Заушки

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Јас заушките мислев дека се боречки зафат то и болест да ти било.
Види види... :toe: :)
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Заушките се опасна болест која може да дојде и до трајни последици..Инаку фала на Бога не сум бил фатен..
 
П

Паган-др

Гостин
Заушките се опасна болест која може да дојде и до трајни последици..Инаку фала на Бога не сум бил фатен..
Иија, видиш не сум знаел...:uvo:

2 другари фатиле заушки, јас сум фул вакциниран ама има шанси пак да ги приберам.
Недај боже да му се приклучам на Шорти. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.662
И кај нас(у Валандово) имаше многу деца заболени од заушки..Од мојата генерација имаше над 15 сигурно и од таа што е 1 год помала од на исто имаа мноху..Но мене не ме фатија
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
И кај нас(у Валандово) имаше многу деца заболени од заушки..Од мојата генерација имаше над 15 сигурно и од таа што е 1 год помала од на исто имаа мноху..Но мене не ме фатија
15 по генерација многу?
Во Прилеп по 15 во клас беа болни:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.662
Грешка брат сакав да пишам повеќе од 25..Кај нас беа по 10-тина од одделение..3 одд сме..
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Пред некое време едно девојче со кое секој ден бев мин. 20 минути заедно фати заушки а јас не:)
Сега еден другар фатил и ептен ми е страв...за 10 дена идам на екскурзија, не дајбоже да ме фати:nesum:
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Изгледа и јас ги фатив:nesum:
Имам мал оток под десното уво и чуствувам стегање, а и болка додека зборувам и јадам...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Изгледа и јас ги фатив:nesum:
Имам мал оток под десното уво и чуствувам стегање, а и болка додека зборувам и јадам...
Со убоо да ги носиш :):) Јади супи, јогурт и иди одма кај некоја бабица да ти среди тоа со темјан и ракија да ти пројдат побргу и не смееш да пиеш антибиотици/
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Во Гостивар 73 случаи на заразни заушки во последниве 7 дена...Изгледа се враќаат во мода....
 
К

*Каталонец*

Гостин
Леле еј аман само да не ме фатат за време на екскурзијата...:nesvest:
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Кај нас моментално во клас има 8 деца заболени од заушки, и во нив припаѓам и јас:nesum:...
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Кај нас моментално во клас има 8 деца заболени од заушки, и во нив припаѓам и јас:nesum:...
Па дај воведине во разговор....Како се лечат и остали ствари....Има еден другар вика дека тие што имале заушки во Тетово оделе по бајачки и вика за 3-4 дена оделе школо...
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
nema vrska toa 3,4 dena imase deca sto idea po bajacki megju koi i shorty =) i proagjalo za 1 nedela ili nesto povekje ali nikoj ne idel posle 1 nedela vo skolo.... normalno ddeka treba da se ceka 2 nedeli pred da se ide u skolo ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom