се разболев и мајками како ненормална одма да не те боли вратот да не те боли глава, вилица ова она ме напати.
леле каков пост..Јас ти предлагам прво да се информираш добро за болеста зашто вакво нешто само неинформиран човек може да каже..а таа неинформираност во случајов може скапо да те чини (не дај боже)

Бтв јас си се вакцинирав и сега сум заштитена хехехе:smir:
 

Stefan Spasovski

Mister Birokrat
Член од
18 февруари 2006
Мислења
92
Поени од реакции
2
леле каков пост..Јас ти предлагам прво да се информираш добро за болеста зашто вакво нешто само неинформиран човек може да каже..а таа неинформираност во случајов може скапо да те чини (не дај боже)

Бтв јас си се вакцинирав и сега сум заштитена хехехе:smir:
Братучед ми го вакцинирале, истиот ден оди дома - главата ко тиква, оди на доктор - заушки, после 2-3 дена оди крв да му земат - му рекле некој спореден ефект :tapp: да ти е*ам државата сакаат у нато у еу да влеземе а неможат добри вакцини да снабдат :toe:
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Kako sto slusnav zauskite izlegoa poradi nekoi greski ili soznam so,ama nekoj doktor namesto lekot stavuval voda vo inekciite za poveke pari da se napolni,a vo Strumica e polno,brat mi bese od zauski bolen,abe za cudo jas od negova casa piev,do nego sedev ne me fati,toa gospodova rabota.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Kako sto slusnav zauskite izlegoa poradi nekoi greski ili soznam so,ama nekoj doktor namesto lekot stavuval voda vo inekciite za poveke pari da se napolni,a vo Strumica e polno,brat mi bese od zauski bolen,abe za cudo jas od negova casa piev,do nego sedev ne me fati,toa gospodova rabota.
Тоа никако не е господова работа, тоа е работа на твојот иммунолошки систем.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Тоа не е ништо јас имав и оток на тестисите
 
Член од
23 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Gi fativ i jas!!!

Lele gi fativ i jas ne mi se veruva! A imam 24 godini! Prvo mislev deka e otok od zab ama posle 3 dena mi kazaa deka se definitivno zaushki! :( Ne e fer! Najmnogu mi krivo za lugeto so koj sto bev vo kontakt pred da se pojavat simptomite sega znaci i oni ke fatat isto :( najmnogu mi e krivo za eden decko sto mnogu go sakam lele kako ke mu kazam?? :((((:)uvo:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Кажи му оти си се заразила од него, а може двајцата да се лекувате заедно, двојна корист :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Заушки вчера доби и девојче од нашиот клас :( Едно време ги немаше сега па :uvo:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Lele gi fativ i jas ne mi se veruva! A imam 24 godini! Prvo mislev deka e otok od zab ama posle 3 dena mi kazaa deka se definitivno zaushki! :( Ne e fer! Najmnogu mi krivo za lugeto so koj sto bev vo kontakt pred da se pojavat simptomite sega znaci i oni ke fatat isto :( najmnogu mi e krivo za eden decko sto mnogu go sakam lele kako ke mu kazam?? :((((:)uvo:
Аман бе како за СИДА да е во прашање....
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
заушки фативввввввв
факккккккккккк
ке се убијамм ... лошо е многу
не му препорачувам на никој ... :tapp:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Сестра ми имаше заушки па јас секојден бев со неа како што се вика па не фатиф (да не подречам:nesum:):nesum:
 

bikerboy_87

F*CK...all i need is U!
Член од
30 март 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
луѓе имам 22 години и досега немам прележано заушки...брат ми(17) имаше лани,јас бев крај него цело време но не фатив,исто бев и во контакт со неколку други лица болни од заушки но не фатив(тоа беше лани)...незнам дали сум примал вакцина за заушки,книшка имам од 1997...но,од пред една недела ми открија лесно воспаление на десното белодробно крило и ми одредија терапија,да примам инфузии Линдацин...но пред 2-3 дена почнав да осеќам болки во грлото,како да ме болат крајниците...и така сабајлево се разбудив и имав отоци од двете страни на адамовото јаболко на грлото,или му доаѓа некаде во правец на крајниците,отоците се забележителни и од надвор со голо око...отидов во болницата каде што примам инфузија секој ден и едвај ја убедив докторката да ме прегледа,демек имаше нешто поважна работа...кога влегов во канцеларијата не ме ни виде убаво веднаш ме прати на инфективно со констатација дека сум заболен од заушки...оваа на инфективно не беше сигурна дали се заушки,па ми рече да направам крвна слика...од таму заминав кај друг доктор,кој ја исклучи можноста за заушки поради атипичниот зафатен предел со отоци,истото со 99% сигурност ми го рече и еден друг негов колега...инаку од симптоми за заушки немам ништо(апетит имам,немам температура,не сум малаксан,жвакам без проблем,го мрдам вратот)...па сега јас незнам кому да верувам,а западнав во депресија и стресови...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Кои се симптоми? Кога ја вртим вилицата лево-десно ме боли на левата страна, како да имам нешто у устата, како некој оток...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom