Заработка на интернет (официјална тема)

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
еве една страна проверена од мене кој добро си ја вршат својата работа, со кликање на реклами и огласи, исплаќаат кога ке заработиш првиот пат налмалку 2$.ја направив и пробав зарботив 2$ и во рок од 24h ми ги префрлија на alertpay(za proba) .доколку веќе се зачленувате да не спамирам тука посетете ја веб страната што се наоѓа на мојот профил. :)

p.s кај што пишува алертпеј и пејпал внесете ја вашата е-маил адреса, доколку немате акаунти кога ке заработите ке направите и ке ги префлите :)
 
D

dbt

Гостин
uTest, не е многу голема заработка но се исплаќа односот потрошено време и пари. И да сигурна е исплатата.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
uTest, не е многу голема заработка но се исплаќа односот потрошено време и пари. И да сигурна е исплатата.
da ali od kaj da znam kako da gi testiram programive be? da im baram bugovi! treba da se dupna sedeeejki na aplikacijata,da ja naucam na pamet posle da najdam ako voopsto ima bag... do togash ke iskoci nova verzija ::pos2:
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4


еве доказ , доколку се зачленувате зачленете се на сајтот што се наоѓа на мојот профил :)
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ме интересира, дали некој знае како се префрлаат парите на Alertpay сметката откако ќе се заработат на ПТЦ страницата на која сме ги кликале рекламите. јас го имам исполнето минимумот за исплата од 2$ и ја одбрав опцијата Withdraw за да го активирам префрлањето на парите на Alertpay, ми побара да ја внесам само е-маил адресата односно акаунт ИД и сумата. Ако знае некој нека кажи подетално што треба да превземам.
Однапред благодарам.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Ednostavno samo vnesi ja sumata i ID so koja si registiran na Alertpay i pobaraj isplata i parite ke ti bidat prefrleni na smetkata na Alertpay.Moj sovet e da ne gi prefrlas parite seuste,tuku investiraj gi vo referali !
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
на bux.to имам 900$ една година чекам да ми потврдат да ги префлат на алет пај па ништоооо до сеа
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Na isabelmarco

--- надополнето ---

nemam iskustvo so bux.to,nekoi velat isplatata doaga no mnogu se ceka za nea,taka da nishto drugo ne ti preostanuva osven da chekash!
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Bux.to не исплаќа веќе 2-3 години, нема потреба од чекање и надевање, парите сигурно нема да дојдат никогаш, тоа е најголемиот scam PTC сајт воопшто. Isabelmarco исто пропадна, веќе повеќе од година дена не исплаќаат, односно се користат со најразлични финти за да го одолговлечат крајот, и никако немојте да си го трошите времето. Сепак, морам да спомнам дека баш од овој сајт имам заработено и примено повеќе од 800 долари, но тоа беше во 2008 година, а имам 500 долари на сајтот кои од 2008 ги немам добиено и нема никогаш да ги добијам.

Пред да се зачлените било каде, добро истражете го сајтот, не вреди да си го трошите времето на нечии измами. Постои гугл, постојат форуми, веднаш се наоѓа информација, иако со мал исклучок од неколку сајтови, сите други иако чесни на почетокот, набргу пропаѓаат.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Mozebi si vo pravo vucjak,jas dva pati sum isplakjan na isabelmarco taka da sega za sega nemam problemi pa ke prodolzam.Znam deka ne isplakjaat standard members i onie koi shto nema da pokazat dokaz za isplata na nivniot forum.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Mozebi si vo pravo vucjak,jas dva pati sum isplakjan na isabelmarco taka da sega za sega nemam problemi pa ke prodolzam.Znam deka ne isplakjaat standard members i onie koi shto nema da pokazat dokaz za isplata na nivniot forum.
Јас сум десетина пати исплатен од IM, последниот пат 500 долари, ноември 2008, ама тоа беше одамна, кога овој сајт исплаќаше дневно и по 100 илјади долари на членовите. Како што можеш да видиш, сајтов има последно исплатено околу 250 долари во март годинава и одтогаш никому ништо. Ти можеш со своето време што сакаш да правиш, твое право е да се надеваш, јас врз основа на моето искуство со овие сајтови, а особено што сум прилично запознат со isabelmarco, само се обидов да те информирам и тебе, но уште повеќе сите кои можеби би наседнале на твојот доказ за исплата, да не си го трошат времето залудно.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Ke te demantiram,posleden pat imaat isplateno 26 april,mislam tie sto imaat prilozeno dokaz za isplata na forum.Kako sto znaesh i samiot IM nemaat instant isplata taka da mora da se ceka odredeno vreme dodeka ti prefrlat pari.Neznam kolku si informiran no za da dobiesh sledna isplata mora da ostavish "proof"na forum za da dobiesh sledna isplata,ako ne ostavish bidnuvash toleriran nekoe vreme i potoa ne te isplakjaat,mozebi e toa taka i vo tvojot slucaj:)Kako i da e jas nikogo ovde ne lazam i ne naveduvam na nishto inaku vo sprotivno bi ostaval nekoi referal linkovi i slicno:)Ovde sum da go spodelam moeto iskustvo kako i ti se nadevam,a drugite mozat po sopstveno ubeduvanje da odlucat dali ke se registriraat na eden takov sajt ili ne :)Zaesega mi ide dobro so sajtot i dodeka me isplakjaat nema da prestanam da sum aktiven tamu,vprocem da vlozis 4-5 minuti dnevno na nego ne te cini mnogu i taka poveketo vreme na net go minuvame na bezvredni raboti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom